בחירות

נתניהו מבטיח: "לא נפנה יישובים ביהודה ושומרון בארבע השנים הקרובות"

ארבעה ימים לפני פתיחת הקלפיות יוצא ראש הממשלה בהבטחה גורפת למצביעי הימין: "הימים של בולדוזרים העוקרים יהודים מאחורינו , לא לפנינו". בראיון ל-nrg מעריב הוא קובע: "השאלה אינה אם אנצח בבחירות, אלא כמה ידייים יהיו על ההגה לאחר מכן"

אריאל כהנא | 18/1/2013 8:29 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אחרי ארבע שנים שבהן מיעט להתראיין, בימים אלה ראש הממשלה מרבה לשוחח עם עיתונאים. מכונת המסרים שלו משומנת ומנוסה, וחלק נכבד מדף הנקודות שהכין מראש לראיון עוסק במאבק
בנימין נתניהו.
בנימין נתניהו. "פיצול קולות בימין הוא טעות היסטורית" צילום: קובי גדעון, לע''מ
האלקטורלי בינו לבין נפתלי בנט. נתניהו זועם על יו"ר הבית היהודי, שלפי ניתוח הסקרים גוזל ממנו מצביעים  רבים שתמכו בעבר בליכוד.

"תומכי ההתיישבות וארץ ישראל יכולים לעשות טעות היסטורית פטלית כמו שעשו ב'92- וב-99, הוא אומר. "הם פיצלו את הקולות והחלישו את הליכוד, והתוצאה הייתה עליית ממשלת שמאל. השאלה אינה אם אנצח בבחירות, אלא אם יש לך ידיים יציבות על ההגה. כאשר יש יותר מדי ידיים על ההגה, הרכב מתהפך".

תוכל להבטיח שבארבע שנים הקרובות לא ייעקר יישוב?
 "כן נכון. הימים של הבולדוזרים העוקרים יהודים מאחורינו, לא לפנינו. אני לא עוסק בנידוב ויתורים. הרקורד שלנו מוכיח זאת. לא עקרנו אף יישוב, חיזקנו את ההתיישבות, הקמנו באריאל את האוניברסיטה הראשונה זה עשרות שנים. עשינו זאת כשנאלצנו לנווט מטבע  הדברים בנהר השוטף של האירועים הבינלאומיים, וכמובן שהיכולת שלי לנווט קשורה באופן ישיר במפלגה העומדת מאחוריי. ככל שהמפלגה קטנה יותר, כך היכולת שלי להדוף לחצים קטנה יותר. אף אחד לא צריך לתת לי שיעורים על אהבת ארץ ישראל או מחויבות לעניין הציוני או להתיישבות".

הראיון המלא במוסף שבת של מעריב

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים