יעלון: "המטרות של אבו מאזן הן כמו המטרות של חמאס"

השר לעניינים אסטרטגיים דחה את הקריאות לחידוש המשא ומתן "במקום שטחים תמורת שלום קיבלנו רקטות וטרור". ציפי לבני, לעומתו, הזהירה: "ההכרה במדינה פלסטינית הייתה רק ההתחלה, במרץ יתפרץ הר הגעש, יש צורך בממשלה שתוביל תהליך מדיני"

nrg מעריב | 12/1/2013 13:34 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
השר לעניינים אסטרטגיים, משה יעלון (ליכוד), תקף היום (שבת) בחריפות את יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, ואת הקריאות לשוב למגעים מדיניים עם הפלסטינים: " יש מי שמשווק לנו את אבו מאזן כמתון יחסית. אבל המטרות שלו הן אותן מטרות של חמאס", אמר יעלון. "הוא לא מאמין בהסדר בקווי 67'", הוסיף.

משה יעלון.
משה יעלון. "איך הגענו לטרנספר ליהודים?" צילום ארכיון: ראובן קסטרו
יעלון, שדיבר באירוע שבת תרבות במועצה האזורית דרום השרון, טען כי יו"ר הרשות הוא המסרב להגיע אל שולחן המשא ומתן: " לא אנחנו הסרבנים. במקום שטחים תמורת שלום קיבלנו שטחים תמורת טרור ורקטות".

בהתייחסו לביקורת בעולם על הבנייה בשטחי E-1, אמר: "אני נגד טרנספר של ערבים ואשמור על זכותם לחיות בגליל, ביפו, בג'נין, בשכם ובכל מקום אחר, אבל איך הגענו לזה שאת היהודים אפשר לטרנספר?", והוסיף: " אם יש רצון משני הצדדים להגיע לפיוס, שני הצדדים יכולים ליהנות זה מזה ולחיות זה לצד זה. זה מה שמחשיד אותי שהכוונה של הפלסטינים היא לא להגיע לדיו קיום איתנו, אלא להקים משהו על חורבותינו".
"הר הגעש עומד להתפרץ"

יו"ר מפלגת התנועה ציפי לבני, לעומתו, נשאה דברים בעלי גוון שונה לחלוטין באירוע בירושלים: "ההחלטה באו"ם על המדינה הפלסטינית הייתה רק ההתחלה", הזהירה לבני, וקראה ליזום את חידוש המגעים.

"בחודש מרץ העולם יניח תכנית מדינית על השולחן - או שיכפו אותה עלינו או שניזום תכנית משלנו. אם נצא בתכנית ישראלית נוכל לחדש את הברית עם המתונים באזור ולהתמודד

טוב יותר עם החזית הקיצונית", אמרה לבני, שהגדירה את המהלכים הצפויים "הר געש שעומד להתפרץ".

יו"ר התנועה, שהבהירה כי לא תשב בממשלה "שמדיניותה היא מדיניות בנט", ציינה כי פתרון שתי המדינות הוא שישמור על צביונה היהודי והדמוקרטי של ישראל: "לא מדובר בטובה לאבו מאזן או על משהו שצריך לעשות כי העולם לוחץ אלא באינטרס ישראלי מובהק".

צילום: נאור רהב
לבני. ''לא אשב בממשלה שמדיניותה מדיניות בנט'' צילום: נאור רהב
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים