הולכים

באיחור של שנתיים: בנט מסדיר היתרי בנייה

יו"ר הבית היהודי נכנס לביתו ללא האישורים הנדרשים. עיריית רעננה התריעה על כך עוד ב-2011, אך רק השבוע הנושא הוסדר. בנט: הטפסים התקבלו כחוק

זאב קם | 17/1/2013 8:23 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
גם בית יהודי צריך טופס 4: יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, הסדיר השבוע עבירה על חוקי התכנון והבנייה בביתו שברעננה. בנט קיבל את טפסי האכלוס לבית רק בימים האחרונים, כמעט שנתיים לאחר שנכנס אליו, ויותר משנה וחצי לאחר שקיבל על כך התרעה מהעירייה.

- נפתחה ועידת "מעורבים" של מעריב באילת

בנט במסיבת העיתונאים
בנט במסיבת העיתונאים צילום: ראובן קסטרו
בניית הבית, בשכונת וילות במזרח העיר, החלה בשנת 2009, וארכה כשנתיים. בחודשים הראשונים של שנת 2011 נכנסה המשפחה לבית, אך מבלי שקיבלה את "טופס 4", טופס מקדים לפני כניסה למגורים, ואת "טופס 5", המשמש לאכלוס המבנה, כמתחייב בחוקי התכנון והבנייה.

על פי תשובת עיריית רעננה לפניית מעריב, רק ב-8 בינואר השנה, לפני שבוע וחצי, קיבלה משפחת בנט את טופס 4, ורק ביום שני האחרון הגיע לידיה טופס 5. לפי העירייה, רק בתחילת החודש הנוכחי הוגשו טפסי הבקשה לקבלת אישור האכלוס.

עו"ד טל רכניץ, ממשרד רכניץ, קסלר ושות' המתמחה בתחום הנדל"ן, מסביר כי "טופס 4 הוא טופס טרום אכלוס, ומשמעותו כי הבניין ראוי להיות מחובר לתשתיות החשמל, המים, התקשורת וכו'. בלעדיו , הנכס אינו ראוי למגורים, ואכלוס שלו מסוכן בטיחותית ומנוגד לחוק. זה כמו לגור במקום ללא ההיתר.

"מי שאמון על אכיפת החוק בנושא הוא אגף ההנדסה והפיקוח בכל עירייה, הפועל מכוח כתב מינוי של היועץ המשפטי לממשלה", אומר רכניץ, "אם אדם גר בנכס ללא הטופס הזה, הוא עלול להיות חשוף להגשת כתב אישום, שיכול להגיע להטלת קנסות. הדייר מסכן את עצמו, אך גם עובר על החוק".

מחלקת הפיקוח על הבנייה בעיריית רעננה, שמתפקידה לאכוף את החוק, ביקשה לבצע את עבודתה כבר ב-5 במאי 2011, כששלחה מכתב התראה למשפחת בנט תחת הכותרת "אכלוס מבנה ללא טופס 4 וללא אישור אכלוס". " מעבר לעובדה כי אכלוס המבנה בשלב זה מהווה עבירה על חוק התכנון והבנייה", נאמר במכתב, "ולמען הסר ספק, הרינו מבהירים כי בנסיבות אלה חלה עליכם האחריות לשלום דיירי המבנה".

בסיום המכתב אף מדגישה העירייה כי אם העניין לא יוסדר, היא תיאלץ לנקוט בהליכים משפטיים. מכתב ההתראה נשלח לפני 20 חודשים, אך רק השבוע, יותר משנה וחצי לאחר קבלתו, הצטיידה משפחת בנט בטופס אישור האכלוס.

משה קלוגהפט, מנהל הקמפיין של הבית היהודי, מסר בתגובה: "משפחת בנט גרה בדירה שקיבלה טופס 4 כחוק, אחרי הליכים שהחלו עם

המעבר לדירה החדשה. אנחנו ממליצים ליריבינו הפוליטיים לעסוק בדיון ענייני מול הבית היהודי ולא מול הבית של בנט".

צילום: אלי דסה
הבית של נפתלי בנט, רעננה צילום: אלי דסה
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים