יחימוביץ': ליברמן הוא אדם מושחת ומסוכן

יו"ר מפלגת העבודה תקפה בצורה חסרת תקדים את שר החוץ והתייחסה להתבטאות שלו ("אירופה רואה בהשמדתנו דבר מובן מאליו"): מדובר בזילות השואה. המילים המתלהמות גוברות על סדר היום האמיתי

nrg מעריב | 12/12/2012 11:54

התקפה חסרת תקדים של יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', על שר החוץ ויו"ר מפלגת "ישראל ביתנו", אביגדור ליברמן, במהלך מסיבת עיתונאים שהתקיימה היום (רביעי) בבית מפלגת העבודה.
התקפה קשה על ליברמן. שלי יחימוביץ', היום
התקפה קשה על ליברמן. שלי יחימוביץ', היום צילום: ראובן קסטרו


"אביגדור ליברמן הוא אדם מושחת קיצוני ומסוכן", אמרה יחימוביץ' והמשיכה: "הוא ראש החיץ, שביומיים האחרונים מבצע מופעי אימים, עם מסרים קיצוניים, עם דימויי שואה, הוא אדם מושחת, ציני ומסוכן שגורר אותנו לסדר יום של הלהטת רוחות קיצונית.

"על הכל הם עונים, רק לא השאלות האמתיות על החיים שלנו כאן. ליברמן הוא אדם מושחת ומסוכן. בציניות מוחלטת הוא עוזר עכשיו לנתניהו לעשות כל דבר, ובלבד שהשאלה לא תהיה על מה שחשוב לאזרחים.

"גינוי אירופי? הכרזה על מדינה פלסטינית באו"ם? נתק עם האמריקאים? כל דבר כזה משרת אותם ומכריח את הבוחרים להיות במגרש שבו המילים המתלהמות גוברות על סדר היום האמיתי. ביבי מוליך שולל גם את הגרעין הקשה שלו.

ליברמן: אירופה רואה בהשמדתנו דבר מובן מאליו

"בקמפיינים פוליטיים לא התשובות, טובות ככל שיהיו, קובעות. בקמפיינים פוליטיים מנצח מי שקובע מה השאלה. הבטן הרכה של נתניהו וליברמן היא השיח הכלכלי-חברתי. נתניהו זוכר היטב את התבוסה הצורבת שלו בבחירות 2006, אחרי כהונה אכזרית במיוחד שלו כשר אוצר. הציבור העניש אותו על זה, הוא פוחד להיות שם שוב ויש לו ממה לפחד.

בבטן הרכה שלו ושל ליברמן שואלים אותם איך זה שאנחנו מרוויחים פחות, אבל משלמים יותר על בריאות, חינוך, מזון ודיור. איך זה שהמדינה הפקירה את חיי אזרחיה.

איך זה שהמדינה שלנו הפכה למדינה עם הפערים הגדולים ביותר בעולם המערבי בין עניים לעשירים.

"איך זה שקבוצה קטנה מאוד מתעשרת מאוד והציבור כולו נמעך. הדיבורים הקיצוניים, הפראיים וחסרי האחריות של ליברמן נועדו לגרור אתכם לזירה שבה הוא ונתניהו מרגישים נוח. הרי הוא לא מתכוון בכלל לבנות ב-E1.

"הוא רק רוצה שתתעסקו ב-E1 ולא באחיות, במערכת הבריאות הציבורית שריסק ובדברים שבגללם יצאתם לרחובות. אני מתחייבת שלא לתת לליברמן לקבוע את סדר היום של הבחירות".

צילום: אורי לנץ
בנימין נתניהו ואביגדור ליברמן צילום: אורי לנץ
לבני תוקפת: מצבנו לא דומה למצב יהודי אירופה בעבר

גם יו"ר מפלגת התנועה, ציפי לבני, תקפה את התבטאויותיו של ליברמן בכינוס השגרירים של ג'רוזלם פוסט בהרצליה ואמרה: "זו השוואה לא נכונה ובלתי מתקבלת על הדעת. מצבם של אזרחי ישראל היוםלא דומה בשום אופן למצבם של יהודי אירופה אז. לא כולם נגדנו ולא כולם אנטישמיים.

"נכון שישנה ביקורת על המדיניות הנוכחית אך יש להבדיל בין זה לבין תמיכה בישראל כמדינה. אני חושבת שהמדיניות חייבת להשתנות, לא כטובה לעולם אלא כי זה אינטרס ישראלי בסיסי.

"חידוש המו"מ לא רק שישמר את ערכיה של ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית אלא גם יעצור את הסחף ויחזיר לישראל את הלגיטימציה לפעולה צבאית כשנדרש ולשמירה על האינטרסים הביטחוניים שלה.

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

מבזקי בחירות

טוויטר