חייל תושב יצהר: לא אציית להוראות פתיחה באש

יוחאי מעיין, שערק משירות סדיר לפני כחודש, העלה סרטון ליוטיוב בו הוא מצהיר כי אם יותקף בידי המון פלסטיני יפתח באש

יוחאי עופר | 12/12/2012 18:22 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בצה"ל לא משנים את הוראות הפתיחה באש גם לאחר שתי התקריות בסוף השבוע בהם נסו חיילים לאחר שהותקפו בידי המון פלשתיני, אך בשטח ניכרת כבר תסיסה של לוחמים שמותחים ביקורת על הוראות המפקדים, ומצביעים על הקושי לתפקד בשטח. 

החייל יוחאי מעיין שערק משירות סדיר.
החייל יוחאי מעיין שערק משירות סדיר. "החיילים בורחים בגלל הפקודות" צילום: מתוך יו טיוב
אל ביקורת החיילים מצטרף היום תושב היישוב יצהר בשומרון, אשר צילם סרטון שהעלה לרשת האינטרנט, בו הוא מספר שיסרב להישמע להוראות של צה"ל ומצהיר כי יפתח באש באירועים דומים.

הצעיר, יוחאי מעיין, תושב יצהר שערק משירות סדיר לפני כחודש עם פינוי שכונת "הגבעה הסרוגה", אמר בסרטון שהוא לבוש במדים: "כשהתגייסתי לצה"ל הייתי בטוח שבצבא יודעים להכניע את האויב הערבי. השבוע פורסם סרטון שהמצב נראה בו קצת שונה. החיילים לא בורחים בגלל שנגמרה להם התחמושת, אלא בגלל הפקודות האוסרות עליהם להגיב. כשאני אהיה שם אני לא אציית לפקודות כאלו", מצהיר מעיין ומוסיף "כשאני אהיה שם הערבים יהיו אלה שיברחו. כשאני אתפוס אותם הם כבר לא יוכלו לברוח יותר".

גורם בכיר בצה"ל מסר כי "החייל יוחאי מעיין, המופיע באחד הסרטונים המדוברים, התגייס בחודש יולי האחרון ומאז החייל נפקד ונשפט, ואף ישב על כך בכלא פעמיים. מאז יציאתו מהכלא ביצע החייל נפקדות בפעם השלישית".

על קידום היוזמה לצילום הסרטון המדובר אחראית תנועת "מתגייסים באמונה". בארגון הפיצו בשבוע שעבר חומרים הקוראים לבני נוער לסרב פקודה הנוגדת להלכה ולפגוע בכלי רכב צבאיים
שעתידים להשתתף בפינוי ישובים והרס מאחזים בלתי חוקיים.

"אם אתה מאמין שרכוש צבאי שמיועד להרס בתי יהודים צריך להיות מושבת. אם אתה מאמין שבכוחה של כוס סוכר אחת קטנה להשבית שופל ענק", אז אתה לא לבד'", נכתב בעלונים שמפיצים צעירים החברים בתנועה במוקדי גיוס שונים. יצויין כי בשבוע שעבר הגיעו מספר צעירים ללשכת הגיוס בתל השומר וחילקו עלונים בתוך כותלי הבסיס בלא הפרעה.

דובר צה"ל מסר בתגובה כי "בצה"ל מגנים סירוב פקודה ופועלים בחומרה כלפי כל חריגה מפקודות הצבא. מקרים ספציפיים מתוחקרים ומטופלים משמעתית על פי הצורך".

 

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים