הפריימריז בעבודה: בוז'י הרצוג, ראשון פרץ שני

סתיימה ספירת הקולות. מסתמן ניצחון למחנה יחימוביץ'. רוב חברי הכנסת של מפלגת העבודה נכנסו ל-20 המקומות הראשונים במקומות ריאליים. מירב מיכאלי במקום ה-5, סתיו שפיר במקום ה-9. גם איציק שמולי ומיקי רוזנטל בפנים

יוסי אלי | 30/11/2012 9:58 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מפלגת העבודה בחרה: מפלגת העבודה בחרה את חבריה לכנסת ה-19. רוב חברי הכנסת המכהנים של מפלגת העבודה נכנסו ל-20 המקומות הראשונים במקומות ריאליים. יצחק בוז'י הרצוג נבחר למקום השני ועמיר פרץ שלישי. יריב אופנהיימר ונועם שליט מחוץ לכנסת.

למגינת ליבה של יחימוביץ׳ המועמדת מירב מיכאלי, הצליחה להגיע למקום החמישי, הבכיר ביותר במפלגה המשוריין לנשים. מדובר בניצחון חשוב מבחינתו של עמיר פרץ, כאשר גם איתן כבל הצליח להשתלב במקום הרביעי. עם זאת, יצחק בוז'י הרצוג התברג במקום הראשון, דבר שנותן לשלי את הסגן לו פיללה. מיכאלי היא לא העיתונאית היחידה שנכנסה לרשימה, גם מיקי רוזנטל התברג במקום ריאלי (13).

סתיו שפיר, פעילת "מחאת האוהלים" בת ה- 27, הצליחה להכנס לעשירייה הראשונה במקום התשיעי דבר שמעמיד את הרשימה של המפלגה במפה השמאלית יותר. שפיר: "קצת כוח בידיים שלנו אני מאושרת מאוד עשינו עבודה קשה".

בין השמות הבולטים שלא הצליחו להיכנס לרשימה נמצאים נועם שליט, שהחלטתו לרוץ בפריימריז התקבלה ברגשות מעורבים במערכת הפוליטית, כמו גם יריב אופנהיימר וחבר הכנסת דניאל בן סימון.

לאחר שנבחר למקום השני, הודה יצחק בוז'י הרצוג לחברים שבחרו בו ואמר: "זו רשימה נהדרת. מדובר בתוצאה שמהווה אלטרנטיבה אמיתית, במקביל להחלטת האו"ם הקשה. זו רשימה יפייפיה". נשיא המדינה, שמעון פרס, התקשר להרצוג לאחר שנודע כי הגיע למקום הראשון וברך אותו על ההישג המרשים.

איציק שמולי, יו"ר אגודת הסטודנטים הארצית לשעבר ואחד ממובילי המחאה החברתית הגיב אף הוא לבחירתו לכנסת ואמר: השנה וחצי האחרונות היו מאוד מפתיעות. לא יכולתי לחזות שום דבר. אני קם בבוקר עם הרגשה שאנשים צעירים צריכים לעשות שינוי במדינה. חוסר הניסיון לא יהיה לרעתנו, יש לנו ניסיון בדברים אחרים, יש שילוב עם אנשי מפלגה וותיקים וזה נכון. אני מתכוון להמשיך לגור בלוד. אני מתכוון לשים את הדגש על חינוך תעסוקתי".

רשימת העבודה לכנסת ה-19:
1- שלי יחימוביץ'
2- יצחק בוז'י הרצוג
3- עמיר פרץ
4- איתן כבל
5- מירב מיכאלי
6- פואד בן אליעזר
7- חיליק בר
8- עומר ברלב
9- סתיו שפיר
10- אבישי ברוורמן
11- אראל מרגלית
12- איציק שמולי
13- מיקי רוזנטל
14- מיכל בירן
15- נחמן שי
16- משה מזרחי
17- דני עטר
18- ראלב מג'אדלה
19- נדיה חילו
20- נינו אבסדזה
צילום: יוסי אלי
הפריימריז בעבודה צילום: יוסי אלי

לאחר ששמע את התוצאות, עשה עמיר פרץ את דרכו לבית ברל. בסביבתו מרוצים מההצלחה הכפולה, גם בשמירת מעמדם של חברי הכנסת המזוהים עם פרץ וגם בהכנסת מועמדים חדשים כמו מיכאלי ועטר. פרץ התייחס לבחירתו של הרצוג למקום השני ואמר כי "העניין הזה שבוזי מקום שני זו מסורת ואנחנו צריכים לשבור אותה".
  
מירב מיכאלי, שהגיע אף היא למקום, התקבלה במחיאות כפיים רועמות ורועשות, תוך שאנשים בקהל צועקים שהיא האישה הראשונה האמיתית.

עם היוודע תוצאות הפריימריז בעבודה, מסר יו"ר סיעת מרצ, ח"כ אילן גילאון: "שולח חיבוק ומברוק לנבחרים במפלגת העבודה. נכונה בפניהם משימה בלתי אפשרית - למנוע מיושבת ראש מפלגתם, שלי יחימוביץ להכנס עם נתניהו

לקואליציה. יש רק דרך אחת להצליח במשימה הזאת - להצביע מרצ".

ב"תנועה" בראשות ציפי לבני ברכו על רשימת העבודה אך "הביעו צער על כך שהעבודה בראשות יחימוביץ זנחה את הנושאים המדיניים ופנתה שמאלה חברתית. שעות בודדות לאחר קבלת פלסטין לאום ולאור האתגרים המדיניים בטחוניים, התנועה בראשות לבני היא האלטרנטיבה היחידה לנתניהו ולרשימת הליכוד ביתנו הקיצונית".

גם מפלגת "יש עתיד" הגיבה על התוצאות: "מפלגת העבודה הציגה הבוקר רשימה ראויה למפלגת שמאל, המשלבת פנים חדשות עם אנשי מנגנון ותיקים. המפה הפוליטית מתבהרת היום לקראת יום הבוחר - בימין המובהק הליכוד ביתנו, בשמאל המובהק העבודה ובמרכז המפה הפוליטית - יש עתיד".


בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים