לבני: לפיד יישב בכל ממשלה שתקום

יו"ר התנועה נאמה בכנס מעורבים של העיתון מעריב ותקפה את יש עתיד ויחימוביץ'. כמו כן אמרה: "הם הפכו את המילה שלום לגנאי, החיבור הוא חיבור של אלה שמצד אחד לא רוצים הסדר ביחד עם אלה שלא רוצים שיוויון בנטל וזה מסוכן"

nrg מעריב | 17/1/2013 19:50 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ציפי לבני, יו"ר מפלגת התנועה, הגיעה הערב (חמישי) לכנס מעורבים של עיתון מעריב, אשר מתקיים באילת וכותרתו תרומת הקהילה העסקית לחברה בישראל.

 לבני בחרה לתקוף את יריביה ואמרה: "אנחנו בבידוד מדיני, יש נשיא אמריקאי שלא סומך על נתניהו, צרפת רוצה לייצר מו"מ עצמאי, נתניהו דיבר עם החמאס ופתח להם את המחסומים, יש פערים חברתיים, בג"ץ אמר שחוק טל זה לא שיוויון אמיתי ועוד מאבק: יש כאן מאבק על מדינת הלכה או יהודית דמוקרטית.

מצד אחד אמר בנט - יש ימין חזק. המחנה המשותף שלהם כאן זה שאותם אנשים שמופיעים, הם אלה שנראים בסדר, יש את שר החיניך וישראל כץ ובנט, הייטקיסט מהסיירת, העניין הוא שיש את אלה שאנחנו לא מכירים.

"בנט צריך לספר מי נמצא ברשימה. 40 אחוז מונו ע"י רבנים קיצוניים, רבני טרנספר. חיילים אומרים שהם רוצים להצביע לבנט, אבל הם לא מבינים שחלק גדול מהאנשים הם אלה שצעקו להם נאצים ולא חיבקו אותם. הבחירות האלה הם על הבחירה. אני נולדתי על ליכוד וחונכתי על בירכיו.

"אבל הליכוד של עכשיו החליט שהליברליות צריכה להיבעט החוצה ואחר הפריימריז בני בגין, מיקי איתן ודן מרידור הלכו והגיעו אלה שמעדיפים את ארץ ישראל, מאשר ארץ ישראל הדמוקרטית. תהיה מדינה, אבל זאת לא מדינה של הבית היהודי. צריך להתמודד עם זה.

"יש את אלה שרוצים מדינת הלכה ולא מדינת חוק. יש את אלה שלא רוצים הסכם מדיני והפכו את המילה שלום לגנאי, הם רוצים למנוע את זה והחיבור הוא חיבור של אלה שמצד אחד לא רוצים הסדר ביחד עם אלה שלא רוצים שיוויון בנטל".

"מול זה צריך חזית אחרת, אבל כשראיתי מי נמצא בשטח ראיתי שהשטח ריק. נכון, הייתה מפלגת העבודה, פעם הם עסקו בנושא המדיני, ראשה נרצח על רקע תהליך השלום, אבל יו"ר העבודה החליטה שלא צריך לדבר על זה ועכשיו הם העלו את הסוציאליזם ואני לא אחת שהיה לה פנקס אדום. לא מאמינה בדרך של מפלגתה והסתדרות ויוזמה שחונקת כל יוזמה פרטית. ממש לא בבית ספרי. אחד במאי אף פעם לא היה החג שלי.

"ויש את יאיר לפיד, שמשווק את הרעיון המכונן שלו אין נסיון אז תבחרו בי כי אנחנו חדשים, אף אחד לא היה שולח את הילדים שלו לרופא שאף פעם לא ניתח. הם אומרים שהם חייבים לקבל תיק. זאת לא המלחמה עכשיו. צריך נסיון להתמודד איתו

"צריך ממשלת חירום לאומית. חזרתי כי אני לא הייתי מיוצגת, מה שאני מאמינה בו לא היה מיוצג. אז אני אגיד מה זה מרכז. זה לא וואקום. זאת אידיאולוגיה מובנית, בתחום המדיני אני מאמינה שהקיום שלנו כמדינה דורש בשביל האינטרס שלנו להיכנס ולנסות להגיע להסדר.

"הייתי שם, לא סיימנו את המשא ומתן. צריך לחזור לשם. היתרון שלי זה שאני הייתי שם. שמרתי על האינטרסים. הפלסטינים הסכימו שיהיה סיום סכסוך וארה"ב הסכימה שלא ייכנסו פליטים ושגושים יכללו בשטח שלנו ושהפלסטנים יהיו במדינה מפורזת. לא הגענו לדון על ירושלים.

"בצד הבטחוני , לא צריך להגיע איתם להסדר. תמכתי בעמוד ענן ועופרת יצוקה. אבל אז כשניהלנו משא ומתן כל העולם היה איתנו, כי דענו שאנחנו מנהלים מו"מ. אם נוכל לפתוח את הדלת הזאת, כל הבידוד ייפרץ.

"אני רוצה מדינה יהודית במובן התרבותי, לא לתת על זה מונפול לחרדים, היה משהו מכוער בתשדיר הזה ואני הולכת עם חייל בקורס נתיב שאמר לי אני רוצה להיות יהודי כדי להיקבר עם חברים שלי אם אמות ואני רוצה להתחתן כמוהם יום אחד. לא צריך להוציא להם את הנשמה."הנושאים הכלכליים חברתיים - כל שנה, לראות את הארגונים והעמותות מתחילים לארגן את המצרכים לחג. צריך סל זכויות לאזרחים. צריך לתת יותר למי שיש לו פחות. לקחת את מנהל מקרקעי ישראלו ולהורות לו לשווק קרקעות וגם עוד בנייה.

"אני לא מאמינה בבואו נשנא ביחד את הטייקונים כמו שלי. יש כאן אנשי עסקים מדהימים. יש כאן אנשים שתרמו לחברה, זה לא תפקידם, זה תפקיד המדינה ואני חושבת שברגע שמספקים את זה בחקיקה והמדינה צריכה לסדר את זה.

"צריך לדעת איפה באמת צריך ואז יש קבוצה שמקבלת משלושה אירגונים ובמקום אחר אין כלום. צריך לפתוח שולחן עגלל בין הממשלה לארגונים, לקבוע סדרי עדיפויות ואם עוד  - יבורכו. אני לא  אוכל לשתוק ולא יכולה לאכול את הלב ולכן חזרתי.

"בלי קשר למנדטים. אני אשאר בכל מצב. אני מאמינה בציבור של מדינת ישראל. חלק הצביעו לי והתאכזבו, חלק שואלים אותי מה אעשה. את ההחלטות קיבלתי בתום לב. לא העדפתי את הכסא על העיקרון ומול האתגרים.

"לא אהיה בממשלה שממשיכה בקיפאון. לעומת כל האחרים, אני עמדתי במילתי. נפגשתי עם נתניהו, ראיתי שהוא לא מוביל לשום מקום ושילמתי על זה מחיר. אני אהיה שם, אין לי בעיה. יהיו שני אלמנטים: הבנה שאפשר לשנות את הגוש ולהרכיב את הממשלה. המפלגה שלי יהיה לא תהיה עלה תאנה של ביבי בנט חרדים - אני לא מצטרפת. לפיד יהיה בכל ממשלה.

"יאיר לפיד יהיה נוח. הוא רוצה תיק וזה מה שיהיה. אני הצעתי לשלי ויאיר שלא צריך לעשות איחוד משפטי. בואו נקבל החלטה אחרי הבחירות, שננסה להקים ממשלה ביחד, עם עקרונות חברתיים, להמליץ, אף אחד לא ייכנס לבד.

"שלי הרימה ידיים - היא הולכת לאופוזיציה. אם הכוח שלנו, אנחנו יכולים לעשות ממשלת אחדות לאומית אמרה שזה לא הנושא. אם היינו מקבלים החלטה, היינו עושים".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

עוד ב''פוליטי/מדיני''

פייסבוק

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים