לוחמת מג"ב שירתה במחבל: "פעלתי בדיוק כפי שלימדו אותי"

השוטרת הצעירה, בת 20 מתל אביב, שחיסלה את הפלסטיני בחברון שחזרה את האירוע: "הבנתי כי חברי לצוות נמצא בסכנת חיים ממשית לכן יריתי לעבר המחבל". בכירים במג"ב שיבחו את הלוחמת ש"חתרה למגע"

אבי אשכנזי | 12/12/2012 23:13 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לוחמת מג"ב איו"ש, בת 20 מתל אביב, אשר ירתה בצעיר הפלסטיני שניסה להשתלט על חברה לפלוגה במערת המכפלה, שחזרה הלילה (ד') את האירוע: "הבנתי כי חברי לצוות נמצא בסכנת חיים ממשית לכן יריתי לעבר המחבל. פעלתי בדיוק כפי שלימדו אותי".

- לוחמת מג"ב הרגה מחבל פלסטיני שניסה לתקוף אותה בחברון

חיילת מג''ב שחיסלה מחבל בחברון
חיילת מג''ב שחיסלה מחבל בחברון צילום: דוברות מג''ב איו''ש
הלוחמת סיפרה על התקרית בחברון: "קיבלנו משימה לבצע בידוק ראשוני של האנשים שמגיעים לאזור מערת המכפלה. היינו בכוח שלושה לוחמים כשאני מפקדת הכוח. בשלב מסוים הגיע אל המחסום צעיר, כנראה נער בן 17, הלוחם שאיתי ביקש ממנו תעודת זהות על פי הנוהל הרגיל. הפלסטיני נתן לו תעודת זהות והלוחם מסר לי אותה כדי שאני אבדוק במסוף בתוך הבוטקה האם מדובר בפלסטיני ללא עבר ושאין איתו כל בעיה".

"איך שאני מתחילה לבדוק אני מבחינה שהפלסטיני מסתער לעבר הלוחם שהיה איתי, שולף אקדח, ביד אחת תופס את צווארו של הלוחם ונצמד אליו, וביד השנייה מצמיד את האקדח לרקתו. במצב הזה הלוחם לא יכול היה להשתחרר או להגיב".

הצעירה המשיכה לתאר את שהתרחש בדקות הקריטיות: "הייתי במרחק של כמה צעדים משניהם, דרכתי את הנשק והבנתי שיש לי מעט מאוד זמן, שנייה או שתיים להגיב. מה שעניין אותי זה להיכנס לזווית שבה אוכל לירות מבלי לפגוע בלוחם".

לאחר שהבינה כי חברה לצוות נמצא בסכנת חיים ממשית ירתה הלוחמת כדור אחד לעברו של הפלסטיני. "אבל גם אחרי הירייה הראשונה הוא המשיך להצמיד את האקדח לרקתו של הלוחם אז יריתי שני כדורים נוספים". היא ציינה כי "רק בכדור השלישי הפלסטיני נפל וכך גם האקדח שלו".

"הסתערתי לעברו ובודדתי אותו מכלי הנשק ומהלוחם", שחזרה לוחמת מג"ב איו"ש. "זו פעם ראשונה שאני מגיעה לסיטואציה של לחימה. פעלתי בדיוק לפי מה שלימדו אותי. הייתי בסיטואציה שלא היה זמן לבצע נוהל מעצר חשוד. הבנתי שחייו של הפקוד שלי נמצאים בסכנת חיים מיידית, הדבר שהיה הכי חשוב לי הוא להיכנס לזווית ירי בצורה כזו שאני לא אפגע בחברי לצוות וכך עשיתי." הוסיפה.

קצינים בכירים ממשמר הגבול שהגיעו למקום האירוע שיבחו את פעילותה של הלוחמת שחתרה למגע וסיפרו כי "היא פעלה בדיוק כפי שאנו מצפים מלוחם במשמר הגבול לאחר שזיהתה את הסכנה המוחשית והמיידית", אמר אחד הבכירים.

מזרחי

הוסיפה: "גם אחרי שהשתלטנו על המחבל לא ידעתי שהאקדח אותו החזיק הוא אקדח דמה ורק לאחר החקירה הראשונית הבנו שמדובר באקדח דמה, אבל מבחינתי הבנתי שחברי לצוות היה בסכנה והייתי חייבת להגיב במהירות כדי לנטרל אותה".

צילום: בנג'י סטרול - סוכנות תצפית
זירת האירוע בחברון צילום: בנג'י סטרול - סוכנות תצפית

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים