יחימוביץ' הודיעה: לא אשב עם נתניהו באותה הממשלה

יו"ר מפלגת העבודה נמנעה עד כה מלהכריז על כך בפומבי. לדבריה "ככל שהליכוד ביתנו נחלש גברה התחרות בינו לבנט.זה כבר לא הליכוד שאנחנו מכירים, זה פייגלין מצד אחד וליברמן מהצד השני.נאבק בכל הכוח להחליף את נתניהו"

יוסי אלי ואריק בנדר | 3/1/2013 10:16 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
(עדכון: 12:30)

שלי יחימוביץ מכריזה היום (ה') כי לא תצטרף לממשלת נתניהו לאחר הבחירות. עד כה נמנעה יו"ר מפלגת העבודה מלהכריז על כך בפומבי וגרסה כי לא אחראי להגיד דברים לפני שהם מתממשים.  
שלי יחימוביץ'. או שלטון או אופוזיציה
שלי יחימוביץ'. או שלטון או אופוזיציה אלי דסה


במסיבת עתונאים מיוחדת שכינסה אמרה יחימוביץ': "או שמפלגת העבודה ברשותי תנהיג את הממשלה או שנהיה באופוזיציה - אין דרך אחרת. בשבוע האחרון היו ספינים על כך שמכינים לנו תקציב מיוחד אם אנחנו נהיה בממשלה. כמובן שלא היה לזה שחר. ככל שהליכוד ביתנו נחלש גברה התחרות בין הליכוד לבנט - השתחוות על הר הבית, תוסיפו לזה את כתב האישום החמור נגד מספר 2 במפלגה ליברמן, אדם מושחת שנתניהו מחבק אותו מעל כל במה ושומר לו את תפקיד.

"חשוב לי לומר שיש מחלוקת אידיאולוגית היסטורית בין העבודה לליכוד. למרות הפערים הללו אני חשתי במהלך כל השנים כבוד למפלגה זו על חמשת הממים של ז'בוטינסקי, אותם דברים שייצגו את תחושת האחריות של העם והמדינה. ההתנהגות הממלכתית דמוקרטית, בגין כיבד את בתי המשפט והיה דמוקרט אמיתי, לכן לא פסלתי קטגורית ישיבה עם נתניהו. אמנם הקפדתי לומר שנראה שיש לכך סיכויים קטנים.

אבל לדבריה "כעת זה כבר לא הליכוד שאנחנו מכירים, זה פייגלין מצד אחד וליברמן מהצד השני. יש פה הקצנה בתחום הכלכלי, המדיני, בתחום שלטון החוק.אני לא רוצה לדמיין מה יקרה לשלטון החוק אם נתניהו ייבחר בשנית. השיח על הדמוקרטיה הוקצן בצורה ברורה.
"יש סיכוי שננהיג את המדינה"

יחימוביץ' תקפה את הממשלה היוצאת לדבריה "יש ג'ונגל פרוע לחלוטין בתחום שלטון החוק בוז עמוק לשלטון החוק ואני לא רוצה לתאר אפילו השיח על הדמוקרטיה כל הדברים הללו מוקצנים בצורה ברורה. אנחנו מעמידים אלטרנטיבה בכל תחום כי מערכת הבחירות לא נגמרה רק מתחילה יש אפשרות של ממש שסיכוייה אינם גבוהים מאוד אבל קיימים שאנחנו ננהיג את המדינה ולא מקובלת עליי העובדה שכל המפלגות הכתירו את נתניהו. אני לא מקבלת את התבוסתנות הזו. בבחירות האלו ניאבק בכל הכוח כדי להחליף את שלטונו של נתניהו אני קוראת לכל אחד בדמוקרטיה שיש אופציה לנצח נתניהו.

"כל מ שחושב שצריך לצמצם פערים להוריד את מחירי המזון והדיור שבית המשפט העליון הוא נכס ולא נטל ושיש לגונן עליו, כל מי שמסכים כי  תקשורת חופשית היא יסוד הדמוקרטיה ולא אויב שהמשך הקיפאון מסוכן לישראל שיש לנהל תהליך מדיני ושמדינה דו לאומית כל מי שמאמין שפשוט יכול להיות טוב יותר ולא

צריך לקבל כצו הגורל מוזמן להצטרף אלינו ולדרך שלנו להחליף את השלטון.

בנוגע לסקרים המצביעים על ירידה של המפלגה במספר המנדטים אמרה יחימוביץ' כי "היום פורסם שאנחנו עולים, אבל ההחלטה שלנו היום היא לא טקטית, זו החלטה אידיאולוגית. בחודש האחרון הלכה והתברה התמונה ושמחתי שלכל חברי הכנסת והמועמדים היתה תחושה דומה שאנחנו לא נשב בממשלת ימין קיצוני. אבל בגלל שאני לא פוסלת בדרך כלל, אמרתי שמדובר בדמיון קלוש, אבל השבוע האחרון עשה את שלו. היו התרחשויות כמו בליץ שלא הותירה לנו ברירה. נחצתה כאן כל נטיית לב וכל עמדה. אנחנו מאוחדים סביב ההחלטה הזאת. באשר לתרחישים אפשריים, אמרתי משהו ברור – או שנרכיב את הממשלה, או שננהיג את האופוזיציה".

היא סיימה את דבריה בקריאה לכל המפלגות ש"מבקשות לכונן חברה צודקת כלכלה הוגנת להודיע שלא יישבו בממשלת ימין קיצוני ויצטרפו לדרכנו ויהוו יחד איתנו אלטרנטיבה שלטונית". 

פורום חברי המפלגה מאחורי יחימוביץ'

מוקדם יותר היום קיבל פורום חברי הכנסת במפלגת העבודה את המלצת יחימוביץ' להודיע כי לאחר הבחירות ישנן רק שתי אפשרויות אחרי הבחירות: להרכיב את הממשלה הבאה בראשות שלי יחימוביץ' ואם הציבור יחליט אחרת - להנהיג את האופוזיציה.

הפורום הודיע כי לאור ההקצנה וההסלמה הניכרת בעמדות הליכוד- ישראל ביתנו בכל התחומים – הכלכלה והחברה, המדיני והבטחוני, שלטון החוק והדמוקרטיה, מפלגת העבודה נותרה האלטרנטיבה היחידה להחלפת השלטון ולא תשב בממשלת נתניהו.

חיליק בר מזכ"ל המפלגה הוסיף כי "החלטת העבודה להרכיב את הממשלה או להנהיג את האופוזיציה היא החלטה אמיצה, נכונה והכרחית המעידה על מנהיגות ואחריות שנוטלת מפלגת העבודה בראשות יחימוביץ' על עתיד המדינה ואזרחיה. ממשלת נתניהו-ליברמן היא גרועה לעם ישראל ולעתיד מדינת ישראל ועל כן אין אופציית אמצע, או להחליף אותה, או להתנגד לה ולהיאבק להחלפתה".

יצויין כי על-פי סקר שערך מכון "מאגר מוחות" עבור nrg מעריב  מפלגת העבודה מאבדת מעט מכוחה ויורגת ב-2 מנדטים ל-18.  הרשימה המאוחדת של הליכוד-ביתנו שומרת על כוחה עם 37 מנדטים, ומפלגת הבית היהודי מתברגת במקום השלישי לאחר עלייה של מנדט אחד, ועומדת על 13 מנדטים. אין שינוי ביחס הגושים.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים