הולכים

בכירים בליכוד: "סיכויי לבני להשתלב בממשלה קלושים"

ההערכות הן כי יש עתיד תיכנס כמעט בוודאות לקואליציה של נתניהו, אולם לבני תימנע מכך. גורמים בליכוד: "היחסים בין נתניהו ללבני גרועים. אין ביניהם אמון". במפלגה הוסיפו כי מספר המנדטים של התנועה לא יאפשר ללבני לקבל תיק מדיני

סופיה רון מוריה | 14/1/2013 21:40 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
שמונה ימים לפני הבחירות ומכיוון שסוגיית ראשות הממשלה לא ממש עומדת על הפרק, במערכת הפוליטית עוסקים בשרטוט הקואליציה העתידית: כיוון שמפלגת "יש עתיד" נחשבת לשותפה כמעט וודאית לקואליציה, בכירים בליכוד אומרים ביממה האחרונה (ב') כי הסיכויים להשתלבותה של ציפי לבני בממשלה נמוכים עד קלושים, זאת

- נתניהו: "נכון לעכשיו - לא רואה העלאת מיסים"

"סיכוייה להכנס לממשה קלושים". יו"ר התנועה ציפי לבני צילום: יוסי אלוני
"היחסים האישיים בין נתניהו ללבני גרועים מאוד", מסביר אחד מהבכירים, "והיא לא נמנית עם אנשים אותם היה רוצה לראות לצדו ליד שולחן הממשלה". בכיר אחר מוסיף כי היחסים בין השניים לא השתפרו מהכנסת הקודמת ולא נוצרה שום מערכת אמון.

כמו כן, מציינים הבכירים, לבני הולכת ונחלשת. גם היחסים בין נתניהו לבנט אינם מזהירים, אבל כשמדובר במספר דו ספרתי של מנדטים האילוצים הפוליטיים גוברים על אי הנעימות. ואילו במקרה של לבני המצב שונה. הבכיר מעריך כי בשבוע שנותר עד הבחירות מפלגתה של לבני תיחלש ואילו הרשימה של לפיד תתחזק על חשבונה.

גורם אחר מוסיף שלבני "אולי כבר לא רואה את עצמה ראש ממשלה אבל עדיין רואה את עצמה שרה בכירה". לדברי אותו בכיר, היחסים בין לבני לבין ראש הממשלה וכן הגודל המסתמן של "התנועה" לא יאפשרו לתת ללבני תיק בכיר עם זיקה לנושאים מדיניים בו הייתה רוצה.

כאמור, הבכירים בליכוד מעריכים שלבני צפויה להישאר בחוץ ואילו יאיר לפיד יהיה מהראשונים שייכנסו לממשלה שתקום. שתי המפלגות לא תוקפות למעשה אחת את השנייה, מפלגתו של לפיד היא מפלגה נוחה מבחינה קואליציונית כי אין לה מגזר שעליה לפרנס, כך שהיא מפלגה זולה יותר, השקפותיו הכלכליות של לפיד קרובות לאלה של נתניהו וגם מתווה הגיוס שהוא מציג מאפשר יצירת תשתית משותפת.
ההרכב המסנמן: הליכוד-ביתנו, יש עתיד, ש"ס והבית היהודי

הקואליציה המסתמנת אם כן היא ליכוד-ביתנו- יש עתיד- ש"ס- הבית היהודי ואולי יהדות התורה. לדעת כולם כניסתו של מופז לממשלה במידה ויעבור את אחוז החסימה רצויה ביותר: צירופה של קדימה בראשותו תסייע ל"יש עתיד", שלא תהיה מפלגת מרכז היחידה לקואליציה. הצפי בליכוד הוא שכלפי מופז, במידה וייכנס לכנסת, נתניהו יהיה אדיב יותר מאשר כלפי לבני ויעניק לו תיק שלא לפי גודל הסיעה שלו כפי שנהג עם אהוד ברק.

ההערכות הן כי לא מדובר בתיק הביטחון. הגורמים בליכוד אמרו כי נכון לעכשיו התיק נשאר בידי המפלגה ומסתמן כי לתפקיד

יתמנה משה (בוגי) יעלון. גדעון סער נחשב למועמד בעל סיכויים גבוהים מאוד לתפקיד שר האוצר וגלעד ארדן, לתפקיד שר המשפטים. זאת מתוך הנחה שהליכוד יתאושש לקראת הבחירות ויקבל יחד עם ישראל ביתנו 35 מנדטים או יותר כך שהסיעה המשותפת תצליח לשמור בידיה את התיקים הבכירים כשליברמן חוזר ומדבר על התיקים של ש"ס - תיק הפנים ותיק השיכון.

המועמדים הצעירים בליכוד שנכנסו לעשירייה הפותחת, דני דנון וציפי חוטובלי, מגלים עניין בתיק ההסברה כשהנחה רווחת היא שיולי אדלשטיין המחזיק בתיק ישודרג ויקבל תיק "בינוני".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים