הודו: גופתה של קורבן האונס נשרפה בסודיות

אחרי שרה"מ הגיע לקבל את גופתה של הצעירה בת ה-23 בשדה התעופה, נערך הטקס הדתי תחת אבטחה כבדה. במרכז דלהי נמשכים העימותים בקריאה להחמרת הענישה נגד האנסים

סוכנויות הידיעות | 30/12/2012 11:01 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: הודו,אונס
יום נוסף של מתיחות בהודו על רקע פרשת האונס הקבוצתי, כאשר גופתה של הקורבן נשרפה הבוקר (א') בטקס דתי ומאובטח היטב. כוחות משטרה גדולים התפרסו בניו דלהי והתעמתו עם מפגינים שדרשו את החמרת הענישה נגד אנסים.

- הודו: קורבן האונס הקבוצתי מתה בבית החולים
- החשודים באונס יואשמו גם ברצח הצעירה
- האונס בהודו: רה"מ ניסה להרגיע ועורר סערה

מטוס מיוחד של אייר אינדיה החזיר בשעת בוקר מוקדמת את גופתה של הצעירה בת ה-23, שמתה אתמול בבית חולים בסינגפור אחרי 13 ימי מאבק על חייה. ראש הממשלה, מנמוהן סינג, ומנהיגת מפלגת הקונגרס, סוניה גנדי, הגיעו לשדה התעופה כדי לקבל את הגופה יחד עם בני המשפחה.
 
מפגינות בהודו אחרי מותה של הנאנסת.
מפגינות בהודו אחרי מותה של הנאנסת. צילום: אי-פי
 
משם הועברה הגופה למשרפה בדרום מערב דלהי, כאשר כוחות ביטחון גדולים סגרו את הרחובות וליוו את האמבולנס לטקס שאורגן בחשאיות כדי למנוע הפרות סדר שישבשו את מהלכו. בשעה 7:30 בבוקר (שעון מקומי), הצית אבי הצעירה את הגפרור והגופה נשרפה בתוך דקות ספורות.

כוחות משטרה גדולים המשיכו להתפרס היום במרכז דלהי כדי למנוע את המשך המהומות, וחלק מתחנות הרכבת התחתית נסגרו לשעות ארוכות. כמה מפגינים שדרשו את החמרת הענישה נגד אנסים התעמתו עם השוטרים וניסו לפרוץ את המחסומים.
צילום: אי-פי-אי
האמבולנס עם גופתה של קורבן האונס. צילום: אי-פי-אי

"אנחנו רוצים לקיים הפגנה שלווה, אנחנו רוצים לקדם את התנועה. אבל למה המשטרה מונעת מאתנו להפגין בשער הודו (האנדרטה המרכזית בעיר)?", שאל אחד המפגינים. "אנחנו נמשיך למחות אפילו אם הם יחסמו חלקים נרחבים של הכבישים ויסגרו את כל תחנות המטרו. המשטרה לא יכולה למנוע מאתנו להשמיע את קולנו".

על רקע המחאה הציבורית שפרצה בעקבות האונס האכזרי, נחשפו היום פרטים שמעידים עד כמה רשויות החוק בהודו לא מטפלות בבעיה הקשה. לפי התקשורת ההודית, מתוך 754 חשודים באונס שנעצרו בשנה החולפת, הוגשו כתבי אישום נגד 635 חשודים, אולם עד כה הייתה רק הרשעה אחת. 403 עדיין

עומדים לדין וטרם התקבלה הכרעה בעניינם.

בינתיים, הממשלה בהודו הכריזה על מספר צעדי תגובה ומניעה, בהם תגבור פטרולי הלילה של המשטרה, בדיקה של נהגי האוטובוס ועוזריהם ואיסור על אוטובוסים עם חלונות כהים או וילונות. עוד הודיעה הממשלה, כי תפיץ את תמונותיהם, כתובותיהם ושמותיהם של אנסים מורשעים באתרי אינטרנט ממשלתיים.

כמו כן הוקמו שתי ועדות ממשלתיות – אחת לבחינת האצת ההליכים המשפטיים בתיקים של תקיפה מינית ושנייה לבחינת הנסיבות שהובילו לאונס הקבוצתי. עם זאת, אזרחים רבים בהודו דורשים להחמיר את הענישה עוד יותר, ולקבוע בחוק עונש מוות לאנסים.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים