כוחות צה"ל פינו את המאחז הפלסטיני ב-E1

המהלך יצא לפועל לאור תשובת היועץ המשפטי לממשלה לבג"צ כי הפינוי הינו מסיבות בטחוניות. הפינוי התבצע מיד לאחר מסירת תשובת היועמ"ש. נתניהו: "לא ניתן לפגוע ברצף בין י-ם למעלה אדומים"

חור אוריאל ניזרי | 13/1/2013 7:18 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
המאחז בE1 פונה הלילה. לאור תשובתו של היועמ"ש לבג"ץ כי הפינוי הינו מסיבות ביטחוניות. לא היה נדרש אישור נוסף של בית המשפט העליון, מאחר ובג"ץ בזמן שנתן את הצו הארעי האוסר על פינוי,
פיזור המאחז הפלסטיני בE1
פיזור המאחז הפלסטיני בE1 צילום: איי-אף-פי
קבע במקביל כי מסיבות ביטחוניות כן ניתן לפנות את המאחז, וכך באמת קרה. הפינוי התבצע באופן מידי לאחר מסירת תשובת המדינה על-ידי היועמ"ש ביחד עם פרקליטות המדינה לבג"ץ בעניין.

  - היועמ"ש יש לפנות את המאחז ב-E1 מסיבות בטחוניות

שטח E1 שבו הוקם המאחז הפלסטינאי כאמור, הוא שטח שבו ישראל תכננה לבנות יחידות דיור, זאת לאור החלטת האו"ם להכיר בפלסטינאים כמדינה משקיפה באו"ם, העותרים, מפיד אבו גנאם, עלי אבו אלהווא, מוחמד סייאד וחאלד אבו סביתאן, בקשו מבג"ץ כי ימנע מהמשטרה וכוחות הביטחון לפנות אותם מהמאחז שהקימו באדמת א-טור, מזרחית לכפר אלזעיים.

במקום הוקמו כ-25 אוהלים מאז יום שישי וההתארגנות זכתה לברכות מצד בכירים פלסטיניים. סאאיב עריקאת טען כי "תנועת באב אל שהמס מנסה להציל את פתרון שתי המדינות בזמן שישראל רוצה לבנות כאן התנחלויות ולערער את העיקרון של שתי מדינות לשני עמים. במקום ישנם כ-200 פעילים, אשר ינסו להתנגד ברגע שיחל הפינוי".

כזכור, המאבק על שטח E1 הוא בעיקר בשל העובדה כי הוא חוצה את הגדה המערבית וימנע עפ"י הפלסטינים, רצף טריטוריאלי שלא יאפשר להם להקים מדינה. כזכור, הצעד של ישראל גרם למחאה גדולה מאוד בעולם והגיע לאחר ההכרה של הפלסטיניים כמדינה משקיפה באו"ם.  

נתניהו: הפינוי בוצע על הצד הטוב ביותר

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בפתח ישיבת הממשלה השבועית לפינוי: 
"אני מבקש לשבח את משטרת ישראל בגיבויו של צה"ל על הפעילות המהירה והנחושה לפינוי ההתקהלות הפלסטינית בשטח בין ירושלים למעלה אדומים. מיד כשעודכנתי על ההתקהלות הפלסטינית הוריתי לפנות אותה, וזה

אכן בוצע אתמול בלילה, בצורה הטובה ביותר".

נתניהו הודה לשר לבטחון פנים אהרונוביץ' ולמפכ"ל המשטרה על הפעולה המצוינת: "אני בטוח שבמידה ונדרש להמשך שמירה על השטח אתם תעשו זאת על הצד הטוב ביותר. אנחנו לא ניתן לאף אחד לפגוע ברצף שבין ירושלים ומעלה אדומים".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''צבא וביטחון''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים