אין כסף: הרשות הפלסטינית נכנסה שוב למשבר כלכלי

לטענת ראש ממשלת הרשות סאלם פיאד מדינות ערב הבטיחו להעביר אליה כספים ולא עשו זאת. במגזר הציבורי קיבלו שכר חלקי

אסף גבור | 23/12/2012 20:07 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אחרי חגיגות העצמאות, חוזרים ברשות הפלסטינית למציאות העגומה. מסתבר שהתמיכה הגדולה של מדינות ערב ברשות, וההבטחות שלהן להעביר אליה כספים כדי להציל אותה מהמשבר הפיננסי לא מתממשות.
סאלם פיאד. הבטחות צריך לקיים
סאלם פיאד. הבטחות צריך לקיים צילום ארכיון: אי-פי


ראש ממשלת הרשות סלאם פיאד קיים מסיבת עיתונאים בתום ביקורו בג'נין, ובה קרא למדינות ערב לקיים את הבטחותיהן בתחום הפיננסי: "העמים הערביים שקיימו פסגות מיוחדות במטרה לחזק את הפלסטינים ואת המדינה החדשה, צריכים לעמוד בהבטחותיהם. הממשלה הפלשתינית עושה כל שביכולתה כדי לצאת מהמשבר הפיננסי, אבל אנחנו ממתינים לקיום ההבטחות של מדינות ערב ולהעברת הכספים עליהם התחייבו".

המצב הכלכלי של הרשות נותן
כבר את אותותיו במגזר הציבורי שלה. עובדי הרשות הפלסטינית הודיעו על הפגנת מחאה ביום חמישי הקרוב, בעקבות קבלת שכר חלקי לחודש נובמבר. למעשה כל עובדי הסקטור הציבורי, שעליהם נשענת מרבית הכלכלה הפלסטינית, קיבלו שכר חלקי של בין 1,500 ל-4,000 שקלים.

ראש איגוד עובדי הממשלה ברשות בסאם זאכאר אמר כי העובדים קיבלו רק רבע ממשכורתם ובשל כך "חלק מהאנשים אינם יכולים לרכוש מזון או תחבורה והרשות הפלסטינית לא הודיעה מתי יתאפשר להעביר להם את השכר המלא לנובמבר או דצמבר".בסאם זכאר ציין כי "המועצה של האיחוד האירופי דנה במצב הפיננסי עם נציגי העובדים, וציינה בפניהם שהבעיה היא פוליטית".  
בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים