חיילת נפצעה קשה מפליטת כדור במטווח

דובר צה"ל מסר כי תאונת האימונים התרחשה בבסיס בית-ליד שבמרכז הארץ. החיילת פונתה לבית החולים "הלל יפה" בחדרה - מצבה יציב

אחיקם משה דוד וארי גלהר | 2/1/2013 18:20 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תאונת אימונים חמורה בצה"ל: מפקדת כיתת טירונים נפצעה היום (ד') באורח קשה מפליטת כדור במהלך מטווחים בבסיס בית-ליד הסמוך לנתניה, כך מסר דובר צה"ל.

-  צוות נטש מטוס אף-16 ברמת דוד, אין נפגעים

חיילת נפצעה קשה מפליטת כדור בבסיס בית ליד
חיילת נפצעה קשה מפליטת כדור בבסיס בית ליד צילו ארכיון: אי-פי
המכ"ית שנפגעה הייתה בקו המטרות בדרך לקו היורים כאשר נפלט צרור של שלושה כדורים. החיילת קיבלה טיפול רפואי ראשוני במקום, ופונתה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים "הלל- יפה" בחדרה. תחילה היה חשש לחייה אך כעת מצבה יציב והיא יצאה מכלל סכנה.

מדובר באירוע שהתרחש בזמן מטווח של טירוניות בבסיס בשרון. על פי המסתמן מהחקירה, אחת הטירוניות פלטה מספר כדורים לעבר המפקדת שלה ופצעה אותה באורח קשה.

בזירה נמצאים מאז האירוע אנשי מחלקת הבטיחות של זרוע היבשה כמו גם אנשי המשטרה הצבאית החוקרת.

במסגרת חקירת מצ"ח נחקרו הטירונית שירתה את הכדורים ונמצאת במצב נפשי לא פשוט וכן את חברותיה למחלקה. על פי המסתמן החיילת לא שלטה באופן מלא על נשק האם 16 שלה ופלטה את הכדורים ככל הנראה בצרור אוטומטי.

לדברי ד״ר מיקי דודקביץ, סגן המנהל הרפואי בבית החולים "הלל יפה", החיילת עברה בניתוח. ״מצבה קשה אבל יציב, והיא סובלת מפגיעות בחזה בבטן ובגפיים״, אמר.

דודקביץ הוסיף כי "הכדורים והרסיסים פגעו בגופה ברמות משתנות וכעת הרופאים עסוקים בטיפול בה. "מצבה יציב. היא הגיע במצב קשה ופונתה ישירות לחדר הטראומה ולחדר ניתוח. בהתחלה היא הייתה במצב קשה, אבל כרגע לא נשקפת סכנה לחייה״. בבית החולים ציינו כי כרגע קשה להעריך מה יהיה הנזק העתידי שיגרם לחיילת בעקבות האירוע.
חייל נפצע קל בתרגיל גדס"ר צנחנים

לפני כשבועיים במהלך תרגיל של גדס"ר צנחנים בבקעה נפצע באורח קל חייל מרסיס שפגע בו במהלך תרגיל "רטוב" (אש חיה).

מסוק הרמטכ"ל, שהמריא כחמש עשרה דקות לפני תחילת האירוע, חזר לפנות את הפצוע בהנחיית הרמטכ"ל שהשתתף אישית בפינוי החייל. מסוק הרמטכ"ל, אשר קיבל את הידיעה בקשר, שב לאחור בהוראת

גנץ, אף שעל פי נוהל הוקפץ מסוק נוסף על מנת לקצר את הליך הפינוי.  

הרמטכ"ל הנחה על צוות מומחים לתחקר את האירוע כשבינתיים, לאחר הפקת לקחים, אמור התרגיל הרטוב להימשך לתוך הלילה. הפצוע פונה קל לבית החולים עין כרם.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים