הולכים

סקר מעריב: ליברמן לא נחלש, 38 מנדטים לליכוד ביתנו

כתב האישום בפרשת השגריר לא מחסל לשר החוץ את הקריירה. בסקר "מאגר מוחות" עבור מעריב, זוכה גוש הימין ל-69 מנדטים. קדימה לא עוברת את אחוז החסימה וגוש השמאל לא מצליח להרכיב ממשלה, אלא אם יצרף אליו את המפלגות הערביות

שלום ירושלמי | 14/12/2012 8:34 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אביגדור ליברמן השתחרר אתמול מהמועקה שיושבת עליו ועל בני משפחתו וחבריו שנים ארוכות. התיק הכבד, שכלל בתחילת הדרך עבירות שוחד והלבנת הון, נסגר. יחד איתו נמחקו כתבי האישום שתכננה המשטרה למיכל ליברמן, בתו, ליואב מני, יועצו, ולשרון שלום, פרקליטו.

האיחוד עם הליכוד מגן על ליברמן
האיחוד עם הליכוד מגן על ליברמן צילום ארכיון: אורי לנץ
התיק המסתורי, שחבק עולמות אפלים וחברות קש, נסגר, וליברמן נשאר עם סיפור השגריר. מדובר לכאורה בתיק קל, אבל אתמול החל ליברמן בקמפיין מחושב כדי לגמד אותו עוד יותר.

בשלב ראשון הודיע שלא יתפטר בגלל תיק כזה, בהמשך סיפר לאומה על מה בעצם מדובר. האמירות של הפרקליטות והיועץ המשפטי על "הפגיעה המהותית בציבור" ועל "ניגוד העניינים החמור מול חובות השר לציבור וחובותיו לשגריר" לא הוזכרו, מן הסתם.

הפרקליטות הידידותית תחשוב עכשיו 30 יום עד שיוגש כתב האישום. גם ליברמן יחשוב. אולי יבשלו בינתיים עסקת טיעון בלי קלון ובלי התפטרות. אפשרות שנייה, חמורה יותר מבחינת ליברמן, היא כתב אישום בלי עסקה, דרישה להתפטרות ומשפט ארוך או קצר. ליברמן יעזוב במקרה כזה את הממשלה, ואחד מחבריו יחזיק עבורו את התיק עד שיחזור. כל זה לא ימנע ממנו לרוץ לכנסת.
הבית היהודי מתחזק על חשבון הליכוד

בקיצור, כתב האישום בעניין השגריר לא מחסל לליברמן את הקריירה. יש לו גם הרבה תושייה או מזל פוליטי. אילו היה עומד בראש "ישראל ביתנו", המפלגה שלו הייתה חוטפת אתמול מכה ניצחת ומאבדת מנדטים. האיחוד עם הליכוד מחזק את ליברמן ומגן עליו ועל נתניהו באותה מידה. שניהם יושבים יחד ולבטח על 38 מנדטים, לפי סקר מיוחד למעריב ולמקור ראשון של חברת "מאגר מוחות", בראשות פרופ' יצחק כ"ץ.

- סקר מעריב האחרון: נתניהו וליברמן יצאו ללא פגע מ"עמוד ענן"

לפי הסקר, גוש הימין, והליכוד-ביתנו במרכזו, מקבל 69 מנדטים. פירוש הדבר שגם אם היה לגוש השמאל מנהיג מוסכם שגורף אליו את החרדים, הוא לא היה מצליח להקים ממשלה, אלא אם היה מצרף אליו כשותף מלא את המפלגות הערביות.

בגוש הימין יש תופעה מעניינת: הליכוד מפסיד קולות לבית היהודי (11 מנדטים). נתניהו , מתברר, משקיע הון תועפות במדיה החדשה, אבל נפתלי בנט טוב ממנו בשדה הזה. בנט מראה פנים יפות ואפילו מתונות

(לאן נעלמו אורי אריאל והרב בן-דהן?), והפך לסוג של טרנד אופנתי.

בגוש השמאל העניינים יגעים. הרעש הגדול שהקים עמיר פרץ שכך, והתנועה של לבני לא מכסחת את העבודה, שחוזרת ל-20 מנדטים. לפיד צובר 8 מנדטים וקדימה, זה כבר ברור, הולכת ונעלמת. על כולם מנצחת שלי יחימוביץ', שהחליטה שהגוש לא חשוב לה במיוחד והיא מגישה את ראשות הממשלה לנתניהו, בלי להציב מולו אתגר או אלטרנטיבה. לי לא זכורה תופעה כזו.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים