העריקים מקדימה ממורמרים ושוקלים פרישה: לבני זרקה אותנו לכלבים

חלק מחברי הכנסת ששובצו במקומות לא ריאליים זועמים על יו"ר התנועה וכעת קיים נתק כמעט מוחלט בין כמה מחברי הכנסת ללבני. בשיחות סגורות הם אומרים: "היא רק רצתה לקבל את כספי מימון המפלגות ופשוט השתמשה בנו"

זאב קם ועמרי מניב | 11/12/2012 7:43

רק ימים ספורים עברו מאז שנקבעה רשימת מועמדי "התנועה"
לא הכל הולך חלק. ציפי לבני
לא הכל הולך חלק. ציפי לבני צילום: ראובן קסטרו
לכנסת, וכבר נשמעות טענות קשות כלפי העומדת בראשה, ציפי לבני, מצד חבריה למפלגה החדשה.

ל-nrg מעריב נודע כי חלק גדול מחברי הכנסת שערקו מקדימה והצטרפו ל"תנועה" ממורמרים על מיקומם ברשימה, וחלקם אף שוקלים לפרוש מהמפלגה שזה עתה הצטרפו אליה. זאת, יש לציין, אף ש"התנועה" מתיימרת להציג פוליטיקה חדשה ונקייה, שבה השיקולים האישיים נדחקים לקרן זווית.

עיקר הביקורת מגיע מכיוונם של חברי הכנסת שהוצבו במקומות לא ריאליים. מקורבים לרוברט טיבייב, מגלי והבה ורחל אדטו, מספרים על אכזבה עצומה ועל כעס רב שיש לשלושה כלפי לבני וכלפי הדרך שבה נהגה בהם. חלקם אף השתמשו בביטויים קשים כלפי לבני, שהנייר אינו סובל.

"היא פשוט השתמשה בנו וזרקה אותנו לכלבים‭,"‬ אמר אחד מהם למקורביו. "אנחנו בכלל לא מעניינים אותה. היא רק רצתה לקבל את כספי מימון המפלגות שלנו‭."‬ חברי הכנסת טיבייב ואדטו אף נעדרו מאירוע השקת הקמפיין שנערך שלשום, במחאה על היחס לו זכו.
צילום ארכיון: פלאש 90
זעם על השיבוץ שלו. רוברט טיבייב צילום ארכיון: פלאש 90

"הדברים הגיעו לידי כך שביום ראשון בלילה נסעו לבני ובעלה עד נתיבות כדי להיפגש עם טיבייב בביתו, לאחר שנודע להם כי הוא עומד להודיע על פרישה מהמפלגה. נכון לרגע זה טיבייב לא החליט אם להישאר במפלגה או לפרוש, וכך גם חברי כנסת נוספים בקבוצה.

באופן מפתיע, באותן שיחות סגורות נשמעו דברים קשים כלפי לבני גם מפיו של ח"כ שלמה מולה, שדווקא הוצב במקום ריאלי ‭(8)‬ ברשימת "התנועה‭."‬ גורמים במפלגה סיפרו כי בשבוע שעבר הוחלט להציב את מולה במקום ה‭,12-‬ ורק לאחר שאיים לכנס מסיבת עיתונאים ולתקוף את לבני ישירות, הוחלט לקדמו ולהציבו במקום השמיני. "גם לו יש בטן מלאה

על ציפי בעקבות מה שהוא עבר איתה בימים האחרונים‭,"‬ הוסיפו הגורמים.

נכון לעכשיו שורר נתק כמעט מוחלט בין כמה מחברי הכנסת ללבני. ממפלגת "התנועה" נמסר בתגובה לדברים כי "השקנו את הרשימה הכי טובה שיכולה להיות ויצאנו לדרך‭."‬ מלשכתה של ח"כ רחל אדטו נמסר כי "קביעת מיקומה ברשימה היא החלטה של יו"ר התנועה‭."‬

למרות זאת, כאשר נשאלה אם תמשיך ב"תנועה" עד לבחירות, הסכימה לומר רק: "כרגע אני כאן‭."‬ ח"כ שלמה מולה אמר בתגובה לדברים: "ל'תנועה' יש רשימה טובה ועכשיו הגיע הזמן לעבוד‭."‬ מלשכתו של ח"כ טיבייב לא התקבלה תגובה לדברים.

צילום: חן גלילי
קודם ברגע האחרון. שלמה מולה צילום: חן גלילי

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מבזקי בחירות

טוויטר