בחירות

נתניהו נזף בצוות מטה הבחירות: הבלגן לא יכול להימשך

על רקע הירידה בסקרים פעילים בליכוד-ביתנו מתלוננים: "כספים לא מוזרמים לשטח". כנס שערכה המפלגה בנצרת עילית הוכתר ככישלון לאחר שהגיעו רק 200 משתתפים. כנס אחר, שהיה אמור להיערך בחולון, בוטל כדי למנוע מבוכה. חברים במטה הבחירות: "שוררת כאן פאניקה"

זאב קם | 2/1/2013 7:40 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בעקבות הירידה המתמשכת בסקרים והכישלון לקיים
צעק על המטה. רה
צעק על המטה. רה"מ בנימין נתניהו צילום: אלכס קולומויסקי
אירוע גדול לפעילים בנצרת, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הופך לאחרונה למעורב יותר בפעילות קמפיין הבחירות של מטה הליכוד-ביתנו. ל-nrg מעריב נודע כי אתמול ערך נתניהו שיחת נזיפה לאנשי מטה הבחירות של המפלגה, ודרש מהם להגביר את קצב פעילות הקמפיין ולערב יותר את אנשי השטח במפלגה ואת ראשי הסניפים.

נתניהו הדגיש בשיחה כי חוסר הסדר ששורר במטה לא יכול להימשך יותר, כאשר נותרו בסך הכל שלושה שבועות עד לבחירות. נתניהו נחשף לאחרונה לטענות של פעילי שטח וראשי סניפים ברחבי הארץ שמתלוננים על כך שמטה הבחירות לא מתקשר איתם.

בין היתר אומרים הפעילים כי לא מוזרמים מספיק כספים לפעילות השטח וכן לא מגיעות הנחיות ברורות. פעילים רבים אף התלוננו בימים האחרונים שלא נעשה בהם שימוש במסגרת קמפיין הבחירות. הדברים אף הובילו לעריקה של חלק מהפעילים לבית היהודי.
צילום: ראובן קסטרו
הפעילים בשטח לחוצים. השקת הקמפיין הבחירות של הליכוד-ביתנו צילום: ראובן קסטרו

גורמים שנכחו אתמול במטה הבחירות של הליכוד-ביתנו מדווחים על אווירת בהלה במקום, לאור הביקורת הקשה שמגיעה מתוך המפלגה על פעילות המטה. כחלק מאותה אווירה, הוחלט אתמול במטה לבטל כנס פעילים גדול שתוכנן ליום חמישי הקרוב בחולון.

גורמים במטה סיפרו כי הכנס בוטל בגלל חשש ממיעוט משתתפים ומשידור חוזר של המבוכה שאירעה בכנס הפוליטי הקודם שערכה המפלגה בנצרת עילית, ביום ראשון האחרון. באותו אירוע נערכו בליכוד ל‭1,000-‬ משתתפים אך בסופו של דבר הגיעו מאות בודדות של פעילים. חברי כנסת של הליכוד-ביתנו שהשתתפו בכנס הודו כי האירוע היה כישלון.

בכנס שהיה אמור להתקיים בחולון, תוכננה גם השקתו של סניף הליכוד בחולון, שנקרא על

שמו של ראש העיר לשעבר ויו"ר סניף הליכוד בעיר, משה רום ז"ל. למרות ביטולו של האירוע הפוליטי, ביקשו בסניף מאנשי מטה הבחירות לקיים לפחות את חניכתו של הסניף החדש, אך נתקלו בסירוב מצד המפלגה.

במטה הבחירות של הליכוד-ביתנו דיווחו אתמול כי לאחר ביטול הכנס בחולון, הוחלט במטה לרכז מאמץ לקראת כנס הצעירים שמארגנת המפלגה ביום ראשון הקרוב, בהשתתפות ראש הממשלה, שזה למעשה האירוע הפוליטי הבא בקמפיין.

"כל מטה הבחירות עובד כדי להביא אנשים לכנס הצעירים ביום ראשון‭,"‬ סיפר אמש אחד מאנשי המטה. "לאחר שנתניהו צעק על האנשים, הפאניקה שולטת במטה‭."‬ בליכוד הכחישו את הפרטים ואמרו שהכנס בוטל בשל אילוצי לו"ז.

את חוסר הסדר בקמפיין אפשר היה לראות אתמול כאשר פעילי ליכוד מסניף ירושלים יצאו נגד מפלגת "הבית היהודי" והעומד בראשה, נפתלי בנט, ובליכוד מיהרו להתנער מהקמפיין.

בראש קבוצת הפעילים שהיתה אחראית למודעה עומד משה איפרגן, שנמצא במקום ה‭96-‬ ברשימת הליכוד-ביתנו לכנסת. בליכוד התנערו אתמול באופן תקיף מהקמפיין השנוי במחלוקת, ואף ביקשו מבנט להגיש תלונה במשטרה על הסתה נגדו. בליכוד אף הודיעו כי החלו בהליך להדחתו של איפרגן מחברות בתנועה, לאחר שסירב להסיר את המודעות באינטרנט נגד בנט.

 לדברי פעילי ליכוד מהצפון, גם באזורם החלו לפעול באופן עצמאי, במנותק ממטה הבחירות של הליכוד. "הליכוד מתעלם לחלוטין מהשטח, אז לא נותרה לנו ברירה‭,"‬ אמר אתמול אחד מהם.

פייסבוק
כרזה נגד נפתלי בנט. בליכוד התנערו פייסבוק
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים