הרב עובדיה יוסף מאושפז לאחר שעבר אירוע מוחי קל

לאחר שהתלונן בבוקר על חולשה, הגיע המנהיג הרוחני של ש"ס אל בית החולים הדסה עין כרם, שם נערכו לו בדיקות. אלי ישי: "הרב לקח ללב את גיוס בחורי הישיבות. הוא אמר את פרשת השבוע וכולנו שמחנו מאוד"

ארי גלהר ואריק בנדר | 12/1/2013 19:11 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
לאחר שעות ארוכות של חרדה, הגיעה הערב (שבת) צפירת
אירוע מוחי קל. הרב עובדיה יוסף
אירוע מוחי קל. הרב עובדיה יוסף צילום: אורי לנץ
הרגעה באשר למצבו הרפואי של הרב עובדיה יוסף, אשר אושפז הבוקר בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, לאחר שחש ברע.

הרבף בן ה-92 עבר בדיקות במיון בית החולים ונמצא בהכרה. הוא יישאר באשפוז בימים הקרובים, להמשך טיפול תחת השגחה. הבוקר, בתפילת שחרית, הובחן כי הרב עובדיה יוסף שליט"א מתקשה בתפקוד יד שמאל. לאחר בדיקת רופא במקום אובחן אירוע מוחי קל והוחלט על העברתו של מרן לבדיקות בביה"ח הדסה עין כרם.

הרב עבר סדרה של בדיקות, והוחלט להשאירו להשגחה למהלך הלילה. הרב מרגיש טוב יותר, מתפקד באופן מלא, ואף ערך הבדלה. לידו נמצא בנו, הרב משה יוסף. בבוקר יתכנסו רופאיו בכדי להחליט על המשך הטיפול. הערב ימסור את השיעור בנו הרב יצחק יוסף. בש"ס מבקשים מהציבור להתפלל לרפואת מרן הרב עובדיה בן ג'ורג'יה.

ד"ר יובל וייס, מנהל בית החולים אמר בתדרוך עיתונאים: "בשעות הבוקר הגיע הרב עובדיה יוסף לבית החולים לאחר שחש בחולשה. בדיקות מקיפות שנעשו לו הראו כי הרב עבר אירוע מוחי קל מאוד.
בהתייעצות עם הרב, משפחתו ורופאו האישי, פרופ' שטכמן, הוחלט כי הוא יישאר למספר בדיקות, טיפולים ומנוחה.

"במשך כל הזמן הזה הרב נמצא בהכרה מלאה ומתקשר באופן מלא עם הסובבים אותו. כפי שציינתי, אנחנו נמשיך במספר בדיקות וכולי תקווה כי בעוד מספר ימים הוא יחזור לביתו".

שר הפנים אלי ישי, שהגיע לבית החולים קשר בין מצבו לכוונה לגייס את בחורי הישיבות ואמר כי הרב לוקח ללב את גיוס בני הישיבות, וסיפר כי אתמול בלילה הרב אמר ״מה יהיה עליהם״.

השר ישי סיפר: ״הגעתי אחרי סעודת שבת לבית החולים. לאחר כל הבדיקות ברוך השם הוא מרגיש בסדר״ הוסיף ישי ואמר ״אני גם יכול לבשר שאחרי סעודה שלישית הרב אמר את פרשת השבוע על המכות מהפרשה וכולנו היינו שמחים מאוד. אנחנו מצפים שמחר הוא ישתחרר".

נשיא המדינה שמעון פרס שוחח עם צאת

השבת עם הרב משה יוסף, בנו ויד ימינו של הרב עובדיה יוסף. הנשיא התעניין בשלומו של הרב והביע תקוותו כי יחזור לביתו במהרה ויזכה לבריאות שלמה ואריכות ימים. הנשיא הדגיש כי הרב עובדיה יוסף תמיד התפלל לשלום עם ישראל, והיום עם ישראל מתפלל להחלמתו ושלומו.

הרב משה יוסף הודה לנשיא על ברכתו, ועדכן כי הרב מרגיש בטוב וכי בעצת הרופאים ישאר בינתיים בבית החולים להשגחה. הנשיא חיזק את ידי המשפחה וביקש מבנו של הרב להעביר באופן אישי את ברכתו לרב עובדיה.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים