25 ס"מ שלג בחרמון, הכנרת עלתה ב-6 ס"מ

זו העלייה המשמעותית ביותר במפלס האגם מאז תחילת החורף. עם סוף הסערה צפוי החרמון להיפתח גם לגולשים בעקבות השלג הרב שהצטבר

עדי חשמונאי | 21/12/2012 9:34 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לאחר הנזקים שגרמו הרוחות העזות לרכוש אמש, מתחילה הסופה העזה של סוף השבוע להניב פירות חיוביים: מפלס הכנרת עלה ביממה האחרונה ב-6 סנטימטרים – העלייה המשמעותית ביותר העונה. מאז תחילת החורף ועד היום עלה המפלס ב-23 ס"מ והוא עומד כעת מינוס 212.20 מטרים מתחת לפני הים.

השלג הכבד שירד במהלך הלילה בחרמון הביא להצטברות של 25 סנטימטרים של שלג ברכבל התחתון – לעומת שישה בסך הכל שנרשמו באתר אתמול.

בשעה זו נמשכת סופת השלגים ועקב כך האתר סגור למבקרים. על פי התחזיות עד לסוף הסערה, שעתידה להסתיים ביום שני, צפויים להצטבר בחרמון בין 60-80 סנטימטרים של שלג.

אם התחזיות אכן יתממשו, בשבוע הבא ניתן יהיה לפתוח את האתר לא רק למבקרים אלא גם לגולשים.
צילום: ג'סט קליקס
שלג בחרמון, אתמול צילום: ג'סט קליקס
ספיקת המים בירדן שברה שיא של 20 שנה

ממדידות השרות ההידרולוגי עולה כי ביממה האחרונה נמדדו כמויות שיא של משקעים בצפון הארץ, בעיקר בגליל המערבי שהוכרז כ"שיאן המשקעים" - מנהריה ועד לגליל העליון נמדדו מעל 100 מ"ל של גשם, בשעה שהכמות החודשית כולה בחודש דצמבר באזור זה מסתכמת ב-150 מ"מ.

במהלך הלילה עלה נחל הגעתון החוצה את נהריה על גדותיו ומספר רחובות הוצפו. בעקבות הגשמים העזים התפתחו זרימות חזקות במיוחד גם ביתר נחלי הגליל המערבי דוגמת בצת, כזיב, בית העמק ויסף.

גם באגן ההיקוות של הכנרת ירדו כמויות גדולות של משקעים (קרוב ל-100 מ"מ). ספיקת המים

בנהר הירדן שברה הלילה שיא של 20 שנה ביחס לחודש דצמבר והיא הגיעה ל-100 קוב לשנייה. מפלס הכנרת נמצא בעלייה חדה וימשיך לעלות בשעות הקרובות. ללא ספק מדובר באירוע גשם וזרימות חריג שלא זכור מאז האירועים בפברואר 2002 וינואר 2004.

ד"ר עמיר גבעתי, מנהל תחום מים עיליים בשירות ההידרולוגי, הביע השבוע סיפוק רב מהחורף שעד כה עולה על הציפיות. עוד הסביר ד"ר גבעתי כי גם מגמת עליית המפלס הגיעה השנה מוקדם בהרבה מהרגיל. אם המפלס מתחיל לעלות לרוב מחודש דצמבר, אז השנה מגמת העלייה התחילה כבר ב 29.10, כחודש וחצי מוקדם מהרגיל.

צילום: יח''צ
הגעתון עלה על גדותיו צילום: יח''צ
בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים