"אנשי בנט הוסיפו כיפות וציצית לחיילים במודעות"

יריב אופנהיימר דורש לפסול את מודעות הבית היהודי בהן נראים חיילים, בטענה כי הן "מנכסות את צה"ל למפלגה ולימין"

אריק בנדר | 26/12/2012 22:00 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
מודעות הבחירות של הבית היהודי, בהן נראים חיילי צה"ל, עוררו את כעסו של המועמד במפלגת העבודה, יריב אופנהיימר, שדורש מוועדת הבחירות לפסול אותן בטענה כי הן "מנכסות את צה"ל לימין".

"מצג שווא כאילו הצבא שייך לימין". אופנהיימר  -
באחת המודעות מוצגים חיילים מחובקים לצד הכותל המערבי תחת הכיתוב "אם בשבילך אח זה לא רק הבן של אמא שלך - יש לך בית, הבית היהודי". במודעה נוספת נראים חיילים במהלך אימון, תחת הכותרת "אוהבים את המדינה, משרתים את המדינה".

בפנייתו לוועדה כתב אופנהיימר כי "בימים האחרונים מפרסמת מפלגת הבית היהודי באמצעי התקשורת השונים מודעות, בהן מופיעים חיילי צה"ל בהקשרים שונים, במטרה לנכס את השירות הצבאי למפלגת הבית היהודי ולהשתמש בצה"ל ובחייליו כחלק ממסע הבחירות של המפלגה".

לדבריו, מבדיקה שנערכה באינטרנט עלה כי התמונה "שופצה" על ידי אנשי המפלגה, כאשר לחיילים הוסיפו באמצעות עיבוד מחשב כיפה וציצית על מנת להציגם כתומכי הבית היהודי.
התמונה שהכעיסה את אופנהיימר, לפני ואחרי ה''שיפוץ''

אופנהיימר טוען כי "המודעות הנ"ל עומדות בסתירה לחוק הבחירות, אשר קובע מפורשות כי 'לא ייעשה שימוש בתעמולת בחירות בצבא הגנה לישראל באופן העשוי ליצור רושם כי הוא מזוהה עם מפלגה או עם רשימת מועמדים'".

"צה"ל הוא צבא העם ולא צבא הבית היהודי", כתב אופנהיימר. "יש בו חילוניים ודתיים, שמאלנים וימנים, מתנחלים וקיבוצניקים, חובשי כיפות ואתאיסטים, בדואים, דרוזים, צברים, עולים וחיילים בודדים. הניסיון של מפלגה כלשהי לנכס לעצמה את הצבא פוגעת קודם כל בצה"ל ובחייליו, ומנסה לייצר מצג שווא כאילו צה"ל מייצג זרם פוליטי אחד בתוך החברה הישראלית".

"בתור חייל צה"ל במילואים, מצאתי את המודעות

של הבית היהודי פוגעות בי ובחיילי צה"ל אשר רואים בשירות ערך שאינו קשור להשתייכות פוליטית או מפלגתית", סיים אופנהיימר. "הניסיון של בנט ומפלגתו לנכס לעצמם את השירות הצבאי, פוגעת בחוסנו של צה"ל ומנסה לצייר אותו כצבא פוליטי השייך אך ורק לצד הימני של המפה הפוליטית".

הוא מבקש מיושב ראש ועדת הבחירות, השופט אליקים רובינשטיין, לדון בתלונה ולנקוט הליכים כנגד המפלגה, לרבות השתת קנסות ודרישה להתחייבות מצדה להסיר את הקמפיין לאלתר.

ממטה הבחירות של הבית היהודי נסמר בתגובה כי "קשה לומר שנפלנו מהכיסא מכך שמזכ"ל שלום עכשיו לשעבר יריב אופנהיימר יצא נגד מודעה התומכת בחיילי צה"ל".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים