המסר לשגרירי ישראל בעולם: "נמשיך לבנות היכן שנרצה"

משרד החוץ העביר לשגרירי ישראל ברחבי העולם דף מסרים, המבהיר כי ההחלטה להרחיב את הבנייה מעבר לקו הירוק לא תשתנה, ומטיל את האחריות לקיפאון על הפלסטינים. ארה"ב גינתה את החלטת הממשלה: "מתנגדים לכל מהלך חד צדדי"

אלי ברדנשטיין | 3/12/2012 21:40 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"ישראל בנתה ותמשיך לבנות הירושלים ובכל המקומות שהנמאים על מפת האינטרסים האסטרטגיים שלה" - כך נאמר בדף המסרים שהופץ הערב (ב') לשגרירי ישראל ברחבי העולם, בעקבות הכרת האו"ם ברשות הפלסטינית וסערת הרחבת הבנייה מעבר לקו הירוק - בעוד ארצות הברית מגנה את החלטת ישראל.

שטח E-1 המיועד לבנייה, בין ירושלים ומעלה אדומים
שטח E-1 המיועד לבנייה, בין ירושלים ומעלה אדומים צילום: פלאש 90
"ארצות הברית מתנגדת לכל פעולה חד צדדית, כולל פעילות התנחלות בגדה המערבית ובנייה במזרח ירושלים", נמסר ממחלקת המדינה. "הבהרנו לממשלת ישראל כי מהלכים כאלה מנוגדים למדיניותה של ארצות הברית". לגבי הבנייה באזור שבין ירושלים ומעלה אדומים, נאמר כי "אזור זה רגיש במיוחד ובנייה בו תהיה מזיקה ביותר למאמצים להשגת פתרון של שתי מדינות".

עוד קודם זימנו רבות ממדינות אירופה - רוסיה, בריטניה, צרפת, ספרד, שבדיה ודנמרק - את שגרירי ישראל בבירותיהן לשיחות הבהרה בעקבות ההחלטה, וחלקן שקלו צעדים מחאה נוספים. למרות זאת הבהירה היום לשכת ראש הממשלה כי ההחלטה לא תשתנה וכי "ישראל תמשיך לעמוד על האינטרסים החיוניים שלה גם מול לחצים בינלאומיים".

דף המסרים שנשלח לשגרירים חוזר על מסר זה, ומטיל את האחריות לקיפאון בתהליך המדיני על הפלסטינים. "בארבע השנים החולפות עשתה ממשלת ישראל צעדים רבים במטרה לקדם את המשא ומתן עם הפלסטינים: נאום בר אילן של ראש הממשלה, הקפאת בנייה ארוכה, הקלות במחסומים וסיוע כלכלי", נאמר במסמך, בו מכונה אבו מאזן "סרבן שלום" תוך אזכור נאומו בעצרת הכללית של האו"ם בשבוע שעבר.

מסר נוסף מתייחס לחשש שהפלסטינים יפנו לבית הדין הבינלאומי בהאג, מהלך אותו נחושה ישראל למנוע. "מי שמבצע פשעי מלחמה הם הפלסטינים, ולא ישראל", נאמר במסמך. "לישראל מערכת משפט שידועה בכל העולם בעצמאותה ומבקרת את פעולות הממשלה והצבא". במסמך מובע חשש כי בית הדין בהאג יפעל כ"גוף פוליטי אנטי-ישראלי".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של nrg

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק