הולכים

הליכוד: נגד הבית היהודי - הם נגד נשים

במפלגה יצאו בקמפיין אינטרנטי לחשיפת הדעות בקרבת בנט בטענה ש"רבים לא מודעים שהמועמד מס' 4 קורא לבטל את הועדה למעמד האישה בכנסת"

זאב קם | 2/1/2013 22:21 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
"הבית היהודי - לא מה שחשבת": הליכוד ייצא בקמפיין אינטרנטי לחשיפת הדעות של חברי רשימת הבית היהודי לכנסת. ממטה ההסברה של המפלגה נמסר כי רבים ממי ששוקלים להצביע לבית היהודי אינם מודעים לחיבור של מפלגתם למפלגת תקומה ולאנשים שעומדים בראשה. 

הליכוד בקמפיין חדש: הבית היהודי נגד נשים
הליכוד בקמפיין חדש: הבית היהודי נגד נשים צילום: ראובן קסטרו
במודעה הראשונה בקמפיין החדש תוצג הטענה כי  מפלגת הבית היהודי פועלת נגד נשים. בקמפיין מפורטים ההסברים לטענה.

ראשית, מוצג הרב בן דהאן, מספר 4 ברשימה מטעם תקומה אשר קרא לבטל את הוועדה למעמד האישה בכנסת, בראיון שערך לערוץ 7 בתאריך ה- 19.11.2012.

שנית, מוטי יוגב, מספר 9 ברשימת הבית היהודי, אשר הוביל את ההפרדה של בנות מבנים בתנועת הנוער בני עקיבא. על פי ראיון שנערך עימו בעיתון מעריב בתאריך 10.06.2010.

שלישית, הרב דב ליאור, מנהיגה הרוחני של תקומה, שאמר בעבר למעריב: "אין ראוי שאישה תופיע בבתי המשפט".
סער: מנהיג הבית היהודי מתנגד לייצוג על ידי עורכות דין בבתי המשפט

מוקדם יותר היום תקף שר החינוך גדעון סער את רשימת הבית היהודי - על רקע עמדות המועמדים

בה בנושא מעמד האישה.

במפגש "סטודנטים מדברים בחירות" שנערך באוניברסיטת בר אילן אמר השר סער כי "הבחירה בבחירות הקרובות היא בין רשימת הליכוד-ישראל ביתנו - שיצרה גוש גדול שמבטא מגוון זרמים בחברה הישראלית - לבין רשימות סקטוריאליות. לגיטימי להציב את הבדלי העמדות בין הרשימות, לדבר על זה ולא לטאטא את זה מתחת לשטיח".

סער הוסיף כי "מי שיצביע יצטרך להחליט אם הוא רוצה להצביע לרשימת הליכוד ביתנו, שיש בה חמישה יושבי ראש בהווה ובעבר של הוועדה לקידום מעמד האישה של הכנסת (יושבת הראש הנוכחית של הוועדה היא ציפי חוטובלי, וסער עצמו כיהן בעבר בתפקיד) ואם הנושא של שוויון בין נשים וגברים חשוב לו".

"אם זה לא חשוב לו הוא יכול להצביע לרשימה שמספר ארבע שלה, הרב בן דהן, שהיה מנכ"ל בתי הדין הרבניים, קורא לביטול הוועדה לקידום מעמד האישה או שמספר תשע שלה, מוטי יוגב, הוביל כמזכ"ל בני עקיבא את ההפרדה המגדרית בסניפיה, או שהמנהיג הרוחני שלה מתנגד לייצוג על ידי עורכות דין בבתי המשפט", אמר סער. "כשלא מדברים על הדברים האלה, אחרי הבחירות מתחילים לשאול שאלות".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים