בחירות

יוזמה בליכוד-ביתנו: להודיע על מינוי כחלון לשר השיכון

המהלך שאמור להתבצע לפני הבחירות צפוי להשיב למפלגה את המנדטים שאיבדה בשבועות האחרונים. גורמים בליכוד: "ישראל בתקופה קשה, והשטח קורא לכחלון. מחכים להחלטה שלו"

זאב קם | 9/1/2013 10:43 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
האם נפתח הפתח לחזרתו של השר משה כחלון למערכת הפוליטית? יוזמה חדשה בליכוד של פעילי שטח, בשילוב עם מועמדים ברשימת הליכוד-ביתנו לכנסת, מבקשת מראש הממשלה להודיע על מינויו של משה כחלון לשר השיכון העתידי במטרה להשיב מנדטים למפלגה.

על פי היוזמה, שהובאה גם לידיעתו של ראש הממשלה נתניהו, יודיע האחרון לפני הבחירות כי בכוונתו למנות את כחלון לתפקיד שר השיכון, שאותו תופסים בליכוד-ביתנו כאחד החשובים מבין תפקידי השרים השונים. אחד מיוזמי המהלך הוא דוד ביטן, שממוקם במקום ה-35 ברשימת הליכודביתנו ונחשב אחד מנציגי פעילי השטח הבולטים ברשימה.
 
מינוי כחלון יחזיר מנדטים. משה כחלון ורה
מינוי כחלון יחזיר מנדטים. משה כחלון ורה"מ צילום: יהונתן שאול

לדבריו, הכרזה על מינויו של כחלון תחזיר לא מעט מנדטים לליכוד-ביתנו, שזלגו מהמפלגה בשבועות האחרונים. לטענתו, אם המהלך ייצא לפועל, הוא צפוי לקרות כבר בימים הקרובים.

"הוא מתאים לעניין הזה בצורה מושלמת",
אמר ביטן למעריב. "הדיור זה הדבר הכי חשוב כרגע מבחינת הנושאים על סדר היום. אם הוא יהיה שר השיכון, הוא יביא פתרונות ראויים".

ביטן מודה כי כחלון עצמו מתלבט בנוגע ליוזמה, לאחר שהודיע לאחרונה על פסק זמן מהפוליטיקה. "מההתרשמות שלי נתניהו מסכים ואף מברך על היוזמה", הדגיש ביטן. "אנו מחכים כרגע להחלטה של כחלון".

"זו יוזמה ברוכה", אמרה אתמול גם קטי שטרית, שנמצאת במקום ה-38 ברשימת הליכוד-ביתנו. "ישראל בתקופה קשה, וחזרתו של כחלון מאוד נחוצה כרגע. השטח קורא לו כרגע יותר מתמיד".

גורמים במפלגה הסבירו כי החשש הנוכחי מבחינת נתניהו הוא מקריאה לכחלון שתיענה בשלילה. "במצב כזה, במקום תועלת לקמפיין הבחירות, זה יכול לגרום לנזק". עם זאת, לדברי גורמים במפלגה, בשיחות סגורות כחלון אינו פוסל את הרעיון. בלשכתו של השר כחלון הכחישו את הדברים.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים