מסתמן פתרון לשערוריית הקט-סל: הבנות ישחקו בלי הגבלות

באיגוד הכדורסל פועלים לשילוב הילדות בשוויון מלא במשחקי ליגת הקט-סל. לאות מחאה יתקיים משחק ראווה ברעננה בהשתתפות שירה גרינבוים בת העשר, שהודרה ממשחק בשבוע שעבר

עמרי מניב | 3/1/2013 7:51 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הסערה הציבורית בעניין שיתוף הבנות במשחקי ליגת הקט-סל נמשכת, והביאה לגיבוש כמה אפשרויות לפתרון הבעיה.
שחקנית מכבי אלפי מנשה שירה גרינבוים. תשנה את החוקים
שחקנית מכבי אלפי מנשה שירה גרינבוים. תשנה את החוקים צילום: חן גלילי


הלחץ הציבורי בעניינה של שירה גרינבוים בת העשר, שקבוצתה הפסידה למענה הפסד טכני במש חק בשבוע שעבר, הביא לדחיית הדיון המשמעתי בעניין עונשה של קבוצתה של שירה, מכבי אלפי מנשה. בהנהלת האיגוד ידונו באפשרות לבטל את הסעיף בתקנון המונע מבנות להשתתף במשחקים.

שרת התרבות והספורט, לימור לבנת הורתה למנכ"לית משרדה לבדוק את העניין. תחילתו של הסיפור בשבוע שעבר, כשבוטל משחק בליגת הקט-סל בין מכבי אלפי מנשה ובין אליצור רעננה. מאמן הקבוצה מרעננה, שמשחקים בה בעיקר ילדים דתיים, סירב לאפשר לקבוצתו לשחק מול שירה גרינבוים בת העשר מקבוצת אלפי מנשה, בשל "שמירת נגיעה". אורי אלוש, מאמנה של גרינבוים, סירב לקיים את המשחק ללא השתתפותה.

רק 16 מ-5,500 הילדים המשחקים בליגה הן בנות, ולכן הן משתלבות בקבוצות הבנים, אולם לפי תקנון איגוד הכדורסל הבנות לא זוכות לזכויות שוות: לאחר המשחק התברר שלפי התקנון, בת המעוניינת לשחק נדרשת לקבל אישור בכתב מהקבוצה היריבה. מכיוון שאישור כזה לא התקבל, הביא התקנון להפסד טכני אוטומטי של מכבי אלפי מנשה ולזימון הקבוצה לדיון משמעתי, שהיה אמור להתקיים היום וכאמור נדחה.

הסערה הביאה אתמול לקיום דיון מיוחד באיגוד הכדורסל, בהשתתפות יו"ר האיגוד אבנר קופל, מנכ"ל האיגוד יעקב בן שושן, ומאמן נבחרת ישראל לנשים אלי רבי. בדיון עלתה סוגיית שיתוף הבנות בליגה, והועלו כמה הצעות לתיקון התקנון. אפשרות מרכזית היא שינוי הסעיף המגביל את האפשרות של השתתפות בנות במשחקים בגילאים 14-10. בשבוע הבא יוגשו ההצעות להנהלת האיגוד, ואם יאושר שינוי הסעיף הוא צפוי
להביא לכך שקבוצת מכבי אלפי מנשה לא תספוג כל עונש.

לחץ רב הופעל על האיגוד בימים האחרונים. מנכ"לית משרד התרבות והספורט אורלי פרומן שוחחה עם דגנית גרינבוים, אמה של שירה, והודיעה לה כי תקיים בדיקה מקיפה בנושא בהנחיית השרה, לימור לבנת. יו"ר "התנועה" ציפי לבני שיגרה מכתב ליו"ר איגוד הכדורסל קופל, ובו דרשה לשנות את התקנון.

"הצער שנגרם לשירה באי שיתופה מתגמד לעומת ההחלטה של איגוד הכדורסל לצדד בהחלטת המאמן של אליצור להוריד את השחקנים מהמגרש ולהעניק לקבוצתו'פרס' של ניצחון טכני", כתבה לבני. "מקומם ומכעיס שקבוצת ילדים בכדורסל נפסלת כי שילבו ילדה בקבוצת בנים. בתור מי ששיחקה בעברה כדורסל במסגרת אליצור, אני יכולה להעיד שבזמני אפשרו לנשים לשחק כדורסל ולא הופלינו לרעה בשל הקצנה דתית מהסוג הזה. לאיזו קיצוניות עוד נגיע? מהדרת נשים עברנו להדרת ילדות! "

היום (חמישי) תתקיים הפגנת הורים בהשתתפות צעירי הליכוד, נוער מרצ ונציגי "התנועה". מחר (שישי)  יתקיים משחק ראווה חגיגי ברעננה בין ילדי העיר לילדים מאלפי מנשה, בהשתתפות לבני וח"כ ניצן הורביץ.

בהזמנה למשחק מופיעה חותמת הדומה לזו של בד"צ, ובה נכתב "הדרת נשים בהשגחת המדינה". בהזמנה עצמה נכתב "התשובה להדרה בכדורסל: משחק שוויון. בעקבות מקרה ההדרה החמור והניצחון הטכני לקבוצה המדירה במשחק כדורסל לפני שבוע - ביום שישי הקרוב נפגשים למשחק שוויון עם שחקנית הכדורסל בת העשר שירה גרינבוים. ילדות וילדים, נשים וגברים, בואו לשחק אתנו ולעודד חופש בישראל! "

הילדה עצמה אמרה השבוע למעריב: "אני לא מבינה למה לא נותנים לי לשחק. ילד שלא רוצה לגעת בי, שלא יתקרב אליי וירד מהמגרש. זה לא
אמור להפריע לי לשחק ".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים