נתניהו: הדרך בה פוטר יצחקי לא מקובלת

רה"מ שוחח עם הסטטיסטיקאי הראשי והתנצל בפניו: "זה לא ראוי, אדם צריך לשמוע על סיום תפקידו בצורה אחרת"

אלי ברדנשטיין | 31/12/2012 21:06 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: שלמה יצחקי
לאחר שמוקדם יותר פוטר הסטטיסטיקאי הראשי של ישראל, הפרופ' שלמה יצחקי, ללא התרעה מוקדמת ולפני שמונה לו מחליף, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עימו הערב (ב') והתנצל בפניו על הצורה בה נעשו הדברים. 

נתניהו בישיבת הממשלה
נתניהו בישיבת הממשלה צילום: אלכס קולומויסקי
נתניהו אמר ליצחקי: ''לא מקובלת עליי הדרך הזאת ואני מתנצל שכך זה נעשה. זה לא ראוי, אדם צריך לשמוע על סיום תפקידו בדרך אחרת".

רה"מ ציין כי ידאג לברר כיצד זה קרה. "אני מבקש להודות לך על השנים שבהן שרתת את המדינה'', הוסיף.

יצחקי פוטר ימים ספורים לאחר שהשמיע ביקורת על  הממשלה, בהודעת דואר אלקטרוני שנשלחה אליו. "ירדתי להיפרד מכם, הממשלה החליטה באי-מייל לא להאריך את החוזה שלי, והחל מחצות אני כבר לא הסטטיסטיקן הממשלתי", הפתיע יצחקי את העיתונאים שהגיעו היום לתדרוך שגרתי בלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. 

כהונתו של יצחקי בתפקיד הייתה אמורה להסתיים כבר לפני כשנה וחצי, ומאז האריכה הממשלה את כהונתו כל שלושה חודשים. אתמול התכנסה ועדת החריגים בראשותו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה, הראל לוקר, שם הוחלט על אי המשך כהונתו.  גורמים בממשלה העריכו כי יצחקי ידע כבר אתמול שלא יאריכו את כהונתו. 
  
יצחקי פוטר באופן מייד עוד

לפני שמונה לו מחליף, ולכן החל מהלילה אין למעשה מנהל ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הכפופה למשרד ראש הממשלה). רק לאחרונה התריע יצחקי כי אי מינוי סטטיסטיקן ראשי "יהרוס את הלמ"ס".   

מוקדם יותר, מסר משרד ראש הממשלה כי "כהונתו של פרופ' שלמה יצחקי כסטטיסטיקן הממשלתי הסתיימה עוד לפני שנה וחצי. מאז, הוארכה הכהונה באופן חריג כל שלושה חודשים עד שייבחר המועמד המחליף. הממשלה קוצבת את כהונת הבכירים כדי להבטיח את רענון בעלי התפקידים הבכירים בשירות המדינה. הליך בחירת הסטטיסטיקן הממשלתי החדש יושלם בימים הקרובים, לכן לא מצאה ועדת החריגים לנכון צורך להאריך שוב את המינוי בניגוד לעיקרון שנקבע".

צילום: אמיל סלמן
הגשת השנתון הסטטיסטי לנשיא המדינה, שמעון פרס, על ידי הסטטיסטיקן הממשלתי פרופ' שלמה יצחקי צילום: אמיל סלמן
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים