בחירות

פעילי שמאל יעניקו את זכות ההצבעה שלהם לפלסטינים

במסגרת יוזמה חדשה מתכוונים פעילי שמאל לשלשל לקלפי פתח אותו יבחר תושב עזה: המטרה - הבעת מחאה ואקט סמלי"

יובל גורן | 14/1/2013 8:23 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: בחירות 2013
המועמדים לכנסת מהמפלגות השונות עושים בתקופה
קולם של תושבי עזה יישמע. קלפיות מוכנות לפעולה
קולם של תושבי עזה יישמע. קלפיות מוכנות לפעולה דני מרון
האחרונה מאמצים כבירים כדי להגיע לקהל בוחרים כמה שיותר גדול ולשכנע יותר ויותר אזרחים לבחור בהם ובמפלגתם, אולם לאור יוזמה חדשה שהחלה לתפוס תאוצה בימים האחרונים, ייתכן כי הפוליטיקאים הישראלים מפספסים קהל בוחרים לא קטן - הרחוב הפלסטיני.

במסגרת יוזמה חדשה של כמה פעילי שמאל ישראלים מתכוונים מאות אזרחים, לכל הפחות, לשלשל קלפי ביום הבחירות פתק אותו יבחר פלסטיני תושב עזה, מזרח ירושלים או הגדה המערבית. בבסיס היוזמה, טוענים מארגניה, עומד הרעיון לפיו על הישראלים לתת את זכות ההצבעה שלהם לפלסטינים ולממש את זכותם להצביע ביום הבחירות על פי הוראותיהם של הפלסטינים בשל כך שהפלסטינים חיים תחת כיבוש ישראלי וכל תוצאה שתתקבל בבחירות בישראל, תשפיע לא פחות על חייהם מאשר על חיי הישראלים, רק שהם כמובן משוללי זכות בחירה.

בדף הפייסבוק שפתחו יוזמי המהלך תחת השם 'דמוקרטיה אמיתית'  בשפה העברית, ערבית ואנגלית כבר החלו כמה מהישראלים ששמעו על היוזמה לפרסם את פרטיהם ואת רצונם להשמיע בקלפי את קולם ובחירתם של הפלסטינים, ואכן לא מעט פלסטינים יצרו קשר עם הישראלים וביקשו מהם להצביע ביום הבחירות למפלגה זו או אחרת.

"מטרת הפעולה הזו היא לא לשנות את תוצאת הבחירות אלא להביע את המחאה ולבצע אקט סמלי במחאה על כך שכל עוד מיליוני פלסטינים נמצאים תחת כיבוש ישראלי, על ישראל לתת להם זכות להצביע בבחירות, או להפסיק את הכיבוש או לפחות לא לכנות עצמה מדינה דמוקרטית", אמר אחד מיוזמי המהלך ל-nrg מעריב.

לדבריו, בין הפלסטינים שכבר הביעו עניין ויצרו קשר עם ישראלי היו גם כאלו שהתלבטו אם להצביע עבודה ואחד אף ביקש מעמיתו הישראלי להצביע מרץ, ולא רק למפלגות השמאל המובהקות או למפלגות הערביות.

"על פי התכונה שאנחנו רואים בפייסבוק וגם בקרב אנשים פרטיים שביקשו לקחת בזה חלק אבל לעשות את זה באופן פרטי מבלי

להיחשף, כמה מאות כבר התחייבו לכך וההערכה היא שביום הבחירות יהיו אפילו כמה אלפים שישימו בקלפי פתק שיבחר עבורם פלסטיני", אמר, והוסיף כי "אנחנו יודעים שעבור אנשים מסוימים המעשה הזה ייראה פרובוקטיבי, אבל המטרה שלנו לא לעורר כעס אלא חשיבה והדבר היחיד שאנחנו רוצים הוא שוויון בין האנשים – בפלסטין ובישראל".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים