נרות דולקים בספא גרמו לשריפה הקטלנית בהרצליה

מחקירת המשטרה עולה כי האסון שהתרחש אמש קרה בעקבות אש שהתלקחה וכי האנשים שנלכדו, לא הצליחו למצוא את חדר המדרגות ממנו ניתן היה להימלט. ההרוג הוא שלום בסון, מנהל סניף בנק הפועלים, שלקח את עובדיו ליום כיף

אבי אשכנזי | 27/12/2012 8:25 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
נרות שדלקו באירוע שגרתי, הם שגרמו לשריפה הקטלנית אמש
השריפה בספא בהרצליה, אתמול
השריפה בספא בהרצליה, אתמול צילום: יוסי אלוני
במרינה בהרצליה, שגבתה את חייו של שלום בסון, בן 55, מנהל סניף בנק הפועלים ברוטשילד בת"א, אשר לקח את עובדיו ליום כיף שהסתיים בטרגדיה הנוראית.  

מחקירת המשטרה מעלה כי נרות שדלקו כחלק מהאווירה במקום, הם שגרמו לשריפה הקטלנית, הבוקר ייחקר תחת אזהרה בעל הספא, אשר נפגע גם כן באירוע, בין היתר בחשד של גרימת מוות ברשלנות. במשטרה ייגבו עדויות כשלפי החשד, המקום פעל ללא רשיון עסק וללא אישורי בטיחות של מכבי האש.

כזכור, במהלך האירוע אמש, הבחינו העובדים בעשן סמיך שהחל למלא את חדרי הטיפולים. הם החלו להימלט מהמקום, אך כמה מהם לא הצליחו למצוא את חדר המדרגות בשל העשן הכבד ונלכדו במבנה.
למקום הוזעקו ארבעה עשר צוותי כיבוי, בפיקודו של מפקד שירותי הכבאות וההצלה רב טפסר שחר איילון, וכן כוחות גדולים של מגן דוד אדום ומשטרה, שהגיעו מכל אזור המרכז.

האסון בספא
מפקד מרחב מרכז: כל הנראה, היה סירוב של שני גופים לאשר את הספא
הרוג ופצועים בשריפה שקרתה בספא במרינה בהרצליה

לאחר שחולץ בסון, שמת מאוחר יותר מפצעיו, החל אחד ממפקיד הכיבוי, דודו כהן, לחפש אחר לכודים. "עברנו דלת דלת, עד שדפקתי בדלת שהייתה נעולה", סיפר. "בעזרת הגרזן שברתי את קיר הגבס ומצאתי שתי נשים שוכבות מחוסרות הכרה".

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי המועדון, שהחליף בעלים ועבר שיפוץ בקיץ האחרון, לא עמד בדרישות הכיבוי ופעל ללא רישיון עסק, כפי שסיפר מנכ"ל

עיריית הרצלייה, יחיעם השמשוני. עוד עולה כי בשל מחסור בשילוט ליציאות החירום נמלטו באי המקום מהסאונה בה פרצה השריפה לעבר מוקד האש במקום אל החניון.

"הייתי בחדר הכושר והרחתי ריח שרוף", סיפר למעריב אבישי עמר, המתגורר מעל המקום. "חשבתי שאבא שלי מעשן סיגר, אבל הוא לא היה בבית. יצאתי החוצה, שמעתי צעקות וראיתי שמוציאים אדם עם כוויות ומנסים להחיות אותו".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים