הולכים

המרכז-שמאל במאמץ של הרגע האחרון

העבודה, התנועה ויש עתיד פותחות בקמפיינים שמטרתם להוציא לקלפיות את הבוחרים האדישים. המטרה: לתת מענה להיענות הגבוהה במגזר החרדי ובהתנחלויות

יוסי אלי ועמרי מניב | 13/1/2013 8:36 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
קמפיין הצלה: מפלגות המרכז-שמאל פותחות במאמץ של הרגע האחרון, שמטרתו להעלות את אחוז ההצבעה בבחירות. זאת מתוך הנחה שהאדישות הציבורית משחקת בעיקר לידי נתניהו, מפלגות הימין והחרדים, שתומכיהם צפויים להגיע לקלפיות במספרים גבוהים יחסית.

- כוחות צה"ל פינו את המאחז הפלסטיני ב-E1
- המשבר בהוראה: עשרות אלפי מורים מלמדים ללא הכשרה
- בעקבות הסופה עליה של 50 אחוז במקרי השפעת

תומכי ש''ס בדרך לקלפי בבני ברק בבחירות 2003
תומכי ש''ס בדרך לקלפי בבני ברק בבחירות 2003 צילום ארכיון: אריק סולטן
בכנס בחירות שנערך במושב תל עדשים אמרה יו"ר העבודה, שלי יחימוביץ', כי בימים שנותרו עד לבחירות יופנו עיקר משאבי הקמפיין של מפלגתה לטובת הוצאת הבוחרים מהבית. לדברי יחימוביץ', מטרתה המרכזית של המפלגה כעת היא להגיע לבוחרים שמעדיפים להימנע מהצבעה או להצביע למפלגות שאינן עוברות את אחוז החסימה, ולשכנעם להצביע לעבודה.

"כאשר מפרקים בסקרי עומק את היישות המוזרה שנוצרה מהחבירה בין הליכוד לישראל ביתנו, רואים כי הליכוד לבדו שווה 21 מנדטים בלבד", אמרה יחימוביץ'. " המסקנה היא שהציבור מאס בבנימין נתניהו. אם נקבל 25 מנדטים הנשיא יטיל עליי את הרכבת הממשלה, וזו המטרה שלנו בזמן שנותר".

הקמפיין שמתכננים במפלגת העבודה לעידוד ההצבעה יושתת, לדברי גורמים במפלגה, על אלפי מתנדבים ועל עשרות דוכנים שיוצבו במקומות שונים ברחבי הארץ. בנוסף, הבוקר ייחשפו שלטי חוצות חדשים, עליהם ייכתב "יכול להיות פה טוב יותר". כמו כן תופץ תמונה קבוצתית של מועמדי העבודה לכנסת, לאחר שעד היום התמקד הקמפיין בעיקר ביחימוביץ'.

גם במפלגת "התנועה" יצאו בקמפיין דומה, ואמרו כי "הקריאה שלנו ושל ציפי לבני היא שתבואו להצביע עם הלב שלכם - לא חשוב למי". במפלגה אף פנו ליוצר סרטוני האינטרנט נוי אלוש, ובימים הקרובים יופצו סרטונים עם המסר לפיו על מנת להחליף את נתניהו חייבים לצאת לקלפיות ביום הבחירות. גם ב"יש עתיד"

אמרו כי הם מתכננים מאמץ נרחב של מועמדי המפלגה ופעיליה, במטרה להילחם באדישות הציבורית ולהוציא את מצביעי המרכז-שמאל לקלפיות.

בנוסף, עוד גורמים בגוש המרכז-שמאל התגייסו לקמפיין להעלאת אחוז ההצבעה. במסגרת זו, קבוצה של צעירים מכל מפלגות המרכז-שמאל, המכנים עצמם "המטה המשותף להחלפת השלטון", החלו ביום חמישי האחרון בקמפיין תחת הכותרת "ביבי מת שלא תצביע". הקמפיין מכוון לערים תל אביב וחיפה, למגזר הערבי ולאותם מוקדי הצבעה של גוש המרכז-שמאל שבהם אחוזי ההצבעה נמוכים בדרך כלל. טל אביטבול, אחת הפעילות במטה, אמרה: "הבנו שרק עם מסר משותף של תקווה נוכל להעלות את אחוזי הצבעה, ובכך להחליף את נתניהו".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים