הרב עובדיה: נרד מהארץ במידה ויגוייסו תלמידי ישיבות

מנהיגה הרוחני של ש"ס הסביר כי מדובר בגזירה קשה: ״מתי יהיו תלמידי חכמים אם יגייסו אותם לצבא". הוא אף קרא להצביע למפלגות החרדיות ולחזקן

ארי גלהר | 6/1/2013 16:25 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בשיעור שהעביר מנהיגה הרוחני של ש״ס ביום שישי האחרון אמר הרב עובדיה יוסף כי מרחפת מעלינו גזירה קשה - גיוס בני הישיבות.
הרב עובדיה יוסף. למנוע גיוס בני ישיבות
הרב עובדיה יוסף. למנוע גיוס בני ישיבות צילום ארכיון: פלאש 90


״נצטרך חס ושלום לעזוב את ארץ ישראל, לסוע לחוץ לארץ, בכדי שישחררו את בני הישיבות, אנחנו בצער גדול, לכן עכשיו הזמן שכל אחד ואחד יפתח את ליבו ללכת ולהצביע בשביל המפלגות שהם בשביל התורה".

הרב עובדיה הסביר ואמר כי ״אשרי מי שעמלו בתורה ועושה נחת רוח ליוצרו ורוצים לבטל את הנחת רוח הזה. אנחנו מוקפים שונאים, מוקפים אויבים, והרשעים האלה שונאי התורה - כל זה לא אכפת להם, רוצים לגזור גזירות עלינו, גזירות קשות ורעות, בצרה גדולה אנחנו״.

לדבריו התורה בסכנה, ״מתי יהיו תלמידי חכמים אם יגייסו אותם לצבא. רבותי, אנחנו בצער גדול, סכנה גדולה, תחוסו על בניכם, תחסו על בני בניכם שיעסקו בתורה״.

הוא הוסיף כי "מי יכול לסבול דבר כזה שיגייסו לנו את הבחורים שלנו, במקום שילמדו תורה, במקום שיתחזקו בתורה, ילכו לגייס אותם, בצרה גדולה אנחנו, לכן רבותי, לא נחריש. אני לא יכול לישון, יש לי צער גדול מהעניין הזה".

רבותי, אנחנו בצער גדול, תבינו את המצב שלנו, אלה אנשים לא ידעו ולא יבינו, בחשכה הלכו, הם לא יודעים מה זה תורה״.

הרב הוסיף כי מי שיצביע למפלגות שאינן חרדיות, עליו לחשוש מיום הדין: "כל אלה שהולכים ופונים למפלגות אחרות אוי להם מיום הדין אוי להם מיום התוכחה, מה יענו ביום פקודה, הקב"ה יאמר להם איך עזבתם את התורה שלי בידם של הרשעים האלה, אתם בחרתם בידי הרשעים ששונאים את התורה, הפר עצת אויבנו וקלקל מחשבותם".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים