טבח

הטבח בקונטיקט: ילדה העמידה פני מתה וניצלה

ילדה בת 6 הסתתרה בין הגופות של חבריה לכיתה כאשר אדם לנזה ביצע את הטבח בבית הספר היסודי. היא הצליחה להימלט מהבניין, כשהיא מכוסה דם מכף רגל ועד ראש, ואמרה לאמה: "אני בסדר, אבל החברים שלי מתים". "איך ילדה יכולה להיות כה חכמה?", שאל הכומר המקומי. "יש לה חוכמה מעבר לגילה"

nrg מעריב | 17/12/2012 13:07 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"אמא, אני בסדר, אבל כל החברים שלי מתים" – כך אמרה ילדה קטנה בת 6 שניצלה מהטבח בבית הספר בקונטיקט אחרי שהעמידה פנים שהיא מתה. את הפרטים על הסיפור שהסתיים בסוף טוב בתוך הטרגדיה האיומה סיפק הלילה (ב') כומר מקומי.

- יוזמה בקונגרס: הגבלות על רכישת כלי ירי
- אובמה: אנחנו לא עושים מספיק כדי להגן על ילדינו

הכומר ג'ים סולומון מכנסיית התקווה הטובה בניוטאון שמע על סיפורה של הילדה הקטנה, ששמה לא פורסם, אחרי שאמה הגיעה אליו לפגישת ייעוץ בעקבות האבל הכבד שפקד את הקהילה אחרי מסע הרצח שהותיר 26 קורבנות, בהם 20 ילדים.
 
תושבת ניוטאון, קונטיקט, ובתה אבלות על הטבח בבית הספר.
תושבת ניוטאון, קונטיקט, ובתה אבלות על הטבח בבית הספר. צילום: אי-פי
 
סולומון סיפר לרשת ABC כי הילדה הסתתרה בין הגופות של חבריה לכיתה והעמידה פנים שהיא מתה. כאשר חשה כי המצב בטוח יותר, היא רצה מחוץ לבית הספר סנדי הוק כשהיא מכוסה בדם מכף רגל ועד ראש.

"אמא, אני בסדר, אבל כל החברים שלי מתים", אמרה הילדה - הראשונה שהצליחה להימלט מהבניין אחרי הטבח - אחרי שפגשה את אמה הנרגשת. 14 מבני כיתתה לא הצליחו לשרוד ונרצחו מהיריות של אדם לנזה.

סולומון סיפר כי הילדה ראתה מישהו "שהיא חשבה שהוא כועס ומישהו שהיא חשבה שהוא מטורף". "איך בת שש וחצי יכולה להיות כזו חכמה, כזו אמיצה?", שאל. "אני חושב שזה בלתי אפשרי בלי התערבות אלוהית. יש לה חוכמה מעבר לגילה".

"היא בטראומה, היא עדיין חיה, וזה נס", אמר הכומר בשיחה עם הניו יורק פוסט. "אבל היא תסבול מטראומה זמן מה. אנחנו בתהליך של ייעוץ כעת". הוא הודה כי בני המשפחה מודים כי הם חשים אשמה מסוימת מאחר שבתם חיה ואילו ילדים כה רבים נרצחו.
הילדים ניסו לברוח ונרצחו

העיתון הרטפורד קורנט תיאר את השתלשלות האירועים המחרידה ביום שישי בבוקר בבית הספר היסודי בניוטאון. הרוצח, אדם לנזה, פרץ לבית הספר כשהוא יורה מנשק אוטומטי לעבר דלתות הזכוכית. לפניו היה חדרה של המנהלת דון הוכספרנג, מצד ימין היו כ-25 ילדים שהתאמנו למחזה בקפיטריה ובשמאל היו כיתות א'.

לנזה פנה שמאלה, וכאשר המנהלת והפסיכולוגית מארי שרלך יצאו החוצה, הוא רצח אותן ביריות. אז הגיע לנזה לכיתה של המורה קייטלין רויג, שהסתירה את הילדים בשירותים ונעלה את הדלת. הרוצח החליט להמשיך הלאה, מסיבה שעדיין אינה ברורה.

אז נכנס לנזה לכיתה שבה לימדה המורה המחליפה לורן רוסו ויחד עמה הייתה מורה לחינוך מיוחד. במקום פרצה בהלה והילדים החלו להיצמד אלה לאלה בפחד, אולם זה לא עצר את הרוצח שפתח לעברם באש. "14 מעילים היו תלויים שם והיו 14 גופות. הוא הרג את כולם", אמר גורם אכיפת חוק.

הכיתה הבאה

שאליה הגיע לנזה הייתה של המורה ויקטוריה סוטו. היא הסתירה את התלמידים בתוך ארון בכיתה, וכאשר הצעיר החמוש שאל איפה הילדים, היא הפנתה אותו לעבר האודיטוריום. לפתע, שישה מהתלמידים ניסו להימלט מהכיתה, ולנזה רצח אותם ואת המורות שניסו להגן עליהם בגופן. שבעה תלמידים המשיכו להסתתר בארון והתגלו על ידי השוטרים.

"הלוואי שהילד שלי היה נשאר במקום", אמר ניל הסלין, שבנו ג'סי בן השש היה אחד מששת התלמידים שניסו לברוח ונרצחו, בשיחה עם הניו יורק פוסט. "אבל זה ג'סי. אני יכול לראות אותו מקבל את הבחירה הזו ועושה משהו. הילד שלי מת באותה דרך שבה אני הייתי מת אם הייתי באותו מצב".

הירי נמשך קרוב לעשר דקות, ובמהלכו ירה לנזה לפחות 90 קליעים – שלוש מחסניות – בדיוק רב. רק שניים מבין הילדים שנורו ניצלו, וכל היתר נפגעו פעמים רבות. לנזה עצמו ירה בעצמו כאשר השוטרים הראשונים התקרבו אליו.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''אמריקה''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים