הר הבית יחכה: פייגלין יוזם חוק להפיכת הקנאביס לחוקי

"הקנאביס פחות מסוכן מאלכוהול ומסיגריות ואיסור השימוש הגורף בו גורם סבל לחולים", מסביר הח"כ הנכנס מטעם הליכוד

אריק בנדר | 30/1/2013 14:53 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
אם חשבתם לרגע שיושב ראש חטיבת מנהיגות יהודית בליכוד, משה פייגלין, יפתח את כהונתו הראשונה בכנסת בסדרת הצעות חוק על בניית בית המקדש בהר הבית וסיפוח כל שטחי ארץ-ישראל,
משה פייגלין. לא להפוך אזרחים לעבריינים
משה פייגלין. לא להפוך אזרחים לעבריינים צילום: פלאש 90
אז זהו שלא. פייגלין גילה ל-nrg מעריב כי יוזמות החקיקה הראשונות שלו יעסקו דווקא בלגליזציה של השימוש בקאנביס וכן במלחמה בתאונות דרכים, שני נושאים הקרובים מאוד ללבו.
  
"אעשה כל שביכולתי באמצעות חקיקה למען לגליזציה של קנאביס והקלות לשימוש רפואי בו, אך גם כדי להתיר את השימוש האישי בקנאביס לבוגרים מעל גיל 21", הוא אומר.

לצורך זה מציע פייגלין הקמת מערך רגולציה שיאפשר שחרור מבוקר של הקנאביס מכבלי האיסור המוחלט הקיים היום על השימוש בו. הרגולטור יקבע תקנות לגבי הכמות המקסימלית של מריחואנה שאדם פרטי יוכל לרכוש לשימוש אישי וכן יקבע תקנות לגבי סוגיית מכירת הקנאביס הרפואי.

פייגלין תומך בליגליזציה של קנביס - כפי שפורסם לראשונה ב-nrg מעריב

לדברי פייגלין "הקנאביס פחות מסוכן מאלכוהול ומסיגריות רגילות ולדעתי אין שום הגיון לכרוך אותו עם סמים קשים או קלים ולאסור את השימוש בו איסור גורף". הוא מסביר כי האיסור הגורף גורם לשלילת חירות האדם, להעצמת הסחר בסמים בידי העולם התחתון ולסבל נורא לציבור גדול של חולים שיכולים להיעזר בו לצורך שיכוך כאבים.

"כיום המדינה הופכת למעלה מחצי מליון אזרחים נאמנים וטובים, לעבריינים בעל כורחם, לאנשים החיים בפחד מפני הדפיקה בדלת והפללה - אני מזדעק ונעמד לצד המפוחדים". לטענתו, האיסור גורם למאות אלפי אזרחים ישרים וטובים להיות תלויים בשירותי העולם התחתון ובכך להפוך את ציבור המשתמשים לציבור של עבריינים.

פייגלין מסביר כי "הצעת החוק שאני  יוזם מדברת על מכירה מגיל 21 ומעלה, בכמות מוגבלת ולאחר הדרכה ספציפית לכל מי שקונה, כך שברור שהוא מודע למשמעויות השימוש -  מתי מותר להשתמש מתי לא וכדומה".

בנוסף יוזם ח"כ פייגלין הצעת חוק להגברת הענישה על עבירות תנועה חמורות כמו חציית פס לבן וחציית צומת מרומזר באור אדום. על פי הצעתו מנהגים עבריינים שיתפסו מבצעים עבירות חמורות תנועה כאלה ישלל הביטוח. "הצד הנפגע יקבל פיצויים מהביטוח אבל הביטוח לא יכסה את הנהג הפוגע".

פייגלין סיפר כי שתי יוזמות החקיקה נובעות מהמקרה האישי שפקד את משפחתו, כשבנו דוד נפגע קשה בתאונת דרכים.

בכנסת היוצאת קראה ח"כ עינת וילף (עצמאות) לחברי הוועדה למאבק בנגע הסמים להתיר את המכירה החוקית של סמים קלים בישראל. וילף הציעה להקים ועדה ציבורית שתבחן ותשווה את מעמד הסמים הקלים לזה של האלכוהול והסיגריות, כך שתחום הסמים הקלים יהיה "חוקי וממוסד".

יצויין כי בעבר הניח ח"כ אריה אלדד על שולחן הכנסת הצעת חוק שנועדה לאפשר יותר גידול, ייצור והפקה של צמח הקנביס לצרכים רפואיים, אך היא לא קודמה. ח"כ אילן גילאון ממרצ תומך ביוזמה.

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים