בחירות

בנט: יש לפנות מאחזים שיושבים על קרקע פרטית

בראיון ל'משעל חם' הפתיע בנט כשקרא לפנות מאחזים שיושבים על קרקע פרטית כמו שהיו מפנים בית שנבנה על קרקע פרטית ברעננה

סופיה רון מוריה | 17/1/2013 15:53 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
בראיון לתכנית "משעל חם" שישודר הערב בערוץ 2 קרא נפתלי בנט להקים ממשלת חירום חברתית: "האיום הביטחוני פחות משמעותי וניתן לקצץ בתקציב משרד הביטחון", אמר בנט.

בנט ומשעל בכנס באוני' תל אביב
בנט ומשעל בכנס באוני' תל אביב צילום: ראובן קסטרו
משמעות קריאתו של בנט היא פנייה לנתניהו להקים ממשלה שתכלול את הסיעות החרדיות, 'הבית היהודי', 'יש עתיד' ואולי את שאול מופז אם 'קדימה' תעבור את אחוז החסימה, אבל לא את ציפי לבני ו'התנועה' שהאג'נדה שלה היא בעיקר אג'נדה מדינית.

בנט הביע לאחרונה חשש שנתניהו יכניס את לבני לממשלה וישאיר את 'הבית היהודי' בחוץ ועל כן אמר למשעל: "התערבנו על חצי פלאפל האם אכנס לממשלה או אשאר בחוץ אז יכול להיות שתקבל את הפלאפל שלך". ההתערבות בין השניים נערכה בראיון הקודם והזכור של בנט לניסים משעל, אז העריך משעל באוזני בנט כי 'הבית יהודי' תישאר מחוץ לקואליציה עקב היחסים העכורים בין בנט לנתניהו.

בראיון שישודר הערב נשאל בנט לגבי עמדתו
ביחס לפינוי מאחזים והפתיע כשאמר כי "יש לפנות מאחזים שניבנו על קרקע פרטית פלסטינית כמו שהיו מפנים בית שנבנה על קרקע פרטית ברעננה". עמדה זו שהביע בנט יכולה לשמש תשתית לצירופה של 'הבית היהודי' לקואליציה שכן מדובר בעמדה בה דוגלים מועצת יש"ע, השר בוגי יעלון והפלג המתון בליכוד.

לגבי סוגיית השוויון בנטל אמר בנט כי תכנית לפיד לגיוס מאה אלף חרדים תביא לכניסת 100 אחוז חרדים לכלא, ואילו הוא מציע לגייס שמונים אחוזים מהחרדים. אחרי התכנית התחבקו בנט ולפיד, כשבנט אמר שהוא ולפיד מסכימים על שבעים אחוז מהדברים וכי לפיד הוא "בחור טוב".

מהבית היהודי נמסר:"לשמחתנו אין מאחזים העונים על ההגדרה אותה ניסה המראיין להציג, ולכן לא יפונו מאחזים אלא נפעל כדי שהממשלה תשכיל סוף סוף לאשר את דו"ח לוי המציג פתרונות אחרים -שאינם הריסה. רק בית יהודי גדול יגרום לנתניהו לאמץ את דו"ח לוי".
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים