הולכים

יחימוביץ': "מינוי כחלון - עלה תאנה לגיהנום החברתי"

זעם רב במערכת הפוליטית על המהלך שביצע נתניהו פחות מ-36 שעות לפתיחת הקלפיות. מפלגת העבודה פנתה ליו"ר ועדת הבחירות בדרישה "לבטל לאלתר את המינוי". לבני: "זהו סופר-טנקר שנועד לכבות את השריפה של הסקרים"

עמרי מניב ואריק בנדר ארי גלהר | 20/1/2013 21:24 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
נתלה בעלה תאנה: ראשי המפלגות הגדולות יצאו במתקפה חריפה נגד החלטת ראש הממשלה בנימין נתניהו הערב (א') למנות את השר משה כחלון, שהודיע כי הוא פורש מהחיים הפוליטיים, ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל במקומו של שר השיכון מש"ס אריאל אטיאס. במפלגת העבודה פנו ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, בדרישה להורות על ביטול המינוי, שלטענתם מנוגד לחוק.

נתניהו וכחלון במסיבת העיתונאים
נתניהו וכחלון במסיבת העיתונאים צילום: יוסי זמיר
היועץ המשפטי של מפלגת העבודה, עו"ד עמיחי ווינברגר, פנה הערב בפנייה דחופה בשם מפלגת העבודה ליו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, למבקר המדינה יוסף שפירא וליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין בדרישה להפעיל את סמכותם ולבטל לאלתר את מינויו של השר משה כחלון ליו"ר מועצת מנהל מקרקעי ישראל.

בפנייה נטען כי המינוי ניתן בניגוד מוחלט להוראות חוק יסוד: מקרקעי ישראל, והן בניגוד להנחיות היועץ המשפטי לממשלה. "בחוק נקבע כי יו"ר המנהל יהיה שר השיכון והבינוי", אמרו בעבודה.
בפנייה נכתב כי "המינוי נובע ממניעים פסולים ושיקולים זרים אשר יש להם השלכה ישירה על כשרות המעשה בין היתר מתוקף הוראות הנחיית היועץ המשפטי לממשלה מס' 1.1501 "מינויים בתקופת בחירות" .

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' אמרה כי זהו מינוי סרק במנהל מקרקעי ישראל. לדבריה: "זהו תשלום על הזעקתו כעלה תאנה לגיהנום החברתי שמכין לנו נתניהו בעוד 48 שעות אם חלילה ייבחר.
עוד הוסיפה: "לכל ידוע שכחלון פרש כמחאה על מדיניותו הכלכלית והחברתית האכזרית של נתניהו. אפילו בתשדיר הבחירות לליכוד לא הצליח כחלון להוציא מפיו מלה טובה אחת על נתניהו בתחום זה, ומינויו כעת הוא עדות לפאניקה שנתניהו נתון בה בגלל היחלשותו".
גלאון: "נתניהו לקה שוב בפאניקה"

יו"ר מרצ זהבה גלאון ייחסה את המינווי לאופיו הלחוץ של נתניהו ש"כנראה לקה שוב בפאניקה". והביע צער על כך שכחלון, אותו היא מעריכה, "הסכים לשתף פעולה עם ספין בחירות, ולא תבע שהמינוי יוכרז רק אחרי הבחירות".

"המינוי של כחלון יממה לפני הבחירות הוא ניסיון עלוב ותפל לשוות אופי רך וחברתי לרשימה קיצונית ואנטי חברתית של הליכוד, שיותר מעניין את חבריה לדאוג לדיור בהתנחלויות, לגזול קרקעות של פלסטינים - מאשר לספק דיור במחירים סבירים לצעירים בפריפריה ובערים", אמרה גלאון.

במהלך אירוע נעילת קמפיין הבחירות של "התנועה" שנערך בשדרות, סיפרה יו"ר המפלגה ציפי לבני כי בזמן שמעה שנתניהו מכין מסיבת עיתונאים היא חשבה לעצמה שאולי בפיו בשורה: "אולי נתניהו החליט ליזום מו"מ מדיני או לסתום את הבור בתקציב שנוצר מאלו שמצליחים לסחוט אותו כל הזמן, אולי הוא יעביר חוק שוויון בנטל סופסוף?"

"אבל לא – במקום זאת, שמענו על הסופרטנקר שנועד לכבות את השריפה של הסקרים שהוא רואה כל יום – מינוי משה כחלון למינהל מקרקעי ישראל. אנחנו, בניגוד לנתניהו, לא מחפשים ולא נחפש עלה תאנה שנוכל להיתלות בו כל יום".אריה דרעי הגיב להודעת נתניהו על מינוי כחלון ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל ואמר שרה"מ וליברמן עסוקים כל העת בחלוקת תיקים. "ש"ס מסרבת לקחת חלק בקמפיין התיקים של נתניהו. מוזר מאד שמפלגת שלטון שמתיימרת להנהיג את המדינה אין לה, לא מצע מדיני, לא מצע כלכלי ולא מצע חברתי"
 
לדברי דרעי, קמפיין התיקים לא יסתיר את האמת הכואבת: "1.8 מיליון אזרחים עניים שעבורם הבחירות הן שאלה של חיים ולא של ספינים, ובקיצור, מהלך נואש של הרגע האחרון".

במטה הבחירות של יש עתיד הגיבו גם הם על כוונת נתניהו למנות את משה כחלון ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל ואמרו ששוב נתניהו מעדיף גימיקים על פני תכניות סדורות לפתרון בעיותיו הרציניות של מעמד הביניים הישראלי.

"במקום להציג תכנית סדורה לפתרון בעיית הדיור, מעדיף נתניהו להחזיר את כחלון לתפקיד ביצועי ובכך מביע חוסר אמון מוחלט ברשימתו הוא. ראש הממשלה, שהצליח להרחיק מעצמו ומהליכוד את הסממן החברתי היחיד שהיה לו, נכנע ללחץ הירידה בסקרים ומנסה לבצע מהלכים נואשים של הרגע האחרון, לפני יציאת הציבור לקלפיות".


היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים