הולכים

נתניהו מינה את השר כחלון ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל

איתות לבוחרים? יומיים לפני הבחירות מסביר רה"מ את המינוי החדש: ״יחד עם השר כחלון נוריד את מחירי הדיור כפי שהורדנו את מחירי הסלולר ברפורמות בתקשורת". כחלון: ״השינויים שאוביל יביאו לירידת מחירי הדיור"

זאב קם ואריק בנדר | 20/1/2013 19:50 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
איתות לבוחרים: לאחר שבכנס "מעורבים" של העיתון מעריב הבטיח משה כחלון כי הוא "עוד יחזור לפוליטיקה" מינה הערב (א') ראש הממשלה בנימין נתניהו את שר התקשורת והרווחה לתפקיד יו"ר מועצת מנהל מקרקעי ישראל. נתניהו: ״אני בטוח שיחד עם השר כחלון נוריד את מחירי הדיור כפי שהורדנו את מחירי הסלולר". בתוך כך, אסר יו"ר ועדת הבחירות המרכזית על שידור מסיבת העיתונאים בה הכריז נתניהו על המינוי, בשל תעמולת בחירות אסורה.

- כחלון: "עומד בהחלטתי, לא אחזור גם אם יוצע לי תפקיד שר"

נתניהו וכחלון במסיבת העיתונאים
נתניהו וכחלון במסיבת העיתונאים צילום: יוסי זמיר
השר כחלון התייחס למינוי החדש, שיכנס לתוקפו רק בעוד מספר חודשים - לאחר שיחזור מלימודיו בהארווארד, והקביל אותו להצלחות שהיו לו כשר התקשורת. כחלון: "הרפורמה שאוביל בשוק הדיור תוביל לירידת מחירי הדיור, באותו האופן שבו הוזלו מחירי השיחות בטלפונים הניידים".

יומיים לפני פתיחת הקלפיות ראש הממשלה מבצע מהלך נוסף ומודיע על המינוי הפוליטי הטרי שלו. נתניהו ברך את כחלון על שלקח על עצמו את המשימה החשובה: "אני מבטיח לתת לו את כל הגיבוי כפי שעשיתי ברפורמות בתקשורת".

"בחודשים האחרונים קיימתי שיחות רבות עם השר כחלון. הצעתי לו גם להיות חלק מהממשלה הבאה, אם אבחר. אני מכבד את החלטתו לדבוק בפסק הזמן מפוליטיקה שעליו הכריז", אמר רה"מ.

לאחר שהתחייב שלא יעלה את המיסים, נתניהו פיזר הבטחה נוספת: "כפי שהבטחתי לפני ארבע שנים שנחזק את הביטחון של אזרחי המדינה ונשמור על כלכלת ישראל, וקיימתי את שתי ההבטחות הללו מול טלטלה אזורית ומשבר כלכלי עולמי, כך אני מתחייב שנוריד את מחיר הדיור".

כמו כן ציין רה"מ, כי לאחר הבחירות יועבר מנהל מקרקעי ישראל לאחריות משרד ראש הממשלה.

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, אסר על ערוצי הטלוויזיה לשדר את מסיבת העיתונאים המשותפת של ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר משה כחלון, שבה עמד רה"מ להודיע על מינוי כחלון לתפקיד יו"ר מנהל מקרקעי ישראל, מהסיבה שמדובר בתעמולת בחירות ובעבירה על חוק הבחירות דרכי תעמולה.

במטה הבחירות של הליכוד הגיבו על ההחלטה ואמרו כי "הדבר נעשה בשעה שבערוצי הטלוויזיה השונים שודרו כינוסים של הבית היהודי, התנועה וקדימה". בכוונת הליכוד-ישראל ביתנו לפנות מחר בבוקר (ב') לשופט ולוועדה בבקשה להסיר את הצו הגורף ולהתיר את שידור הודעת ראש הממשלה על מינויו של השר כחלון ליו״ר מועצת מנהל מקרקעי ישראל.


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים