האונס בהודו: רה"מ ניסה להרגיע וגרם לסערה

רה"מ סינג הבטיח לפעול כדי להגן על נשים וקרא להפסיק את ההפגנות האלימות, אך הופעתו הטלוויזיונית עוררה ביקורת נוקבת לגבי תפקודו. בינתיים, נמשכות ההפגנות בדלהי בקריאה להענשת האנסים של צעירה בת 23

סוכנויות הידיעות | 24/12/2012 11:15 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: הודו,אונס
ראש ממשלת הודו, מנמוהן סינג, הבטיח היום (ב') לנקוט בכל האמצעים כדי להגן על נשים, על רקע הזעם הציבורי בעקבות אונס קבוצתי שבוצע בצעירה בשבוע שעבר. אולם קריאתו של סינג להרגיע את הרוחות לא השיגה את המטרה, ואף גרמה להתמרמרות נגדו.

- אלפים דורשים בהודו: מוות לאנסים

בנאום קצר ביותר לאומה, יממה לאחר הפגנות אלימות בדלהי, אמר סינג כי "זעם על הפשע הוא מוצדק, אבל אלימות לא תשרת אף מטרה". "אנחנו ננקוט בכל האמצעים כדי להבטיח את ביטחונן של הנשים", הבהיר.
 
שוטרים מול המפגינים בהודו.
שוטרים מול המפגינים בהודו. צילום: אי-פי
 
"אני מרגיש כמו כל אחד מכם", המשיך סינג. "רעייתי, הבנות שלי הצטרפו לשיקום של הנערה הצעירה. הבה נתפלל עבורה ועבור יקיריה. אנחנו עוקבים אחרי מצבה הרפואי".

אולם עיקר תשומת הלב הציבורית הופנתה לסיומו של הנאום, כאשר סינג הרים את עיניו מהטקסט ושאל "בסדר?", ככל הנראה כדי לדעת אם הופעתו הייתה טובה. למרות זאת, התגובות ברשתות החברתיות, גם מצד סלבריטאים, היו נזעמות וציינו כי זו הייתה הפעם היחידה שבה סינג הראה רגש כלשהו.

"מצטער, אבל נאום ראש הממשלה היה בלי רגש, מגושם ולא מתאים בכלל למצב. ה'בסדר?' בסיום חשף שמדובר בתיאטרון", צייצה אשת הטלוויזיה, סגריקה גוסה, בחשבון הטוויטר שלה. שחקן הקולנוע, אנופם חר, הוסיף כי הבעתו של סינג כאשר שאל "בסדר" הייתה "הרגש האמיתי והטבעי שראיתי ממנו אי פעם".
עימותים אלימים בדלהי

בשבוע האחרון סוערת הודו אחרי מקרה של אונס קבוצתי. סטודנטית לרפואה בת 23 עלתה על אוטובוס בדרך סואנת בבירה, בשעה תשע בערב, מלווה בחבר. השניים היו בדרך חזרה לביתם לאחר שראו סרט בקולנוע.

על האוטובוס היא הותקפה באכזריות ונאנסה במשך יותר משעה בידי שישה גברים, שגם הכו את החבר. בכל אותו זמן האוטובוס המשיך בנסיעתו ועבר דרך מחסומי משטרה. הנהג, אגב, העביר את ההגה לאחיו הצעיר, כדי שיוכל גם הוא להשתתף בתקיפה.

אחרי שסיימו לבצע את זממם באישה, הגברים הפשיטו את שני הקורבנות והשליכו אותם בצד

הדרך. הרופאים שקיבלו את פניה של הצעירה בבית החולים תיארו את מצבה כ"מחריד".

האונס הוציא אלפים לרחובות שדרשו את החמרת הענישה והרשעה מהירה של האנסים, והמפגינים אף ניסו לפרוץ לארמון הנשיא בדלהי. אתמול הגיעו המהומות לשיא, כאשר 85 מפגינים ואנשי משטרה נפצעו במרכז עיר הבירה, ועננים כבדים של גז מדמיע כיסו את האזור.

גם היום נמשכו ההפגנות ההמוניות, כאשר חלק מהצועדים ניסו להתקדם לעבר שער הודו, שם היו חלק מעימותים אתמול. אולם כוחות משטרה גדולים התפרסו באזור והפנו את המפגינים לדרך אחרת.

בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים