קריית שמונה שבה והתחברה למערכת האזעקה

צה"ל התרצה לבקשת עיריית קריית שמונה וחיבר חזרה לאחר שנים את מערכת האזעקה בעיר. בצה"ל מבקשים להרגיע ולהמעיט מחשיבות המהלך

עדי חשמונאי | 30/1/2013 19:29 הוסף תגובה הדפס כתבה כתוב לעורך שלח לחבר
הדיווחים על תקיפת צה"ל בגבול סוריה-לבנון ורעש מטוסי הקרב שחלפו בשלושת הימים האחרונים בשמי קריית שמונה עוררו חרדה גדולה בקרב תושבי העיר.
צופר אזעקה.
צופר אזעקה. צילום: Courtney kieras, sxc.hu


לקראת שעות הערב התרצה צה"ל לבקשת העירייה וחיבר בחזרה את מערכת האזעקה בעיר. ניסים מלכה, ראש עיריית קרית שמונה, הסביר ל-nrg מעריב: "קצת אחרי מלחמת לבנון השנייה מערכת האזעקה נותקה בשל ריבוי אזעקות השווא. למרות שבצבא אומרים שאפשר להיות רגועים ולא צריך להיכנס ללחץ, התושבים שומעים חדשות, שומעים את מטוסי הקרב שחולפים מעלינו ונכנסים ללחץ. בגלל המצב הוחלט לא לקחת סיכונים וצה"ל חיבר את האזעקה מחדש".

מלכה הוסיף כי במהלך היום תוגברו צוותים במטרה לבדוק שוב את כל המקלטים ולוודא שמערכות המים, הביוב והחשמל תקינות. כמו כן ניתנה הנחייה לכל בעלי התפקידים בחמ"ל העירוני להישאר קרובים לעמדות עד להודעה חדשה.

במהלך היום קרס קו המוקד העירוני של עיריית קרית שמונה בשל פניות רבות של תושבים מבוהלים שביקשו להתעדכן במתרחש. גם במועצה האזורית גליל עליון העלו הדיווחים על תקיפת צה"ל ורעשי מטוסי הקרב את מפלס החרדה, ובאמצע היום הוציאה המועצה האזורית הודעת הרגעה במסרונים לכל התושבים בה נכתב:"בימים האחרונים ישנה עלייה במתח המתבטאת בחרושת שמועות. חשוב לציין שאין שינוי ולא ניתנו הנחיות מהצבא. המועצה ערוכה לתת מענה מיטבי באם תידרש. במידה ויינתנו הנחיות נעבירם אליכם".


 גם במועצה האזורית מבואות חרמון הועלתה רמת רגישות האזעקה מדרגה שתיים לדרגה אחת. ראש המועצה האזורית מבואות חרמון, בני בן מובחר, אמר היום:"בלי להיכנס להיסטריה מיותרת. אנחנו בודקים שהתושבים יודעים איפה ערכות המגן שלהם והאם הם רעננו אותן. אנחנו לא ממתינים להודעת מערכת הביטחון ונערכים מראש כדי לא להיתפס עם המכנסיים למטה".

היכנסו לעמוד הפייסבוק החדש של מעריב בואו להמשיך לדבר על זה בפורום אקטואליה -

באיזו מידה תורם תוכן הכתבה לדמוקרטיה?

לא תורם כלל
1 2 3 4 5
תורם רבות
כל המבזקים של nrgמעריב לסלולרי שלך

תגובות

טוען תגובות... נא להמתין לטעינת התגובות
מעדכן תגובות...

פייסבוק

קבלו עיתון מעריב למשך שבועיים מתנה

פורומים

כותרות קודמות
כותרות נוספות
;
תפוז אנשים