בחירות

רובינשטיין פסל קלפי: פרסום תוצאות הבחירות הסופיות מתעכב

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-19הודיע כי הדבר נעשה בשל אי סדרים מהותיים שהתגלו בישוב ירכא: 200 הצבעות מעל מספר התושבים הרשומים. אולם לא נראה כי יחול שינוי במפת המנדטים כפי שפורסמה הבוקר

אריק בנדר | 24/1/2013 13:01 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
תגיות: בחירות 2013
עיכוב בפרסום התוצאות הסופיות של הבחירות לכנסת ה-19 לאחר שיו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, פסל קלפי ביישוב ירכא בשל אי סדרים מהותיים. בקלפי התגלו 200 מצביעים יותר מאשר מספר הרשומים בקלפי.

- דיווח: נתניהו מוכן לפגוש את אבו מאזן בירושלים או ברמאללה
- אחרי הבחירות: קיצוץ של 16 מיליארד ש"ח בתקציב המדינה
- איך תיראה הממשלה החדשה שלנו?

התוצאות הסופיות של הבחירות יתפרסמו בעוד מספר שעות לאחר חישוב סופי של הסכמי העודפים. אולם לא נראה כי יחול שינוי במפת המנדטים כפי שפורסמה הבוקר.

בוועדת הבחירות סיימו לספור 99.9 אחוז מכלל קולות המצביעים לבחירות הכנסת ה-19, כולל החיילים והמעטפות הכפולות. כעת ברור כמעט בוודאות כי מפלגת הבית היהודי תזכה
יו
יו"ר ועדת הבחירות המרכזית,אליקים רובינשטיין, סופר את קולות הבחירות לכנסת ה-19 פלאש90
למנדט ה-12 ותכניס לכנסת את מועמדת המפלגה, שולי מועלם על חשבונו של הח"כ המכהן טאלב א סנע שנבחר במקום החמישי ברשימת רע"מ תע"ל. מכאן שמאזן הגושים ישתנה ל-61 מול 59 לטובת הימין.

מספירת מרבית המעטפות הכפולות עולה כי הליכוד ניצח בקרב החיילים אחריו מדורגות בסדר יורד מפלגות יש עתיד והבית היהודי. בנוסף, נרשמה בקרב חיילי צה"ל תוצאה מפתיעה כשמפלגת עלה ירוק זוכה ליותר מ-7,000 קולות, אולם הדבר לא סייע למפלגה לעבור את אחוז החסימה.

בתום ספירת המעטפות הכפולות יחלו בוועדת הבחירות לחשב את הסכמי העודפים בין המפלגות השונות, אך לא נראה כי צפויים שינויים משעותיים במפת התוצאות. אחר הצהריים תפרסם הוועדה הודעה בדבר התוצאות הסופיות לכנסת ה-19.

מסתבר ששיעור ההצבעה לבחירות הנוכחיות היה הגבוה ביותר בעשור האחרון והוא מגיע ל- 67.52 אחוז, לעומת 66.6 אחוז במדגם שפרסם פרופסור אברהם דיסקין בליל הבחירות.

התוצאות הרשמיות יפורסמו רק בשבוע הבא וביום רביעי יגיעו לידיו של נשיא המדינה. כבר באותו ערב יפתח שמעון פרס במרתון שיחות כדי לנסות ולסיים כמה שיותר מהר את הטלת הרכבת הממשלה. הנשיא מקווה לסיים את ההתייעצויות עד יום שישי או לכל המאוחר במוצאי שבת.

הבוקר התברר כי בתום ספירת כ-70 אחוז מהמעטפות הכפולות מסתמן כי קדימה הבטיחה סופית את כניסתה לכנסת ה-19 עם שני מנדטים. המפלגה קיבלה מעל 76 אלף קולות המהווים ולפי גורמים בוועדה  גם אם לא תקבל קול נוסף תכניס לכנסת את שאול מופז וישראל חסון.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים