היועמ"ש צפוי לפרסם מחר את החלטתו: ככול הנראה לא יוגש כתב אישום נגד ליברמן

לאחר התייעצות עם פרקליט המדינה, יודיע וינשטיין על סגירת תיק החקירה המרכזי נגד שר החוץ. ההודעה מגיעה בעקבות עתירת התנועה למען איכות השלטון לבג"ץ, לקבל החלטה עוד לפני הבחירות

חור אוריאל נזרי | 12/12/2012 21:23 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
פרשת אביגדור ליברמן מגיעה לצומת דרכים, משרד המשפטים הודיע הערב (ד') כי מחר בשעות הצהריים צפויי היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, לאחר שקיים התייעצויות עם פרקליט המדינה משה לדור, לפרסם את החלטתם בעניין שר החוץ אביגוד ליברמן.

וינשטיין צפוי להודיע על סגירת תיק החקירה נגדו. שר החוץ אביגדור ליברמן
וינשטיין צפוי להודיע על סגירת תיק החקירה נגדו. שר החוץ אביגדור ליברמן צילום ארכיון: אורי לנץ
על-פי הערכות, היועץ המשפטי לממשלה צפוי להודיע על סגירת תיק החקירה המרכזי המכונה תיק "חברות הקש" כנגד שר החוץ, זאת בין היתר מאחר ומרבית העדים בתיק נמצאים בחו"ל. כמו כן הוא צפוי להודיע על הגשת כתב אישום נוסף בתיק פרשת השגריר בבלרוס בו העבירות הן של הפרת אמונים.

כנגד שר החוץ אביגדור ליברמן תלוי ועומד איום ממשי של הגשת כתב אישום וטרם הוחלט האם להגיש אותו או לא, דבר שמגיע כעת לסיומו. החשדות המיוחסות לליברמן ואשר טרם הבשילו לכתב אישום אך הופיעו בטיוטת כתב האישום שנמסרה לליברמן לפני כשנה על ידי וינשטיין הן מרמה והפרת אמונים, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הלבנת הון והטרדת עד.

הודעת וינשטיין בדבר ההחלטה בעניינו מגיעה בעקבות עתירה לבג"ץ אותה הגישה התנועה למען איכות השלטון בסוף חודש נובמבר כנגד היועמ"ש ופרקליט המדינה, כאשר בתנועה דרשו לקבל החלטה, עוד לפני הבחירות הנוכחיות לכנסת ה-19, זאת בין היתר מאחר וכבר 12 שנה ועדיין לא הוחלט בפרקליטות האם להגיש כתב אישום או לא.

בתגובה מקדמית לעתירה השיבו בפרקליטות המדינה, שעליה חתומה עו"ד מיטל בוכמן-שינדל מפרקליטות המדינה, בין הייתר כי תיק ליברמן הוא תיק מורכב ובמסגרתו בוצעו פעולות חקירה בארץ ובחו"ל, נחקרו עשרות חשודים ועדים, הוצאו עשרות צווי חיפוש וכן נתפסו אלפי מסמכים כאשר מרבית העדים כלל אינם חיים בישראל.

כזכור, בשנת 2000 הגיש מבקר המדינה דו"ח בעניינו של שר החוץ ליברמן, בו ישנו חשש להפרת חוק מימון מפלגות בבחירות לכנסתה-15, לאור הדברים פתחה המשטרה בחקירה

פלילית לברור החשדות, הכוללים שוחד, מרמה והפרת אמונים, הלבנת הון ורישום כוזב במסמכי תאגיד.

בשנת 2009, הודיע היועמ"ש כי החקירה המשטרתית הושלמה וסיכום החקירה הועבר לפרקליטות המדינה לצורך בחינה ועיון. באפריל 2011 הודיע היועמ"ש כי החליט להגיש כתב אישום כנגד ליברמן, בעברות של הלבנת הון, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, מרמה והפרת אמונים, הטרדת עד,  כל זאת בכפוף לשימוע. אך מאז חלפו מספר חודשים רב ועד היום זה טרם התקבלה הכרעה סופית בנושא.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים