בחירות

המירוץ לאותיות הקלפי: בשק שינה, בגשם ובקור

שום דבר לא מרתיע את נציגי המפלגות החדשות שממתינים כבר יומיים מול הכנסת בתקווה לקבל את האות הרצויה לפתק ההצבעה

אריק בנדר | 5/12/2012 10:47 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: בחירות 2013
צריך להיות אוהד שרוף של מפלגה קיקיונית שמעולם לא עברה את אחוז החסימה כדי לרבוץ כל הלילה באוהל, מול משכן הכנסת, כשמסביב מתרוצצים דורבני ענק, רק כדי להבטיח למפלגה את האות שהיא חפצה בה.

זה בדיוק מה שעשה כבר שלשום (ב') בלילה גיא אלוני, בן ‭,30‬ סגן יושב ראש הסגל הזוטר באוניברסיטה העברית וחוקר של הסוציולוגיה של החינוך, שנטה אוהל ועשה את הלילה בתוך שק שינה בגן הוורדים.

"המטרה שלנו היא רצינית. באתי כדי להיות ראשון בתור של הגשת הרשימות החדשות לוועדת הבחירות המרכזית. אני מייצג את מפלגת הפועלים דע"ם. אנחנו מפלגה ותיקה שרצה מזה שנים עם האות ק‭.'‬ דע"ם נוסדה תחילה בשם 'קול המצפון' ועבורנו האות ק' היא מותג, היא אייקון שמסמל את האידיאולוגיה שלנו ושווה לנו לחכות פה כל הלילה כדי להבטיח אותה‭,"‬ אמר.

על חוויותיו בתור סיפר: "זה היה נורא נחמד. הרגשתי כמו בטיול טבע בצפון, כי כל הלילה הסתובבו פה דורבני ענק ושמעתי גם יללות של תנים‭."‬

היום ומחר יתקיים במשכן הכנסת מצעד הגשת הרשימות המתמודדות בבחירות לכנסת ה‭.19-‬ בזה אחר זה יתייצבו נציגי הרשימות בפני יו"ר ועדת הבחירות, השופט אליקים רובינשטיין, ויגישו לו את רשימת המועמדים עם כתבי הסכמה שלהם. באותו מעמד יקבלו נציגי הרשימות את האותיות שיסמנו על פתקי ההצבעה.

מכיוון שרוב האותיות תפוסות על ידי מפלגות ותיקות, השתרך אמש תור של נציגי הסיעות החדשות שביקשו להבטיח לעצמם אות מסוימת מתוך תשע שנותרו פנויות - כי כל הקודם זוכה.
צילום: מירי צחי
''כמו טיול בצפון'', תור הממתינים מול הכנסת צילום: מירי צחי
עשו את הלילה

החבר'ה של מפלגת דע"ם, מפלגת אידיאולוגית ורעיונית המקיימת פעילות במשך כל ימות השנה, ולא רק ערב בחירות, היו הראשונים להתייצב. את גיא אלוני החליפו במשך היום חברים אחרים במשמרות. הם עמדו שם בצינה הירושלמית, בגשם השוטף וברוח עד שסמוך לשעה ‭22:00‬ הכניס אותם אנשי משמר הכנסת לתפוס מחסה תוך מבנה הכניסה למשכן, שם עשו את הלילה.

וכך נדחקו זה ליד זה אנשי דע"ם ליד הנציגים של "עוצמה לישראל‭,"‬ מפלגתם של מיכאל בן ארי ואריה אלדד, המבקשים את האותיות שהכי

משקפות את מצעם, "נץ‭."‬

ביחד אתם עשו שם את הלילה נציגי "יש עתיד" בראשות יאיר לפיד, המבקש את האותיות "פה" וכן נציגים של רשימות עם שלם, צדק חברתי, האיחוד הלאומי-הבית היהודי, וגם אוהד שם טוב, הנושא את התואר המחייב "יושב ראש רשימת מפלגת הפירטים‭."‬

מי שגילתה סממנים של צדק חברתי היתה טלי קלגסברון מדע"ם ששלפה תרמוס עם תה חם וחילקה לחברים הרטובים. "בשבילי זה שליחות לעמוד פה כל הלילה, אפילו במחיר של שפעת וגריפה‭,"‬ אמרה בגאווה.

מפלגת ברסלב

לעומתה, נציגי מפלגת "כח להשפיע‭,"‬ שמתמודדים תחת חסותו הרוחנית של הרב המחזיר בתשובה אמנון יצחק, העדיפו להמתין במכונית כדי לא להירטב בגשם. שם טוב הפיראטי סיפר לחברים מסביב בגאווה כי רשימת המפלגה לכנסת נבחרה באמצעות פריימריז באינטרנט. למקום השלישי נבחר דן בירון, אושיית תרבות ירושלמית ידועה ובעלה של שרי רז, השדרנית המיתולוגית מערוץ ‭.1‬

הגשת הרשימות תסתיים מחר ב‭.22:00-‬ האחרונים באופן מסורתי להגיש את הרשימות הם נציגי ש"ס ויהדות התורה. הרב יעקב ליצמן, מס' 1 ברשימת יהדות התורה, הבטיח אמש: "את הרשימה שלנו נמסור ב‭.21:59-‬ מה בוער‭"?‬

אחת הרשימות היותר מקוריות שצפויה להתמודד בבחירות נקראת "כולנו חברים‭,"‬ של חסידי ברסלב, אותם אלה שסובבים בחוצות הארץ עם כלי רכב, רמקולים, והסיסמה "נ נח נחמ נחמן מאומן‭,"‬ רוקדים, מרקידים ועושים שמח. סיסמת הבחירות שלה היא "נ נח גם בכנסת".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים