בליכוד מודאגים: נתניהו יתקשה לנהל קואליציה

הירידה המתמשכת בסקרים עוררה לחץ עצום במפלגת השלטון, שם חוששים כי המגמה תתחזק בקלפיות ומתחילים לחפש אשמים. גורם בכיר בליכוד: "אנחנו בדרך לקטסטרופה, והשרים עסוקים בחילופי האשמות ולא מדברים אחד עם השני"

זאב קם | 20/1/2013 7:21 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
כשמנסים לאפיין את הלך הרוח ששרר בסוף השבוע האחרון בקרב אנשי הליכוד, המילה שחזרה על עצמה כמעט בכל שיחה הייתה "לחץ".

-יומיים לפתיחת הקלפיות: המפלגות במאמץ אחרון לגייס מצביעים

הסקרים האחרונים שפורסמו ביום שישי יצרו פאניקה בתוך הליכוד-ביתנו, כשהמספר 32, שהופיע בלא מעט מהסקרים, גרם לעלייה משמעותית במדרג החששות במפלגה. "יש לחץ בעקבות הסקרים ובגלל שהכל קורה קרוב לבחירות", אמר אתמול גורם במפלגה.

מצב המפלגה בסקרים הוביל ללא מעט מתחים. "חלק מהשרים כלל אינם מדברים אחד עם השני, בעקבות הסקרים ובעקבות חילוקי דעות ביחס להתנהלות הקמפיין והתנהלות מטה הבחירות", אמרו אמש גורמים בליכוד-ביתנו. "שרים מדברים אחד על השני בפני ראש הממשלה ובפני שרים אחרים". יש כאלו שהגדירו את מה שקורה כרגע בתוך המפלגה כ"גנון".

לדברי גורם במפלגה, בעקבות התוצאות הלא מחמיאות בסקרים האחרונים, מתוכנן "בליץ" של פעילות פוליטית בימים שעוד נותרו, בתקווה שברגע האחרון עדיין ניתן לשנות את דעתם של הבוחרים ולשפר במעט את המצב שהראו הסקרים.

"אם בסוף תתקבל תוצאה כמו שהראו רוב הסקרים, באזור ה-32 או 33 מנדטים, אפשר להגדיר את זה כבר מעכשיו ככישלון חרוץ של מטה הבחירות", אמרו אתמול במפלגה. אותם גורמים אף הוסיפו כי תוצאה כזאת יכולה להשפיע על חלוקת התיקים ביום שאחרי הבחירות, כשחלק מהשרים המיועדים עלולים להיפגע בכל מה שקשור לבכירות התיק שיקבלו.
צילום: איי פי
בליכוד מתכננים ''בליץ'' של פעילות בימים שנותרו צילום: איי פי
"זה אסון עבורנו"

אחד מחברי הכנסת אמר אתמול למעריב: "כל אחד מנסה עכשיו לחפש את השני מכל כיוון אפשרי". לדבריו , "גם בסביבתו של נתניהו מורגש לחץ כבד בעקבות הסקרים האחרונים. מדברים שם על כך שזה יעיב על יציבות הממשלה ועל הקושי לנהל קואליציה". ח"כ אחר טען כי הפניית אצבעות מאשימות כבר החלה.

הפניית ההאשמות כבר החלה
הפניית ההאשמות כבר החלה Reuvan Kastro
 
"שרים מתחילים להאשים אחד את השני בכך שלא הפעילו אותם ולא השתמשו בהם מספיק בקמפיין", טען הח"כ.

"יש חשש שזה הולך להיות קטסטרופה. מתחילים לחפש אשמים. וזה קורה בגלל לחץ של הימים האחרונים. הסקרים האחרונים נתנו לנו בקושי ממוצע של 34 מנדטים, במקרה הטוב. זה אסון עבורנו".

גורמים אחרים במפלגה מדברים על חשש מירידה נוספת של הימים האחרונים. "אנחנו מתפללים שיום הבחירות יהיה כזה שאפשר יהיה לתקן במשהו את המצב", הוסיפו.

"זה פשוט חבל", אמר אחד מחברי הכנסת הבכירים במפלגה. "היינו יכולים לקבל תוצאה בשמים. לא הצלחנו בסופו של דבר לקבוע את סדר
היום של הבחירות. הבחירות התנהלו על ויכוחים אישיים וקטנוניים, במקום על הנושאים החשובים. לא הצלחנו להסביר עד הסוף את ההישגים שלנו בכל התחומים, לרבות בכל מה שקשור לחיזוק ההתיישבות. ולא הצלחנו למצב בסדר היום את העובדה שנתניהו הוא היחיד שיכול להתמודד עם האתגרים הביטחוניים והכלכליים".

אותו ח"כ ציין כי אם הדברים היו מתנהלים אחרת, גם יאיר לפיד וגם נפתלי בנט לא היו צומחים על חשבון המפלגה. "אני אומר את זה בצער רב מאוד", הוסיף . "לא ניצלו את השטח ואת הפריסה העצומה של הפעילים, שבאמת יש להם רצון אמיתי לעזור. אבל לא נתנו להם לעשות כלום".

צילום: יוסי אלוני
בנט בסוף השבוע. התחזק על חשבון הליכוד צילום: יוסי אלוני
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים