מפסידים כסף: המע"מ עלה אך לנהגי המוניות לא הותר לעדכנו

לפני 3 חודשים עלה המע"מ ל-17 אחוז, אך בשל אי-עדכון המונים על ידי האוצר, נהגי המוניות עדיין גובים 16 אחוז מהנוסעים ומשלמים מכיסם כל חודש את המע"מ החדש. "זהו עוול גדול, נפנה לבג"ץ"

יובל גורן | 24/12/2012 9:43 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
נהגי המוניות כבר מורגלים בפגיעה בשכר עבודתם בכל פעם שמחירי הבנזין והסולר עולים, בין אם בעקבות החלטת הממשלה ובין אם בהשפעת מחירי הנפט בעולם, אולם בחודשים האחרונים ספגו עשרות אלפי נהגי המוניות ברחבי הארץ פגיעה קשה מכיוון לא צפוי: למעלה משלושה חודשים לאחר שראש הממשלה ושר האוצר הודיעו על העלאת המע"מ ל-17 אחוז , עדיין לא קיבלו נהגי המוניות היתר להעלות באחוז אחד את המע"מ על המחיר שהם גובים מהנוסעים.
מוניות בכביש. הענף מפסיד 100 אלף שקל ביום
מוניות בכביש. הענף מפסיד 100 אלף שקל ביום צילום ארכיון: רובי קסטרו


לדבריהם, עובדה זו אמנם מקלה על הכיס של הנוסעים, אך גורמת להפסד אישי יומיומי לכל נהג מונית ולהפסד כספי בשיעור של כ-100 אלף שקל לענף המוניות מדי יום.

ב-1 בספטמבר 2012 נכנסה לתוקפה החלטת שר האוצר יובל שטייניץ להעלות את המע"מ מ-16 אחוז ל-17 אחוז . עם זאת, המונה של נהגי המוניות ברחבי הארץ לא עודכן בהתאם, ואף שהם משלמים מדי חודש מע"מ בסך 17 אחוז, המע"מ שהם גובים מהנוסעים נותר על כנו: 16 אחוז.

בעקבות אי-העלאת המע"מ למוניות פנו ראשי איגוד נהגי המוניות הארצי לשר האוצר יובל שטייניץ לפני כחודשיים, ואף שיגרו ללשכתו פנייה להתערבותו המיידית בנושא. "ענף המוניות לא קיבל היתר להעלות את אחוז המע"מ במונה. אנו ממשיכים לגבות 16 אחוז ומשלמים לרשויות 17 אחוז", כתב יו"ר האיגוד יהודה בר-אור. "המשמעות היא הפסד יומי של חמישה שקלים ליום בממוצע, והפסד יומי של 100 אלף שקל לענף המוניות".
מציאות שאי אפשר לחיות איתה

לטענת הנהגים, שר האוצר נפגש עמם, שמע את טענותיהם ואף הבטיח לטפל בכך, אולם מאז נותק עמו הקשר. "היינו אצלו, הוא שמע, אפילו הצטלם איתנו, אבל שם זה נגמר. אגב, הוא בכלל הופתע ואמר שלא ידע מכך", סיפר בראור, שהשתתף בפגישה שבה נכחו גם מנהלי חברות המוניות הגדולות, בהן "הקסטל" ו"איכילוב".

"זאת מציאות שאנחנו לא יכולים להמשיך לחיות איתה", אומר בר-אור. "המהלך הזה הוא עוול גדול לציבור נהגי המוניות, שגם כך נאלצים היום לעבוד 12 שעות ביממה כדי להגיע לשכר מינימום. היום כבר לא עובדים שמונה שעות כי אי אפשר להתפרנס מזה, אז בנוסף מפסידים מהמע"מ?"

בשיחה עם nrg מעריב אמרו הנהגים כי אין בכוונתם לוותר על הדרישה להשוות את אחוז המע"מ לזה החל על כלל המדינה, אולם בשיחות סגורות הודו כי יהיה קשה להם להשיג משר האוצר

ולו הבטחה לשינוי על רקע הבחירות הקרובות. "אולי לא מחר ולא מחרתיים, אבל למאבק הזה אנחנו נצא בכל הכוח. נפגין ואם צריך נפנה לבג"ץ. את העוול הזה אסור להמשיך", הוסיף בר-אור.

גורמים במשרד האוצר אישרו אתמול כי שר האוצר טרם חתם על ההיתר להעלות את המע"מ לנהגי המוניות, אולם לדבריהם מדובר בהתנהלות קבועה של העלאת תעריפי הנסיעה במוניות בהתאם למדד ועל פי הנוסחה הנהוגה בחוק. ממשרד האוצר נמסר: "תעריפי הנסיעה במוניות מתעדכנים רק כאשר השינוי במדד המחירים לצרכן עולה על שלושה אחוזים מאז עדכון התעריפים הקודם. גם כאשר בוצעה הורדת מע"מ, התעריף לא עודכן לטובת בעלי המוניות".

עם זאת, באיגוד נהגי המוניות הארצי דחו את טענות האוצר וציינו כי לא ניתן להחיל את עליית המע"מ על כלל העסקים במדינה מלבד ענף המוניות.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים