ליברמן מתרחק עוד יותר מכסא השר: זומן לחקירה נוספת

בעקבות פרסומים בתקשורת, בהם עדויות מוועדת המינויים שהגיעו לידי מעריב, הוחלט לאפשר לשר החוץ היוצא להגיב למידע החדש. המשמעות: עיכוב נוסף בהגשת כתב האישום, אשר מרחיק את ליברמן עוד יותר מתפקיד שר בממשלה הבאה

חור אוריאל ניזרי ואבי אשכנזי | 23/12/2012 21:42 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שר החוץ אביגדור ליברמן יוזמן לחקירה בפרשת השגריר – כך הודיעה הערב פרקליטות המדינה. הסיבה לחקירה המחודשת היא גילויים שעלו מפרסומים בכלי התקשורת, בהם הפרסום במעריב על הלחצים שהופעלו על חברי ועדת המינויים.

ליברמן. ייחקר בגלל מידע חדש בעניינו
ליברמן. ייחקר בגלל מידע חדש בעניינו צילום: יוסי אלוני
היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין, וצמרת הפרקליטות החליטו לאפשר לשר החוץ היוצא להגיב למידע החדש שנאסף בעניינו. משמעות החקירה, היא עיכוב נוסף בהגשת כתב האישום, אשר מרחיק מליברמן עוד יותר את האפשרות להתמנות לשר בממשלה הבאה בשל החוק האוסר על מינוי שר בעת שמתנהל משפט נגדו.

בימים האחרונים שבו חוקרי יאח"ה (היחידה הארצית לחקירות הונאה) וחקרו בכירים במשרד החוץ, ובהם חברי הוועדה המקצועית שהמליצה על מינויו של בן אריה לתפקיד השגריר בלטביה.

כעת שוררת מבוכה בצמרת אגף החקירות של המשטרה, בשל העובדה שחוקרי יאח"ה לא חקרו את עדי המפתח ועדותם התפרסמה לעיני כל בכלי התקשורת. עצם הפרסום והחשיפה לעדויות, יאפשר לליברמן להתכונן לחקירתו הנוספת.

הדבר גרם לחילוקי דעות קשים בין אנשי משרד המשפטים והפרקליטות, שלא הסתירו את ביקורתם כלפי אנשי אגף החקירות של המשטרה. בשבוע שעבר הנחה היועץ המשפטי לממשלה יהודה ויינשטיין את ראש אגף החקירות, ניצב יואב סגלוביץ', לפתוח מחדש את תיק החקירה ולבצע השלמות.

בהשלמות אלו כלל היועץ גביית עדות מכל חברי ועדת המינויים של משרד החוץ, וכן את חקירתו מחדש את אביגדור ליברמן, שאמור להתייחס לעדויות חברי הוועדה כפי שנמסרו למשטרה.
החקירה - בשעות הקרובות

כבר היום, או לכל המאוחר מחר, עשוי ליברמן להגיע למשרדי יאח"ה בלוד שם הוא צפוי להיחקר. החוקרים אמורים להטיח בפניו את העדויות החדשות, שעיקרן פורסם כבר בכלי התקשורת עוד בטרם נמסרו למשטרה.

אם אכן תניב החקירה ממצאים חדשים, צפוי כתב האישום להשתנות. הוא יכלול אמנם את אותן העבירות, אך הראיות בו יהיו איתנות יותר ומבוססות על עדותם של עדי תביעה נוספים.

לפני עשרה ימים הודיע היועץ המשפטי לממשלה כי הוחלט להגיש כתב אישום נגד ליברמן המייחס לו  עבירות של הפרת אמונים, בין היתר משום שהביא לאישור הממשלה וועדת השרים למינויים הצעה למינוי זאב בן אריה

כשגריר בלטביה, אף שידע כי בעבר מעל השגריר באמון בנושא הקשור אליו.

בפרקליטות הסבירו הערב את השתלשלות האירועים מאז הודעתו של וינשטיין: "כמה ימים לאחר פרסום ההחלטה החלו פרסומים בתקשורת בהם צוטטו גורמים שונים בעילום שם בנוגע להליך המינוי בועדת המינויים של משרד החוץ, הליך שקדם למינוי בועדת השרים ובממשלה. 

"מהפרסומים השתמע כי ייתכן שליברמן היה מעורב במינוי השגריר ברמה העולה על זו שיוחסה לו על פי עובדות כתב האישום. בעקבות ידיעות אלה, ולמרות שלא היה בכך צורך לביסוס כתב האישום שכבר הוחלט להגישו, הוחלט לחקור את הטענות החדשות".

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים