תיעוד: שוטרי מג"ב תוקפים צעיר ערבי בלב ירושלים

תקרית חמורה בכיכר החתולות: עובד פיצוצייה הותקף ע"י שוטרים לאחר תקרית מילולית עם שוטרת. השוטרים השתמשו באקדח טייזר, הרביצו לו ואף שילחו בו את הכלב המשטרתי. צפו בווידאו

יוסי אלי | 29/11/2012 14:38 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"כל התקיפה הזו של השוטרים הייתה בגלל הגזענות". במילים אלו הסביר אתמול (ה') סברי סייד את התקיפה אותה עבר בידי שוטרי משמר הגבול ושוטרים כחולים בסמוך לכיכר החתולות בירושלים.

סייד, העובד בפיצוציית "רבע לשבע" באזור, נהג במשך שנים לסייע לשוטרי מג"ב העומדים במשמרת בשעות הלילה. הוא לא שיער כי טוב ליבו בסופו של דבר יסתיים בכך שהשוטרים ישסו בו כלב מיחידת הכלבנים, יעשו שימוש במכשיר הטייזר ואף יתקפו אותו באכזריות, תוך שהוא נופל על הרצפה חסר אונים, רק כיוון שהעיר לשוטרת שקיללה את אחיו.

מצילומי מצלמות האבטחה שהגיעו לידי nrg מעריב, לא ניתן להיווכח בטעות: סייד הותקף פעם אחר פעם בידי כמות בלתי פרופורציונלית של שוטרים גם לאחר שכבר לא היווה איום כלפיהם.
 
צפו בווידאו הבלעדי. עריכה: ערן אבירם
צפו בווידאו הבלעדי. עריכה: ערן אבירם
צפו בווידאו הבלעדי. עריכה: ערן אבירם


"פתאום אחד השוטרים נתן לי אגרוף בראש"

האירוע התרחש בסביבות השעה 23:00 בלילה במוצאי שבת האחרון. באותה העת, עבד סייד בחנות המדוברת. "כמה דקות לפני זה, הגיעו אליי השוטרים, ראו כדורגל, ואפילו שמו את המעילים שלהם כדי שאני אשמור עליהם" אומר סייד. "הם מכירים אותי ויודעים מי אני".

בשלב מסוים, הגיע למקום אחיו הצעיר של סייד, העובד גם הוא בסמוך למקום. בעוד בלילות האחרים נתנו השוטרים לאחיו לעבור, הפעם החליטו השוטרות במחסום שלא לתת מעבר חופשי. "ראיתי שאחת משוטרות מג"ב אומרת לאחי: בן זונה" סיפר סייד. "אמרתי לה 'למה את מקללת, את אח שלי. היא בתגובה אמרה לי 'אתה והוא בני זונות'.

"אמרתי לה את בת זונה ופתאום אחד השוטרים נתן לי אגרוף בראש". במצלמות האבטחה נראה כי מלבד שתי שוטרות שבאו בדברים עם סייד, אל המקום הוזעקו יותר משבעה שוטרי מג"ב ושוטרים כחולים. אחד השוטרים אף החזיק בידו אקדח טייזר, ואף עשה בו שימוש לכיוונו של סייד.

השוטרים נכנסו לחנות בה עובד סייד, היכו אותו נמרצות והפילו אותו על הרצפה. בהמשך, תוך שהשוטרים ממשיכים להכות בסייד, הוא נלקח לניידת משטרה והובא למעצר. "במעצר, הרופא שראה אותי, החליט שאני

לא כשיר למעצר", ממשיך סייד.

סייד נלקח לבית החולים "הדסה עין כרם", שם עבר בדיקות מקיפות. רק למחרת שוחרר סייד, תוך שעל גופו שורה של שריטות, זכר למפגש עם הכלב המשטרתי. "הרגשתי את הכלב שורט אותי, הרגשתי שהשוטרים תוקפים אותי בכל גופי ולא ידעתי מה לעשות. פחדתי מאוד.

"הם הרביצו לי סתם והכי מצחיק זה שהשוטרות האלו כמה דקות לפני זה ביקשו ממני עזרה ונתתי להם את העזרה. יכול להיות שזה היה בגלל הגזענות בעזה, בגלל שהשוטרים האלו רצו לפרוק כל עול על מה שהיה בעזה על ערבים".

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה כי
 "החשוד הגיע למחסום משטרתי בכניסה למתחם הבילוי וביקש להיכנס עם רכבו. 
השוטרת שהוצבה במקום הבהירה לו כי הכניסה למתחם עם רכב אסורה אך זה התעקש והחל לקלל תוך שימוש באלימות מילולית כנגד השוטרת.


כוח משטרה שהוזעק למקום ביקש ממנו להזדהות, משסרב והמשיך להתנגד ולקלל את השוטרים נעצר תוך שימוש בכוח סביר וללא שימוש באקדח טייזר.
 החשוד נחקר והובא לבית המשפט ושוחרר בתנאים מגבילים.
 כמקובל במקרים אלה כלל חומר החקירה הועבר למחלקה לחקירות שוטרים".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים