בחירות

לקראת הרכבת קואליציה: פגישה ראשונה בין נתניהו ולפיד

ראש הממשלה ויו"ר יש עתיד שוחחו פנים אל פנים, במשך שעתיים וחצי, במעון רה"מ בירושלים. לדברי מקורבים "הפגישה עברה באווירה טובה". ממפלגתו של לפיד נמסר כי השניים דנו באתגרים שעומדים בפני המדינה וקבעו להיפגש שוב בקרוב

עמרי מניב וזאב קם | 24/1/2013 18:09 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (ה') במעון ראש הממשלה עם יו"ר "יש עתיד", יאיר לפיד. הפגישה נמשכה כשעתיים וחצי.

לפיד ונתניהו
לפיד ונתניהו  צילום: ראובן קסטרו
במפלגת יש עתיד אומרים כי האווירה הייתה טובה מאוד. מהמפלגה נמסר כי השניים דנו באתגרים שעומדים בפני המדינה ובדרכים להתמודד איתם וקבעו להיפגש שוב בקרוב.

כבר שלשום בערב, זמן קצר פרסום המדגמים, התקשר נתניהו ללפיד. "יש לנו הזדמנות לעשות דברים גדולים מאוד לטובת מדינת ישראל", אמר ראש הממשלה למנהיג יש עתיד. "מערכת הבחירות מאחורינו ועכשיו נוכל להתמקד בעשייה למען כלל אזרחי ישראל".

מוקדם יותר היום מינה לפיד צוות לניהול המשא ומתן הקואליציוני מטעם המפלגה. בראש הצוות יעמוד מי שניהל את קמפיין "יש עתיד" בבחירות, תא"ל הלל קוברינסקי. לצידו יעמדו אורי שני ודני וסלי. את הצוות ילוו עורכי הדין רונן אביאני וגיא בוסי, יועציה המשפטיים של המפלגה.

אמש, כינס לפיד מסיבת עיתונאים קצרה בה מסר הצהרה ולא ענה על שאלות. לפיד, שהבין מהר מאוד את מעמדו הפוליטי, פסל לחלוטין את נסיונותיה של שלי יחימוביץ' להקמת גוש נגדי ואמר: "שמעתי את הדיבורים על גוש חוסם, אנחנו לא נעשה גוש חוסם עם חנין זועבי. אני מוריד את זה מהר מהשולחן", אמר.

משיחות עם גורמים בליכוד וב"יש עתיד" מסתמן כי לפיד יתמנה לשר החוץ הבא של מדינת ישראל. אמש בגני התערוכה אמר שר בכיר מהליכוד: "ברור שלפיד חייב לקבל אחד משלושת התיקים הבכירים", כשהכוונה היא לתיקי חוץ, אוצר וביטחון.בתוך כך, שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן, לא פסל אמש את האפשרות כי לפיד יתמנה לשר האוצר.
היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים