ישראל לא למדה דבר

"ישראל ממשיכה להתנהג כבעלת כוח עליון באזור, וממשיכה בזלזול ובהתעלמות מהפלסטינים, ולא מתייחסת לשינוי האזורי והבינלאומי שמתרחש מול עיניה. היא ממשיכה בכיבוש שאין לו סוף"

אבו עלא | 3/12/2012 9:18 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר RSS
תגובותיה של ישראל להחלטת האו"ם להעניק לפלסטינים מעמד של מדינה משקיפה מלמדות שהיא לא למדה דבר מהתמיכה הבינלאומית ומהמהלך ההיסטורי שנעשה בסוף השבוע בניו יורק. ישראל ממשיכה להתנהג כבעלת כוח עליון באזור, וממשיכה בזלזול ובהתעלמות מהפלסטינים, ולא מתייחסת לשינוי האזורי והבינלאומי שמתרחש מול עיניה. היא ממשיכה בכיבוש העם הפלסטיני, כיבוש שאין לו סוף.

אחרי שנים של ייאוש ותסכול שנוצרו בגלל כישלון תהליך המשא ומתן, נוצרה היסטוריה שבה האו"ם מכיר בעם הפלסטיני בגדה וברצועת עזה וברצונו בחירות, בשלום ובעצמאות. על האדמה הזאת יושבים שני עמים שנמצאים בסכסוך הדדי עמוק, המתעלמים אלו מאלו ומעמיקים את הפער ביניהם באמצעות נטיעת אשליות וגישות שמובילות למשחק סכום אפס, שבו כולם מפסידים.
הפגנות תמיכה באבו מאזן לקראת ההצבעה באו''ם
הפגנות תמיכה באבו מאזן לקראת ההצבעה באו''ם צילום: אי-אפ-פי


אם רוצים להסביר את הסיבה להתנגדות ישראל לפניית הפלסטינים לאו"ם צריך להבין שתדמיתה תמיד באה מתוך האפר של השואה. הישראלים חושבים שיש להם מונפול על מעמד הקורבן. הם שיחקו על הנקודה הזאת בכל המגרשים והשתמשו בקורבנות שלהם כדי לקדם דיכוי, גזענות, שחצנות והתנשאות כלפי העם הפלסטיני.

בעידן פוסט-קולוניאליסטי הם קיבלו תיאבון מוגזם לביזת האדמות, להרחיב קרקעות ולהתיישבות תוך הפרה בוטה של זכויות האדם והחוק הבינלאומי, בזמן שהרסו את יישותם וזהותם של הפליטים הפלסטינים, גירשו אותם מבתיהם והחריבו את חלומותיהם
ותקוותם. הם ממשיכים לטעון שהם הקורבן ומבקשים להמשיך את הכיבוש ואת הפקעת זכויות הפלסטינים, תוך שהם מסבירים שהם המדינה הדמוקרטית היחידה באזור כולו. העולם לא קונה יותר את הסיפור הישראלי. הסביבה השתנתה והיא נוטה לכיוון הפלסטיני.

אנחנו נמצאים היום במציאות שבה מהצד האחד ישראל מענישה את הפלסטינים בלקיחת הכסף ששיך להם ובבניית 3,000 יחידות דיור בשטח E1, שנועדו לסגור את ירושלים המזרחית,לחתוך את הגדה המערבית ולחסל את פתרון 2 המדינות לשני העמים, ומהצד האחר הפלסטינים מאושרים מהחלטות האו"ם, שלראשונה מזה 65 שנה העניק לנו הכרה בזכותנו על האדמה, וחשים בהיסטוריה הפלסטינית החדשה נרקמת לנגד עינינו. אנחנו לא משלים את עצמנו שההחלטה של האו"ם תסיים בן לילה את הכיבוש, אבל אומרים שבכוונתנו לנצל את הכוח שיש כעת בידינו. התקפה ישראלית נוספת על רצועת עזה תוביל לניצול זכותנו המלאה לפנות לבית הדין הבינלאומי.

אני פונה לכל אזרחי ישראל, מכל המגזרים ומכל המפלגות: ביטחון, יציבות ושגשוג לא יחזיקו מעמד בלי שלום צודק וכולל. ולכן אתם צריכים לראות את ההישג שלנו בקבלת הזכות להקים את מדינתנו העצמאית שבירתה ירושלים כהזדמנות להשיג את הביטחון והיציבות לכל האזור, ובמיוחד לכם.
 
הכותב הוא ראש הממשלה הפלסטינית לשעבר, חבר הוועד הפועל של אש"ף ומחזיק תיק ירושלים ברשות. הביא לדפוס: אסף גבור
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

טור אורח

צילום:

nrg מעריב מציע במה לכותבים אורחים על ענייני השעה

לכל הטורים של טור אורח

עוד ב''דעות''

כותרות קודמות
כותרות נוספות

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים