בחירות

יו"ר מועצת יש"ע התפטר והודיע על תמיכה בנתניהו

דני דיין: "אני רואה איך נתניהו עלול לאבד כוח ובסוף להפסיד את ראשות הממשלה". הוא אף העביר ביקורת מרומזת על בנט: "מערכת הבחירות הפכה לסוג של 'רוקדים עם כוכבים'"

עמיחי אתאלי | 8/1/2013 21:18 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
יו"ר מועצת יש"ע דני דיין הודיע היום (ג') לראשי המועצות ביהודה ושומרון כי הוא עוזב את תפקידו ויסייע לנתניהו עד הבחירות הקרובות לכנסת. בהודעת טקסט לראשי המועצות ביו"ש  כתב דיין:
דני דיין. מערכת יחסים מורכבת עם בנט
דני דיין. מערכת יחסים מורכבת עם בנט צילום: דוברות מכללת גורדון
"חברים שלום, אני עומד להודיע פומבית על תמיכתי בבנימין נתניהו. למען הסדר הטוב אודיע באותה עת גם על כוונתי לסיים את תפקידי".

דיין שימש בתפקיד כחמש שנים וחצי, עד לפני כשנה וחצי היה הממונה הישיר של יו"ר מפלגת הבית היהודי, נפתלי בנט, שכיהן כמנכ"ל מועצת יש"ע. הוא הודיע כי יתמוך בנתניהו ולא במפלגתו של בנט, מה שמהווה מכה למפלגת הבית היהודי שמשגשגת בסקרים.

בין דיין לבנט שררה מערכת יחסים מורכבת. בחודש ספטמבר 2011 נחשף במעריב כי בנט עוזב את מועצת יש"ע על רקע מחלוקת קשה בינו לבין דיין, בעיקר סביב מידת המעורבות הרצויה של מועצת יש"ע במחאה החברתית.
"ממשלה מצויינת להתיישבות"

בשיחה עם nrg מעריב הסביר דיין את המניעים לפרישתו: "בבחירות  בוחרים ראש ממשלה ואני רואה איך נתניהו עלול לאבד כוח ובסוף להפסיד את ראשות הממשלה. אני רואה את הפוטש של יובל דיסקין, אני רואה את מפלגת תיאטרון הבובות של חיים רמון, אני רואה את הדברים שנעשים מבית הנשיא ואני רואה את האיחוד בשמאל שיהיה אחרי הבחירות ובסוף ההתיישבות ביהודה ושומרון עלולה לקבל מכה אנושה מתוצאות הבחירות".

דיין החמיא בחום רב לפועלה של ממשלת נתניהו לטובת המתנחלים: "אחרי הכל' זו היתה ממשלה מצוינת להתיישבות. למרות הקפאת הבניה, כיום יש בניה ואישורי בניה ואישור תוכניות כפי שלא היו במשך שנים רבות. למרות נאום בר אילן, המדינה הפלסטינית לא נראתה מעולם רחוקה כל כך".

הוא סירב להתייחס ישירות לנפתלי בנט, אך שלח רמז כלפי הפוליטיקאים

החדשים: "זה מאוד נחמד שמערכת הבחירות הפכה לסוג של 'רוקדים עם כוכבים', אבל בסופו של דבר בבחירות בוחרים ראש ממשלה ולא רקדן טוב. מי אני רוצה שיהיה ליד הטלפון שמצלצל בשלוש לפנות בוקר? מי אני רוצה שינאם באו"ם, או בבתי הקונגרס? אני רוצה את נתניהו ולא אף אחד אחר".

דיין תקף גם את הקמפיין השלילי נגד נתניהו מימין: "אני רואה גם את הסרטים נגד נתניהו שמפרסמים ועדי המתיישבים. אני שומע ביטויים לא ראויים על נתניהו שמשווים אותו לאריק שרון בשנות ההרס ואני מודאג מאוד. הדבר היחיד שההתיישבות צריכה היום זה את בנימין נתניהו כראש ממשלה חזק".

לדבריו נתניהו לא ידע מראש על תמיכתו בו. אתמול נפגשו השניים בעת ביקורו של רה"מ באוניברסיטת אריאל אך לטענת דיין, הוא לא עדכן את נתניהו בהודעתו הצפויה.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים