רק החיוך נשאר: קורבנות הטבח בקונטיקט

20 ילדים בגילאים 7-6 נרצחו בדם קר בבית הספר היסודי בקונטיקט. בני משפחותיהם וחבריהם סיפרו על החיים הצעירים שנקטעו לפתע

סוכנויות הידיעות | 16/12/2012 11:13 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הם היו צעירים, כל חייהם עדיין לפניהם, אבל ביום שישי החלומות שלהם ושל בני משפחותיהם התנפצו לרסיסים, כאשר צעיר בן 20 נכנס לבית הספר שלהם בעיירה ניוטון שבקונטיקט ופתח באש לעבר עבר. 20 ילדים תמימים נרצחו בהתקפה המזעזעת, בנוסף לשישה מבוגרים, והותירו את האומה האמריקאית ואת כל העולם המומים.

- ילד יהודי בין הנרצחים, הקהילה בהלם
- אביו של הרוצח: מתקשים להאמין
- המנהלת נהרגה תוך ניסיון לעצור את היורה
אוליביה אנגל, בת 6

התמונות של אוליביה אנגל יחיו יותר מאשר חייה הקצרים. הנה היא, מבקרת עם סנטה קלאוס, או אוכלת פיסת עוגת יום הולדת. הנה היא עם אחד ממחבטי הבייסבול הוורודים שלה, והנה עוד צילום שלה על סירה. בחלק מהתמונות, היא מדגמנת שמלה לבנה יפה, באחרות עושה חיוך מטופש.

דן מרטון, ידיד ותיק של המשפחה, אומר שהוא אף פעם לא יוכל לשכוח

את הילדה, ושיש לו הרבה מה לומר כשהוא חושב עליה. "היא אהבה תשומת לב", אמר. "היו לה נימוסים מושלמים, נימוסי שולחן מושלמים. היא הייתה חביבת המורה, המנהיגה".

מרטון אמר שביום שישי, היא הייתה נלהבת ללכת לבית הספר ולשוב הביתה כדי להכין בית מעוגת זנגוויל. "הפשע היחיד שלה", אמר. "היה שהיא הייתה ילדת בת שש חייכנית".

צילום: אי-פי
אוליביה אנגל. צילום: אי-פי
אמילי פרקר, בת 6

כמי שתמיד מיהרה לעודד את מי שנזקק לחיוך, אמילי פרקר לא פספסה הזדמנות לצייר ציור או להכין כרטיס ברכה.

אביה, רובי פרקר, נאבק בדמעות כשהוא תיאר את הילדה היפה, הבלונדינית שתמיד חייכה ואשר אהבה לנסות דברים חדשים, חוץ מאוכל. הוא סיפר כי אמילי "הייתה אדם שתמיד האיר את החדר" וכי היא הייתה "יצירתית, חכמה ואוהבת ביותר".

פרקר, אחד ההורים הראשונים שדיבר על האובדן שלו, לא הביע טינה ליורה, אפילו כשהוא ניסה להסביר את מקרה הרצח לשני ילדיו האחרים, בני שלוש וארבע. הוא התנחם בעובדה שהעולם טוב יותר בגלל שאמילי חיה בו. "אני מרגיש מבורך שאני אביה", אמר.

"אמילי אליס פרקר הייתה הילדה המתוקה ביותר שהכרתי מעולם", אמרה דודתה, ג'יל קוטל גרטי. היא הוסיפה כי המשפחה המומה "שמישהי כל כך יפה ומושלמת לא תהיה יותר בחיינו ובלי שום סיבה".

האב, שעובד באגף היילודים בבית החולים דנברי, סיפר כי שיחתו האחרונה עם בתו הייתה בפורטוגלית, שפה שהוא לימד אותה. "היא אמרה שהיא אוהבת אותי ונתתי לה נשיקה והיא יצאה מהדלת", אמר.

צילום: אי-פי
אמילי פרקר. צילום: אי-פי
אנה מרקז-גרין, בת 6

לפני שנה, אנה מרקז-גרין העבירה את תקופת החגים בטיול הראשון שלה עם משפחתה המורחבת לפוארטו ריקו. השנה תהיה שונה באופן שובר לב.

סבתה של הילדה, אלבה מרקז, סיפרה שמשפחתה של הילדה הגיעה לקונטיקט רק לפני חודשיים, אחרי שעברה מקנדה, בין השאר בשל המוניטין של סנדי הוק. סבה של הילדה, חורחה מרקז, הוא ראש עיר בפוארטו ריקו והוא סיפר שאחיה בן התשע גם היה בבית הספר, אבל ניצל.

אלבה מרקז ביקרה לאחרונה ביקרה בבית החדש בחג ההודיה וכעת היא מצאה עצמה אובדת עצות לגבי מה שקרה. "הם חיפשו את בית הספר הטוב ביותר עבור בתם, הטובה ביותר", אמרה. "זה היה מקום יפה. מה שהתרחש לא מתאים למקום שבו הם חיו".

סרטון וידיאו מראה את אנה שרה בביטחון את השיר "בוא, אל מלך אדיר". אחרי שהיא סיימה, היא חייכה חיוך גדול ונופפה למצלמה.

חורחה מרקז אישר שאביה של הילדה הוא סקסופוניסט הג'ז המוכר, ג'ימי גרין, שכתב בפייסבוק שהוא מנסה "לעבור את הסיוט הזה". "עד כה שאמה, אחיה ואני מתגעגעים וזקוקים לה פה, אנה הקדימה את כולנו בדרך לגן עדן. אני אוהב אותך, ילדה מתוקה", כתב.

ג'סי לואיס, בן 6

ג'סי לואיס קיבל שוקו חם יחד עם הסנדוויץ' האהוב עליו לארוחת הבוקר – נקניקייה, ביצה וגבינה – במעדנייה השכונתית לפני שהלך לבית הספר ביום שישי בבוקר. אנג'ל סלזר, הבעלים של מעדניית מיסטי וייל בסנדי הוק, סיפר לוול סטריט ג'ורנל כי ג'סי והוריו היו אורחים קבועים. "הוא תמיד היה ידידותי. הוא אהב לדבר", אמר.

בני משפחות של הקורבנות אחרי שקיבלו את הבשורה המרה
בני משפחות של הקורבנות אחרי שקיבלו את הבשורה המרה צילום: אי-פי
 
למשפחתו של ג'סי היה אוסף חיות, שהוא אהב לשחק אתן. הוא למד לרכב על סוס. חברת המשפחה, ברברה מקספרין, אמרה כי ג'סי היה "ילד בן שש טיפוסי, מלא חיים".

צ'ייס קובלסקי, בן 7

צ'ייס קובלסקי תמיד היה בחוץ, שיחק בחצר, רכב על אופניו. רק בשבוע שעבר, הוא ביקר את השכן קווין גריימס ואמר לו שהוא סיים – וניצח – את המיני טריאתלון הראשון שלו. "אי אפשר היה לחשוב על ילד טוב יותר", אמר גריימס.

חמשת ילדיו של גריימס גם הלכו לבית הספר סנדי הוק. על הילד, הוא הקפיד לדבר רק בזמן הווה.

ואלה יתר הקורבנות:

שרלוט בייקון, בת 6
דניאל ברדן, בן 7
ג'וזפין גיי, בת 7
דילן הוקלי, בן 6
קתרין הסו, בן 6

נוח פוזנר, שנרצח בטבח בקונטיקט
נוח פוזנר, שנרצח בטבח בקונטיקט AP
קתרין הבארד, בת 6
ג'יימס מטיולי, בן 6
גרייס מקדונל, בת 6
ג'ק פינטו, בן 6
נוח פוזנר, בן 6
קרוליין פרבידי, בת 6
ג'סיקה רקוס, בת 6
אביאל ריצ'מן, בת 6
בנג'מין וילר, בן 6
אליסון וייאט, בת 6
מארי שרלך, בת 56 (פסיכולוגית בית הספר)
ויקטוריה סוטו, בת 27 (מורה)
אן מארי מרפי, בת 52 (מורה)
לורן רוסו, בת 30 (מורה)
דון הוכספרונג, בת 47 (מנהלת בית הספר)
רייצ'ל דבינו, בת 29
ננסי לנזה, 52 (אמו של הרוצח)

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים