בחירות

פרופ' עומר מואב: "נתניהו ישמח אם עלה ירוק ישבו בקואליציה"

יועצו לשעבר של שטייניץ חתום על תוכניתה הכלכלית של המפלגה. לדבריו משנתה הכלכלית-ליברלית של המפלגה תואמת את זו של רה"מ. את התפיסה הכלכלית של יחימוביץ' כינה "קשקוש"

nrg מעריב | 6/1/2013 15:18 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
עלה ירוק- הרשימה הליברלית הציגה היום (א') את תוכניתה הכלכלית עליה חתום פרופסור עומר מואב, מהכלכלנים הבכירים בישראל ולשעבר יועצו הבכיר של שר האוצר, יובל שטייניץ.
עומר מואב.
עומר מואב. "יחימוביץ' מקדשת את הוועדים" פלאש 90


מואב אמר כי "עלה ירוק זו המפלגה היחידה שיש לה משנה כלכלית סדורה. "לנתניהו יש אידיאולוגיה כלכלית טובה, אך כאשר חיים כץ יושב בליכוד יש בעיה. אין קשר בין הליכוד לבין ליברליזם כלכלי. נתניהו בסופו של דבר נוקט בגישה הפוכה לגמרי מתפיסתו, הוא הגדיל את נטל המס במקום להוריד אותו ולא טיפל בבעיות יסוד של המשק הישראלי. לטענת מואב לנתניהו יהיה הרבה יותר נוח אם עלה ירוק ישבו בקואליציה".

גם בנושא התוכנית הכלכלית של יחימוביץ' מואב לא חסך במילים: "ההמלצות של יחימוביץ' בתוכנית הכלכלית מטופשות בעיני, אין ביניהן לבין מדינות סוציאל-דמוקרטיות מצליחות שום קשר. מדובר בקשקוש מוחלט. היא מקדשת את הוועדים שחונקים את הכלכלה. רק לשם הדוגמה החוב של חברת חשמל על סך 70 מיליארד שקל, זה חוב של מדינה. המשמעות של הסכום הזה, זה סדר גודל של 35 אלף שקל למשק בית בישראל. מי ישלם את זה? אנחנו, בננו ונכדנו", סיכם מואב.

החיבור של פרופ' מואב למפלגה הדוגלת בלגליזציה של סמים קלים זכה גם הוא להתייחסות בדבריו "זה מאוד מסתדר עם תפיסתי האישית, שמי שרוצה לעשן קנאביס שיעשה כרצונו, מדובר בסך הכל בסמל לתפיסת החופש שאני מאוד מאמין בו בהיבט האישי והכלכלי", הסביר.

ירון לרמן, יו"ר עלה ירוק אמר באותו האירוע כי "אנו מבקשים להציג אלטרנטיבה אחרת מהמסלול המסוכן בו ישראל צועדת. אנו המפלגה היחידה שמציעה להפחית את התערבות הפוליטיקאים בכלכלה. הממשלה האחרונה העלתה את כל המסים האפשריים, והכסף הזה לא חוזר אלינו אלא עובר לקבוצות הלחץ, הטייקונים, הוועדים והמפלגות החרדיות. הדרך היחידה להקטין את כוחם של קבוצות הלחץ הוא להחליש את כוחם של הפוליטיקאים ואת כמות הכסף שאנו מעבירים אליהם, כלומר צריך להפחית את נטל המס על אזרחי ישראל".

הוא הוסיף כ "השכבות החלשות תהיינה הראשונות להרוויח מהרפורמות שאנחנו מציעים – הן קונות הכי הרבה מזון, פתיחת שוק מוצרי המזון לייבוא ותחרות חופשיים תוריד את עלות סל הצריכה שלהם משמעותית. אם ניכנס לקואליציה נבקש את תפקיד יו"ר ועדת הכספים".

בנושא הדיור קוראים בעלה ירוק להחזיר את הקרקעות לעם הרי 93% מהקרקעות שייכות למנהל מקרקעי ישראל, ולנקוט מהלכים דחופים שיקטינו משמעותית את הבירוקרטיה בנושא הדיור. בתוכנית מוצגים נתונים המראים כי המיסוי והבירוקרטיה בשוק הדיור הישראלי גבוהים מהמקובל במדינות ה-OECD. על פי ניתוח של הבנק העולמי ישראל ממוקמת במקום ה-139 בעולם (מתוך 181 מדינות) בכל הקשור לאישורי בנייה ובמקום ה-144 בכל הקשור לרישום נכסים.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים