ערוץ 10 ממשיך בהליך הפיטורים של 500 עובדים

למרות שרה"מ הורה לדון במתווה לוקר שיכול להציל את הערוץ, הורה הדירקטוריון לפטר את העובדים. ההחלטה תתהפך במידה והכנסת תאשר את תזכיר החוק

יובל גורן | 17/12/2012 23:52 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בתום ישיבה דרמטית שהתקיימה במערכת ערוץ 10 ב'בית הוורד' בגבעתיים, נפל הפור: 500 עובדי ערוץ 10 יקבלו הבוקר (ג') מכתבי פיטורין, אשר ייכנסו לתוקף בעוד כשבועיים.

יקבלו מכתבי פיטורים. עובדי ערוץ 10
יקבלו מכתבי פיטורים. עובדי ערוץ 10 צילום: יוסי אלוני
ההחלטה על הוצאת מאות מכתבי הפיטורים התקבלה בדירקטוריון על אף שהיום נרשמה התקדמות משמעותית בפיתרון המשבר הנוכחי, כאשר תזכיר החוק להארכת זיכיון השידור של הערוץ עלה לדיון בועדת השרים לחקיקה וקיבל את אישורה.

כזכור, אתמול, זמן קצר לאחר הגשת עתירה לבג"צ על ידי הערוץ נגד ראש הממשלה ושריו בדרישה לנמק מדוע אינם מקדמים את המתווה שהוסכם על ידי הממשלה להמשך שידורי הערוץ לועדת השרים, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו כי הורה ליו"ר הכנסת ראובן רבלין לכנס את המליאה לדיון מיוחד במהלכו יעלה תזכיר החוק להצבעה בקריאה ראשונה ובתוך זמן קצר תכונס ועדת הכלכלה להכין את תזכיר החוק לקריאה שנייה ושלישית.

כאמור, למרות ההתקדמות ביממה האחרונה, גורמים בהנהלת ערוץ 10 ובוועד העובדים הטילו ספק באשר לאמיתות הכוונות של ראש הממשלה ושריו להביא להליך החקיקה בשלמותו בתוך השבועיים הקרובים, והערב החליט דירקטוריון הערוץ על פיטורי כל העובדים בערוץ 10 ובחדשות 10.

עבור העובדים, אשר נמצאים במאבק להצלת הערוץ מזה למעלה משנה וחצי, מדובר בבשורה קשה, ובפעם הראשונה שאיום הפיטורין מגיע לכדי הוצאת המכתבים על ידי ההנהלה. מחר, זמן קצר לאחר שיקבלו לידיהם את מכתבי הפיטורים, יגיעו רבים מעובדי הערוץ להפגנת מחאה שיזם ארגון העיתונאים בקריאה לממשלה לפעול לאלתר להסדרת המשך שידורי ערוץ 10 והחדשות המקומיות, שאף הם נמצאים בסכנת סגירה מיידית.
העובדים יפגינו מול בית הליכוד

בהודעה שפרסם הערב דובר הערוץ נמסר כי "היה וביום חמישי תאשר הכנסת את תיקון חוק הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו בדבר הארכת זיכיון ערוץ 10 בשנתיים נוספות, בהתאם להמלצות ועדת לוקר, יבוטלו מכתבי הפיטורים. כל העובדים יקבלו את זכויותיהם על פי הדין".

גורמים בשוק התקשורת העריכו אמש כי המניע להוצאת מכתבי הפיטורין על אף ההתקדמות לכאורה במהלכים להמשך שידורי הערוץ היא דרישתם של זכייניות שידורי ערוץ 2, 'קשת' ו'רשת' להאריך במקביל את זיכיונות השידור שלהן, דרישה שככל הנראה נתקבלת בסירוב מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר,

ומעמידה בספק את ההסכמות אליהן הגיע לוקר בגיבוי שרי האוצר והתקשורת מול ערוץ 10.

ועד עובדי ערוץ 10 מסר בתגובה להודעת הדירקטוריון על הוצאת מכתבי הפיטורין כי "ועד העובדים מחזיק בהבטחה מדירקטוריון הערוץ, שלפיה יבוטלו מכתבי הפיטורין אם וכאשר הכנסת תאשר ביום חמישי הקרוב את הצעת החוק להסדרת שידורי החברה בשנתיים הקרובות. אנחנו מזמינים את כל עיתונאי ישראל להפגין עמנו ועם שאר כלי התקשורת שנקלעו לסכנה קיומית באשמת מדיניות הממשלה. ההפגנה תתקיים היום (ג׳) בשעה 12:00 מול בית הליכוד בת״א, רח׳ המלך ג׳ורג׳"

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים