נתניהו נגד בנט: מי שתומך בסרבנות לא יהיה שר אצלי

ראש הממשלה תקף בחריפות את יו"ר הבית היהודי, שאמר כי יסרב פקודה ויעדיף לשבת בכלא מאשר לפנות יהודי מביתו. "זה חמור בצורה בלתי רגילה", הבהיר נתניהו, "אם כל חייל יחליט אם פקודה מוצאת חן בעיניו או לא, לא יהיה צה"ל ולא תהיה מדינה"

nrg מעריב | 21/12/2012 22:42 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"מי שתומך בסרבנות לא יהיה שר בממשלתי" - כך הבהיר היום (ו') ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעקבות דבריו של נפתלי בנט, לפיהם לא היה ממלא פקודה לפינוי מתנחלים.

"המצפון לא יאפשר לי, אבקש מהמפקד לפטור אותי". בנט צילום ארכיון: מרים צחי
נתניהו תקף בחריפות את בנט בראיונות לערוצי הטלוויזיה. "זו התבטאות חמורה בצורה בלתי רגילה", אמר. "הרעיון של סרבנות בלתי קביל. אני לא מוכן שמישהו אצלי יקדש סרבנות בממשלה. יש לנו סרבנות משמאל, יש סרבנות מימין, לאן נגיע? אם כל חייל יחליט אם פקודה מוצאת חן בעיניו או לא, אין לנו צה"ל ואין לנו מדינה. אני לא מוכן לקבל דבר כזה".

"אם אני אקבל לפנות יהודי מביתו ולגרש אותו, המצפון שלי לא יאפשר לי, אני אבקש מהמפקד לפטור אותי", אמר אתמול בנט בראיון לנסים משעל. הוא הבהיר כי לא יקרא פומבית לסירוב פקודה, אך אמר כי יעדיף לשבת בכלא ולא למלא את הפקודה. "אני לא מסוגל", הסביר. "לא הייתי מגרש גם ערבי מהבית".

נתניהו התייחס גם לסערה סביב ההכרזות על הרחבת הבנייה מעבר לקו הירוק. "תמיד בנינו", אמר. "זו המדיניות של ממשלות ישראל מאז מלחמת ששת הימים. אנחנו נבנה בירושלים, זו זכותנו ולא אכפת לי מה האו"ם יגיד. מדינת היהודים לא תבנה בבירת ישראל?".

"כל

אדם יש לו זכות לחפות, וגם לאביגדור ליברמן יש את האפשרות להוכיח את חפותו", אמר נתניהו ביחס להתפטרותו והעמדתו הצפויה לדין של סגנו ברשימה, אביגדור ליברמן. "הוא עשה דבר נכון בזה שהוא התפטר. הוא רוצה לזרז את הטיפול בנושא הזה כדי שיוכל לחזור".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים